Trudne warunki pogodowe, mgła ogranicza widoczność. Kierowco, noga z gazu!

0
6
views

Panujące obecnie trudne warunki atmosferyczne wymagają od kierowców i pieszych zachowania szczególnej ostrożności. Mgła i temperatura oscylująca w granicach 0°C sprawia, że jezdnie i chodniki stają się śliskie. Apelujemy o szczególną ostrożność.

Mgła a do tego temperatura w granicach zera powodują trudne warunki na drogach i chodnikach. Nie sprzyja to szybkiej jeździe i wymaga od uczestników ruchu drogowego szczególnej ostrożności, a niekiedy i umiejętności radzenia sobie w przypadku poślizgu pojazdu. Pamiętajmy, aby zachować spokój i jechać z prędkością dostosowaną do warunków pogodowych i drogowych, pamiętając o bezpieczeństwie własnym i innych uczestników ruchu. Jeśli dojeżdżamy do pracy samochodem lub wybieramy się na zaplanowane na konkretną godzinę spotkanie, warto wyruszyć kilka minut wcześniej niż zwykle i jadąc z mniejszą prędkością dojechać bezpiecznie do celu podróży.
Piesi powinni zachować czujność podczas poruszania się chodnikiem, który również może okazać się śliski. Zbliżając się do przejść dla pieszych, upewnijmy się, czy pojazd znajduje się w odpowiedniej odległości i mamy możliwość bezpiecznego przekroczenia jezdni. Nie wchodźmy na przejście w ostatniej chwili, a tym bardziej nie przebiegajmy przez drogę przed nadjeżdżającym pojazdem.
Apelujemy do kierowców i pieszych o ostrożność na jezdni i chodnikach.

  • Pamiętajmy, aby zmniejszyć prędkość jazdy, w takich warunkach nie trudno o utratę panowania nad autem i poślizg.
  • Zachowajmy też odpowiednią odległość od aut jadących przed nami, aby w przypadku nagłego hamowania nie doszło do zderzenia.
  • Pieszym przypominamy o zachowaniu ostrożności podczas wchodzenia na pasy. Najpierw należy rozejrzeć się czy nie nadjeżdżają auta.

starszy sierżant Alicja Bartczak

 

Akcja „spoKREWnieni”

Zapraszamy do wzięcia udziału w mikołajkowej akcji „spoKREWnieni” organizowanej pod patronatem Komendanta Powiatowego Policji w Poddębicach oraz Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Poddębicach.

Popularne „Mikołajki” to okazja do dawania prezentów. Można również oddać bezinteresownie dar, który ratuje życie innym ludziom. Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji „spoKREWnieni”. Wydarzenie odbędzie się 5 grudnia w godzinach 8:30-11:30 na parkingu Poddębickiego Centrum Zdrowia. Akcję patronatem objęli: Komendant Powiatowy Policji w Poddębicach oraz Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Poddębicach.

Podczas akcji zapraszamy na:
– pokazy ratownictwa medycznego
– szkolenie z podstaw udzielania pierwszej pomocy
– stoisko edukacyjne poddębickich policjantów i strażaków
– pokaz sprzętu policyjnego i strażackiego

Dla każdego dawcy przewidziano wyjątkowe mikołajkowe nagrody.
Zapraszamy do udziału w akcji!

starszy sierżant Alicja Bartczak

źródło: https://poddebice.policja.gov.pl/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ