W dniu 03 lipca 2024 w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Poddębicach odbyła się uroczysta zbiórka z okazji powołania bryg. Tomasza Matusiaka. Uroczystego wręczenia decyzji powołania dokonał Komendant Wojewódzki PSP w Łodzi st. bryg. Piotr Rudecki.
W uroczystości uczestniczyli: Poseł na Sejm RP Piotr Polak, Łódzki Komendant Wojewódzki PSP w Łodzi st. bryg. Piotr Rudecki, Starosta Poddębicki Sebastian Romanowski, Przedstawiciele urzędów gmin Poddębic, Uniejowa, Wartkowic i Pęczniewa, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Poddębicach dh Wojciech Kałużny, Komendant Powiatowy Policji w Poddębicach mł. insp. Adam Kolasa, Były Zastępca Komendanta Wojewódzkiego PSP w Łodzi st. bryg. w st. spocz. Paweł Malinowski, Komendant Powiatowy PSP w Zgierzu bryg. Adam Antczak oraz strażacy i pracownicy cywilni Komendy Powiatowej PSP w Poddębicach.
bryg. mgr inż. Tomasz Matusiak służbę w ochronie przeciwpożarowej rozpoczął w 1998 r. jako podchorąży Szkoły Głównej Służby Pożarniczej, którą ukończył w 2002 roku uzyskując tytuł inżyniera pożarnictwa. Po ukończeniu szkoły został skierowany do służby w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zgierzu, gdzie zdobywał doświadczenie zawodowe zajmując kolejne stanowiska służbowe w hierarchii zawodowej, między innymi stanowisko dowódcy sekcji w JRG Zgierz, starszego specjalisty w wydziale kontrolno – rozpoznawczym, naczelnika w wydziale operacyjno – szkoleniowym, zastępcy dowódcy JRG w Ozorkowie. Cały czas podnosił swoje kwalifikacje zawodowe. W 2004 r. uzyskał tytuł magistra na Wydziale Zarządzania Ryzykiem Wyższej Szkoły Ubezpieczeń i Bankowości w Warszawie. W 2007 r. ukończył studia podyplomowe w zakresie Bezpieczeństwa i Higieny Pracy Politechniki Łódzkiej, a także liczne kursy i szkolenia związane z wykonywaniem obowiązków służbowych.
źródło: Powiat Poddębicki (poddebicki.pl)