TYLKO dwóch naszych w kadrze

0
68
views

 

 

 

[ UWAGA WYWIAD]

Tomasz Poźniak, zawodnik Hemako Sztutowo, będzie miał szansę zadebiutować w reprezentacji Polski 🇵🇱️ podczas turnieju Euro Beach Soccer League w Moskwie (20-22 lipca).

Nic w tym dziwnego, wszak każdy kiedyś debiutuje. Nieczęsto jednak zdarza się to w pełni ukształtowanym 30-letnim graczom🔝👏 Z tej okazji zadaliśmy Tomkowi trzy szybkie

PS. Potraficie wymienić wszystkich zawodników z fotografii 🤔📸

ŁnBS: Nieczęsto zdarza się 30-letnim zawodnikom debiutować w reprezentacji. Jak myślisz – co sprawiło, że wpadłeś selekcjonerowi w oko właśnie teraz?

🎙W kręgu zainteresowań trenera byłem już wcześniej. Bywałem powoływany na zgrupowania [w 2015 i w 2017 r. – przyp. red.], ale zawsze czegoś brakowało, żeby zadebiutować. Myślę, że decydujący był pucharowy turniej w Gdańsku, w którym pokazałam się z dobrej strony i strzeliłem sporo bramek.

ŁnBS: Grasz na pozycji piwota, chyba najbardziej wyeksponowanej pozycji w beach soccerze. Jakie są Twoje najmocniejsze strony na piasku?

Gra tyłem do bramki przeciwnika, z obrońcą na plecach, to taki element gry, w którym czuje się mocny. Pracuje cały czas nad udoskonaleniem uderzeń przewrotką. Jeszcze daleko do ideału, ale robię postępy. Cieszę się przede wszystkim z tego, że cały czas robię progres i z sezonu na sezon moja gra wygląda lepiej.

ŁnBS: Jesteś już dojrzałym, ukształtowanym zawodnikiem. Czego oczekujesz po swoim debiucie i kolejnych występach w reprezentacji?

🎙Spodziewam się ciężkiej przeprawy w każdym spotkaniu, walki o każdy centymetr boiska i liczę na dużo pozytywnych emocji. Mam nadzieję, że będę w stanie dać tyle tej reprezentacji, że ta przygoda potrwa dłużej niż jeden turniej. Nie jestem już zawodnikiem młodym, za mną wiele spotkań, co prawda nie mogę ich porównać do meczów na arenie międzynarodowej, ale mam pewne doświadczenie, które powinno mi pomóc wejść na boisko bez destrukcyjnej presji. Najważniejsze to skupić się na realizacji założeń trenera i zostawić serce na boisku.

Niespełna dwa tygodnie pozostały do turnieju Euro Beach Soccer League w Moskwie (20-22 lipca), gdzie biało-czerwoni 🇵🇱️ zmierzą się ze: Szwajcarią 🇨🇭
Rosją 🇷🇺
Azerbejdżanem 🇦🇿

Na zgrupowanie i turniejowe zmagania selekcjoner Marcin Stanisławski powołał dziesięciu zawodników 👏🔝

 

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ