VIII Bieg Wilczym Tropem w Uniejowie

0
112
views

Bieg „Tropem Wilczym” jest oddaniem hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego, działającego w latach 1944–1963 w obrębie przedwojennych granic Rzeczpospolitej. Długość trasy, biegnącej przez tereny uzdrowiskowe za Zagrodą Młynarską, wynosi dokładnie 1963 metry. To symboliczne odniesienie do roku, w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty…

Organizatorem uniejowskiej edycji wydarzenia, które odbędzie się w najbliższą niedzielę, 1 marca, jest – już po raz ósmy – Klub Biegacza Geotermia Uniejów. Podobnie jak w poprzednich latach, do wyboru są dwa niezależne od siebie biegi: pierwszy – krótszy, na dystansie 1963 m, którego start zaplanowano na godz. 11.30 oraz drugi, 10-kilometrowy, rozpoczynający się z tego samego miejsca, o godz. 12.00.

Zgłoszenia należy wysyłać na adres mailowy: wojtek_jakubowski@wp.pl, a po otrzymaniu potwierdzenia zapisania na bieg, wnieść opłatę za pakiet startowy w wysokości 20 zł. Uwaga! Jest tylko 40 pakietów startowych! Nawet, jeśli pakiety się skończą, nadal można wziąć udział w biegu i akcji charytatywnej (uczestnicy bez pakietów nie otrzymują pamiątkowego medalu).

Biuro zawodów: weryfikacja zawodników i wydawanie numerów startowych odbędzie się w Biurze Zawodów (w karczmie Zagrody Młynarskiej, przy ul. Abpa Jakuba Świnki 1 w Uniejowie), które będzie czynne w dniu biegu w godz. 11:00 – 11:30.

Starty biegów:

  • godz. 11:30: Bieg Wilczym Tropem na dystansie 1963 metrów
  • godz. 12:00: Bieg na 10 km

„Biegnę dla Gai”

W ramach programu „PKO Biegajmy razem” Fundacja PKO Banku Polskiego po raz kolejny organizuje charytatywne akcje biegowe na rzecz osób potrzebujących wsparcia w procesie leczenia. Podczas biegu w Uniejowie, w najbliższą niedzielę, zawodnicy mogą wesprzeć działanie charytatywne na rzecz malutkiej Gai Woźniak.

Gaja urodziła się jako wcześniak, w 25. tygodniu ciąży. Wymaga stałej rehabilitacji. Jest pod stałą opieką neurologa, neonatologa, zakaźnika, kardiologa, okulisty. Ma zmianę w prawym oczku spowodowaną toksoplazmozą. Do końca drugiego roku życia będzie poddawana antybiotykoterapii.

 

Aby wesprzeć akcję, należy zgłosić taką chęć w biurze zawodów, a następnie wziąć udział w co najmniej jednym z niedzielnych biegów, (bez konieczności wnoszenia opłaty wpisowej), mając na koszulce identyfikator akcji – kartkę z napisem „Biegnę dla Gai”. Fundacja PKO Banku Polskiego przeliczy zaangażowanie każdego zgłoszonego uczestnika biegu na darowiznę, którą przeleje na konto Fundacji Wcześniak Rodzice-Rodzicom, zbierającej środki na opiekę medyczną dla dziewczynki. Wystarczy, że do akcji włączy się co najmniej 20 osób, aby Gaja i jej mama otrzymały niezbędną pomoc finansową! Kartki – identyfikatory akcji „Biegnę dla Gai” będą dostępne w  biurze zawodów, w dniu biegu, w godz. 11:00 – 11:30.

Więcej na temat Gai Woźniak i jej dzielnej  mamy Karoliny, przeczytają Państwo na stronie Fundacji, po kliknięciu w niniejszy link: GAJA – MAŁA WOJOWNICZKA.

Rok temu dla Martyny, dwa lata temu dla Benka, trzy – dla Julka…

Podczas pierwszej akcji charytatywnej, w 2017 r., uczestnicy wydarzenia biegli z pomocą dla chorego na neuroblastomę Juliana Komajdy, małego mieszkańca Uniejowa. Fundacja PKO Banku Polskiego zamieniła zaangażowanie uczestników biegu na darowiznę, przekazaną Fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”, której Julian był podopiecznym.

 

W 2018 r. akcja pomogła sfinansować bieżące leczenie Benedykta Cichomskiego, ucznia Szkoły Podstawowej w Wilamowie. Dzięki biegowi – a w zasadzie, dzięki 182 osobom, które wzięły w nim udział, Fundacja PKO przekazała na cele rehabilitacyjne Benedykta kwotę aż 10.000 zł!

 

Kolejne 10 tys. zł, „pozyskane” na trasie biegu za Zagrodą Młynarską, trafiło w ubiegłym roku (2019) do Fundacji „Dzieciom Zdążyć z Pomocą”, na wsparcie leczenia i rehabilitacji 12-letniej Martynki Bednarek z Uniejowa:

Dzięki pomysłowości organizatorów biegu, istnieje także możliwość oddania krwi w specjalistycznym, mobilnym punkcie poboru krwi, który przyjedzie w najbliższą niedzielę do Uniejowa. Można pomóc innym potrzebującym, nie tylko dzieciakom!


Kontakt z organizatorem akcji charytatywnej „PKO Biegajmy razem”:

Jarosław Klonowski
Dyrektor Oddziału Banku PKO BP w Uniejowie
tel.: 63 288 59 71, 666 822 600

(MB)

źródło: Gmina Uniejów

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ