UDERZYŁ W ZNAK DROGOWY, BYŁ NIETRZEŹWY

0
100
views

Kompletnym brakiem wyobraźni i odpowiedzialności wykazał się 59-letni mieszkaniec Poddębic, który spowodował zdarzenie drogowe mając w organizmie 2 promile alkoholu. Kierował pomimo orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

21 stycznia 2021 roku o godzinie 14:15 poddębiccy policjanci otrzymali zgłoszenie od świadka zdarzenia, do którego doszło na ulicy Zielonej w Poddębicach. Skierowani tam funkcjonariusze ustalili, że kierujący samochodem osobowym marki Peugeot 206, zjeżdżając z ronda nie zachował szczególnej ostrożności i uderzył w znak drogowy. Szybko okazało się, że główną przyczyną zdarzenia była nietrzeźwość kierowcy. 59-latek miał w organizmie dwa promile alkoholu. Ponadto sprawdzenie w systemach informatycznych wykazało, że mężczyzna wsiadł za kierownicę, wbrew sądowemu zakazowi prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Wkrótce nieodpowiedzialny kierowca usłyszy zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz pomimo sądowego zakazu. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Apelujemy! Każdy z nas może zapobiec tragedii. Reagujmy i nie bójmy się zainterweniować! Jeżeli mamy podejrzenia, że kierowca może być pod wpływem alkoholu, zadzwońmy na policję. Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami, są tam również inni uczestnicy ruchu drogowego i od nas również zależy ich bezpieczeństwo.

 

W TROSCE O NIECHRONIONYCH UCZESTNIKÓW RUCHU DROGOWEGO

Policjanci ruchu drogowego z KPP w Poddębicach, w ramach działań „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”, wręczali elementy odblaskowe po to by piesi i rowerzyści byli bardziej widoczni na drodze.

22 stycznia 2021 roku prowadzone były ogólnopolskie działania „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”. Akcja ta realizowana jest pod kątem eliminowania negatywnych zachowań wśród pieszych i rowerzystów. Policjanci sprawdzali przede wszystkim sposób przekraczania jezdni czy chodzenie jej właściwą stroną przy braku chodników. Zwracali również uwagę czy piesi posiadają obowiązkowe odblaski. Funkcjonariusze podczas działań pilnowali również, czy rowerzyści posiadają obowiązkowe wyposażenie rowerów i stosują się do zasad ruchu drogowego.

Pamiętajmy!

Ignorowanie przepisów ruchu drogowego może skończyć się tragicznie. Pośpiech, przebieganie przez jezdnię, wchodzenie bez zastanowienia na przejście dla pieszych czy wjeżdżanie na przejazd rowerowy, przechodzenie przy czerwonym świetle lub w miejscach niedozwolonych, a także jazda rowerem pod prąd – są to zachowania, które mogą doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń. Pieszego i rowerzystę chroni tylko jego własny zdrowy rozsądek oraz odpowiednie zachowanie. Przypominamy. To, że my widzimy samochód nie oznacza wcale, że kierowca widzi nas. Pamiętajmy o noszeniu odblasków. W warunkach ograniczonej widoczności miejmy ze sobą odblask, także w mieście w świetle latarni, bo jesteśmy wówczas bardziej widoczni dla kierujących pojazdami.

  • Policjant ruchu drogowego przekazujący kamizelki odblaskowe dzieciom, w tle budynek.

źródło: http://www.poddebice.policja.gov.pl/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ