Obserwuj nas na Facebook

URLOP NAD BAŁTYKIEM LUB W GÓRACH ZAGROŻONY. CORAZ BARDZIEJ PRZYGNĘBIAJĄCE INFORMACJE

Wakacje 2020. Turyści martwią się, co z urlopem nad Bałtykiem i w polskich górach

Minister zdrowia oraz eksperci coraz częściej informują, że co najmniej do końca tego roku będziemy borykać się z epidemią koronawirusa. Czy to oznacza, że możemy zapomnieć o plażowaniu nad polskim morzem i wędrówkach po górskich szlakach w Tatrach czy Bieszczadach?

Turyści, właściciele pensjonatów, restauratorzy czy osoby prowadzące punkty sezonowe w miejscowościach urlopowych z napięciem czekają na decyzje dotyczące letnich wakacji. Zazwyczaj już na przełomie zimy i wiosny Polacy rozglądali się za kwaterami nad Bałtykiem, w górach i na Mazurach. Jednak w dalszym ciągu nie wiadomo, kiedy będzie można z czystym sumieniem dokonanywać rezerwacji.

„Epidemia nie wygaśnie z powodu lata”

„O takich wakacjach, jakie mieliśmy do tej pory, możemy zapomnieć” – powiedział prof. Łukasz Szumowski w rozmowie w „RMF FM”. Minister zdrowia zaznaczył, że nie ma żadnych danych naukowych, które by wskazywały, że „epidemia wygaśnie z powodu lata”.

„Na świecie, gdzie mamy temperatury znacznie wyższe, dużo słońca, wirus jest obecny, epidemia jest obecna. W związku z tym nie podejrzewam, żeby nagle czerwiec, lipiec miały zlikwidować epidemię. Będziemy się z nią borykać przez rok” – dodał szef resortu.

Możemy zapomnieć o urlopie z powodu koronawirusa?

Minister Szumowski nie ukrywał, że dzieci i młodzież powinny być przygotowane, że kolonie i obozy w tym roku się nie odbędą. Istnieje również wysokie prawdopodobieństwo, że rząd nie będzie rekomendować rodzinnych wyjazdów. Wszystko wskazuje na to, że podobnie będzie przedstawiać się sytuacja w przypadku podróży zagranicznych – wiele krajów może nie chcieć w nadchodzących miesiącach wpuszczać do siebie obcokrajowców.

Część osób dokonuje już rezerwacji noclegów. Niestety osoby te muszą mieć świadomość, że istnieje ryzyko, iż będą zmuszone zrezygnować z wyjazdu. Sytuacja związana z epidemią koronawirusa jest dynamiczna i nie wiadomo, jakie obostrzenia wprowadzi rząd w ciągu najbliższych miesięcy. Ponadto trzeba brać pod uwagę, że część właścicieli pensjonatów czy hoteli, obawiając się o swoje zdrowie, nie będzie przyjmować gości.

Gospodarze ewidentnie nie windują w tym roku cen. Są też tacy właściciele punktów noclegowych, którzy kuszą promocjami i niskimi cenami. Na portalach rezerwacyjnych można znaleźć pensjonaty, apartamenty czy domki letniskowe o 20-30 proc. tańsze niż w poprzednim sezonie letnim.

Źródło: RMF FM

 

 

 

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Piłkarska reprezentacja kobiet trenowała w Uniejowie

Do czwartku 10.07.2024 w Uzdrowisku Termalnym odbywało się zgrupowanie Reprezentacji Kobiet w piłce nożnej w ramach przygotowań do Euro 2025. W powołanej kadrze nie mogło zabraknąć Ewy Pajor. Zawodniczki Niny Palaton trenowały przez cztery dni na kompleksie boisk im. Włodzimierza

Wakacyjna oferta naszego partnera

Bezpieczeństwo jest najważniejsze podczas wakacyjnych wyjazdów. Partner Łódzkiego Związku Piłki Nożnej – Kahlenberg Services przygotował nową ofertę dotyczącą obozów piłkarskich – zarówno tych krajowych, jak i zagranicznych. Zachęcamy się do

PJS: Klasyfikacje klas A

Publikujemy klasyfikację Pro Junior System we wszystkich grupach klasy A za sezon 2023/2024. Zgodnie z regulaminem (punkt 4) – w sytuacji, gdy drużyny jednego klubu uczestniczą w rozgrywkach Ekstraklasy, I

PJS: Klasyfikacje klas okręgowych

Przedstawiamy klasyfikację Pro Junior System za sezon 2023/2024 w klasach okręgowych jak i listę klubów, które otrzymają nagrody finansowe. Zgodnie z regulaminem (punkt 4) – w sytuacji, gdy drużyny jednego