Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji organizuje ogólnopolski konkurs „Policjant, który mi pomógł”. Głównym celem konkursu jest w szczególności promocja postaw i umiejętności policjantów osobiście zaangażowanych w pomoc osobom krzywdzonym.
Istotą przedsięwzięcia jest również wyróżnienie tych funkcjonariuszy Policji, którzy charakteryzują się wyjątkowym profesjonalizmem, empatyczną postawą i umiejętnościami w obszarze indywidualnej pomocy osobom krzywdzonym, w tym dotkniętym przemocą w rodzinie.
Konkurs „Policjant, który mi pomógł” jest kolejnym działaniem polskiej Policji, która w ten sposób poddaje się społecznej ocenie podejmowanych działań, sama zaś nominacja policjanta jest szczególnym wyróżnieniem świadczącym o aprobacie inicjatyw na rzecz bezpieczeństwa osób.
Zaangażowanie w powyższym zakresie niewątpliwie wpływa na kształtowanie pozytywnego wizerunku Policji wśród społeczeństwa, a funkcjonariusze Policji, którzy w ocenie społecznej przyczynili się do budowania lokalnego systemu pomocowego w tym obszarze zasługują na wyróżnienie.
Obecność wśród laureatów ogólnopolskiego konkursu to wyróżnienie, wyjątkowy dowód uznania społeczności lokalnej dla profesjonalizmu i determinacji policjantów w działaniach podejmowanych na rzecz pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem lub poszkodowanym w wyniku nieszczęśliwych wypadków.
Zgodnie z regulaminem konkursu, zgłoszenia policjanta do konkursu może dokonać osoba indywidualna, instytucja lub organizacja.
Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem konkursu oraz formularzem zgłoszeniowym. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 31 maja 2023 r. Formularze zgłoszeniowe można nadsyłać na adres poczty elektronicznej e-mail: policjantktorymipomogl@policja.gov.pl.
Laureatów konkursu wybiera Komisja, w skład której wchodzi przedstawiciel Biura Prewencji Komendy Głównej Policji oraz laureaci 3 ostatnich edycji konkursu „Policjant, który mi pomógł”.
Podczas wyłaniania laureatów w szczególności brane będzie pod uwagę ich zaangażowanie w działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa obywateli, jak również doświadczenie i zaangażowanie w pomoc osobom, wobec których istnieje podejrzenie, że są krzywdzone.
Serdecznie zapraszamy do zgłaszania Kandydatów!
(Biuro Prewencji KGP)
Pliki do pobrania
Światowy Tydzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego
W dniach 15-21 maja 2023 r. organizowany jest 7. Światowy Tydzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego pod patronatem Międzynarodowej Organizacji Zdrowia. Hasło tegorocznego wydarzenia – Pomyśl o mobilności.
ONZ we współpracy z innymi partnerami organizuje cykliczne Światowe Tygodnie Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Tegoroczna edycja koncentruje się na zrównoważonym transporcie, promocji w szczególności poruszania się pieszo, na rowerze, korzystania z transportu publicznego.
WHO zaprasza wszystkich zajmujących się bezpieczeństwem ruchu drogowego i zrównoważoną mobilnością do zaangażowania się w obchody 7. Światowego Tygodnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego ONZ poprzez organizowanie wydarzeń i działań oraz udostępnianie wiadomości i materiałów w mediach społecznościowych z hashtagami:
- #RethinkMobility
- #StreetsforLife
- #RoadSafety
Działania polskiej Policji wpisują się w idee promowania zrównoważonego transportu. Aktualnie Policja prowadzi kolejną edycję ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej pn. Jednośladem bezpiecznie do celu, której priorytetem jest zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo użytkowników pojazdów jednośladowych kierujących motocyklami, motorowerami, rowerami, a także hulajnogami elektrycznymi. Funkcjonariusze przypominają, że droga jest dla wszystkich i mamy prawo czuć się na niej bezpieczni. Jednak to w dużej mierze zależy od nas samych.
Wzajemny szacunek i respektowanie praw innych uczestników ruchu, w tym także pieszych pomaga dotrzeć bezpiecznie do celu.
Więcej informacji na stronie WHO
(BRD KGP)
Informacje z województw:
- KWP w Olsztynie: Bądź bezpiecznym motocyklistą
Wirtualna akcja charytatywna Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach „Wiosna na okrągło”
Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w wirtualnej akcji charytatywnej na rzecz Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach „Wiosna na okrągło”. Aby wziąć udział w akcji należy w terminie od 15 maja do 15 czerwca br. przejechać dowolny dystans przez minimum 25 minut i udokumentować go, rejestrując się wcześniej online pod adresem zapisyonline.pl. Zwycięzcą może zostać każdy, a do wygrania jest wspaniała nagroda – satysfakcja z okazanego wsparcia, a także z pewnością niejeden uśmiech na twarzach podopiecznych Fundacji.
Akcja, której organizatorem jest Wydział Prezydialny Gabinetu KGP i Fundacja Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach, ma charakter charytatywny. Jej celem jest propagowanie zdrowego stylu życia, aktywności fizycznej, integracja, realizacja pasji a także wsparcie podpopiecznych Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach – opłaty startowe wnoszone są w formie darowizny na rzecz Fundacji.
Zapisy odbywają się online pod adresem zapisyonline.pl.
Każdy uczestnik zobowiązany jest do przejechania dowolnego dystansu w czasie minimum 25 minut (rower, rolki, hulajnoga, deskorolka inne pojazdy „na kółkach” napędzane siłą mięśni) w dozwolonym dla rodzaju aktywności i bezpiecznym miejscu.
Każdy z uczestników zobowiązany jest również do udokumentowania swojej aktywności poprzez wysłanie zdjęcia lub print screen z aplikacji lub smartwatcha (dystans, czas przejazdu i data) w terminie od 15 maja do 15 czerwca 2023 r. na adres: wyniki@zapisyonline.pl.
W załączeniu regulamin akcji.
Zachęcamy i serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w akcji!
(mw Biuro Komunikacji Społecznej KGP)
Pliki do pobrania
źródło: https://poddebice.policja.gov.pl/