Obserwuj nas na Facebook

TRAGICZNY WYPADEK W MSC. ŁĘŻKI – APELUJEMY O ROZWAGĘ!

Poddębiccy policjanci pod nadzorem Prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w piątek, około godziny 23:00 w miejscowości Łężki (DK 72). W wyniku zdarzenia, pieszy poniósł śmierć na miejscu.

10 lipca 2020 roku na drodze krajowej 72 w miejscowości Łężki gm. Poddębice, doszło do tragicznego w skutkach wypadku. 22-letnia kierująca audi potrąciła mężczyznę, który jak wstępnie ustalono nagle wtargnął na jezdnię, wprost przed jadący pojazd. W wyniku poniesionych obrażeń, pieszy poniósł śmierć na miejscu.

 

17-LATEK JECHAŁ MOTOROWEREM BEZ UPRAWNIEŃ

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego poddębickiej komendy chcieli skontrolować kierującego motorowerem. Jednak młody człowiek na widok radiowozu przyspieszył i zaczął uciekać. Funkcjonariusze ruszyli w pościg. Za niezatrzymanie się do kontroli grozi kara do 5 lat więzienia.

9 lipca 2020 roku policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego poddębickiej komendy, chcieli zatrzymać do kontroli kierującego motorowerem. Na widok radiowozu kierujący przyspieszył i zaczął uciekać. Funkcjonariusze ruszyli w pościg. Młody mężczyzna jechał ulicami Poddębic, a następnie deptakiem wzdłuż rzeki Ner. Funkcjonariusze go zatrzymali, gdy zjechał na drogę gruntową. Okazało się, że motorowerem kierował 17-letni mieszkaniec Poddębic. Był trzeźwy. Nie miał uprawnień do kierowania. Chłopak nie potrafił wytłumaczyć, dlaczego nie zatrzymał się do kontroli. Ustalono, że motorower nie ma aktualnych badań technicznych i ubezpieczenia OC. Policjanci przekazali nieletniego uciekiniera pod opiekę matce. Za popełnione wykroczenia policjanci ukarali go mandatem. Dodatkowo 17-latek odpowie za przestępstwo, polegające na niezatrzymaniu się do kontroli. Przypominamy, że kierujący uciekający przed Policją musi liczyć się z karą pozbawienia wolności nawet do lat 5.

Apelujemy do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych. Kierujący jednośladami to szczególna grupa uczestników ruchu, chociażby dlatego, że są bardziej niż kierowcy samochodów narażeni na urazy jakie niesie ze sobą wypadek, czy kolizja. Zderzenie motocykla z innym pojazdem lub drzewem, barierą ochronną zwykle kończy się tragicznie. Apelujemy o rozsądek i wyobraźnię.

 

PROMOCJA ZAWODU POLICJANTA POŁĄCZONA Z WAKACYJNĄ AKCJĄ PROFILAKTYCZNĄ

Policjanci z poddębickiej komendy, wspólnie z funkcjonariuszami KPP w Łęczycy, na terenie obiektu termalnego w Uniejowie, zorganizowali stanowiska promocyjne, gdzie promowali swój zawód. Jednocześnie, mundurowi przeprowadzili akcję profilaktyczną „Bezpieczne Wakacje 2020”, przypominając o bezpieczeństwie w trakcie wakacyjnych zabaw.

Młodzież, rodziny z dziećmi oraz seniorzy, którzy 10 lipca 2020 roku postanowili aktywnie spędzić swój czas na termach w Uniejowie, zostali mile zaskoczeni działaniami profilaktycznymi policjantów z Poddębic i Łęczycy. Pomimo, że funkcjonariusze cały rok dbają o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu oraz wczasowiczów, to jednak okres wakacji jest szczególny ze względu na wolny czas dzieci i młodzieży. Aby trafić do szerokiego grona odbiorców, policjanci podjęli tematykę  wakacyjnego bezpieczeństwa oraz naboru do Policji – w miejscu, gdzie skupia się duża liczba odwiedzających uniejowskie atrakcje.

Najmłodsi dowiedzieli się o kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, konkursie plastyczno-filmowym, otrzymali elementy odblaskowe, które obiecali nosić w widocznym miejscu podczas drogi do domu czy na spacerze. Ponadto mundurowi prezentowali liczne materiały profilaktyczne w postaci broszur, naklejek i ulotek, wykorzystywane na co dzień przez profilaktyków.

Zainteresowanych policyjną tematyką, także nie brakowało. Młodzież z zaciekawieniem wysłuchała informacji o naborze do Policji oraz specyfice pracy w tej formacji.

Każdy kto podszedł do stoiska znalazł coś interesującego dla siebie. Dzielnicowy z zaangażowaniem, wyjaśniał seniorom  założenia aplikacji „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz programu „Dzielnicowy bliżej nas”. Przekazał im również wiedzę na temat przestępców, którzy metodami „na wnuczka”, „na policjanta” wykorzystując zaufanie oraz chęć niesienia pomocy, nadal oszukują osoby starsze, które często tracą dorobek swojego życia.

W ramach kampanii „Stop włamaniom do domów”, przypominano o zasadach bezpieczeństwa, przede wszystkim o konieczności  zabezpieczenia mieszkań lub domów, przed wyjazdem na urlop.

Pamiętajmy o tym, że to od nas zależy jak i czy bezpiecznie spędzimy czas wolny. Stosujmy się również do obostrzeń związanych z koronawirusem. W przestrzeni publicznej zachowujmy bezpieczną 2-metrową odległość od innych osób, a jeżeli z różnych powodów jest to niemożliwe zasłaniajmy usta i nos.

 

PRZYPOMINAMY!

Procedura rekrutacji do służby w Policji ma charakter ciągły i konkursowy. Oznacza to, że dokumenty są przyjmowane przez cały rok, natomiast charakter konkursowy wynika z faktu, iż w trakcie postępowania kandydat uzyskuje z czterech etapów (test wiedzy, ocena sprawności fizycznej, test psychologiczny oraz rozmowa kwalifikacyjna) określoną ilość punktów. Im więcej punktów zdobędzie kandydat, tym wyżej znajduje się na liście rankingowej po zakończeniu całej procedury. Wszelkich informacji dotyczących naboru do Policji udziela Wydział Kadr, Szkolenia i Kontroli Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach, tel. 43 678-94-48 a także Sekcja Doboru i Rezerwy Kadrowej Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, tel.:  42 665-13-69,  42 665-13-65, 42 665-30-16.

 

KANDYDAT DO SŁUŻBY W POLICJI POWINIEN:

 • posiadać obywatelstwo polskie,
 • posiadać nieposzlakowaną opinię,
 • być nie skazanym prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe,
 • korzystać z pełni praw publicznych,
 • posiadać co najmniej średnie wykształcenie,
 • posiadać zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować,
 • dawać rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych,
 • osoby podlegające kwalifikacji wojskowej powinny posiadać uregulowany stosunek do służby wojskowej (potwierdzonym właściwym wpisem w książeczce wojskowej).

 

INFORMACJE DOTYCZĄCE PROCEDURY KWALIFIKACYJNEJ MOŻNA ZNALEŹĆ:

• na stronie internetowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi  http://www.lodzka.policja.gov.pl/

• na stronie internetowej Komendy Głównej Policji  http://praca.policja.pl/pwp/rekrutacja

 

DOKUMENTY DO SŁUŻBY W POLICJI MOŻNA SKŁADAĆ

OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W GODZINACH 9.00-15.00

W KOMENDZIE WOJEWÓDZKIEJ POLICJI W ŁODZI

Z ZASTRZEŻENIEM, ŻE W DNIACH

24 GRUDNIA (WIGILIA) ORAZ 31 GRUDNIA (SYLWESTER)

DOKUMENTY NIE SĄ PRZYJMOWANE.

 

POLICYJNA MAPA WYPADKÓW DROGOWYCH ZE SKUTKIEM ŚMIERTELNYM – WAKACJE 2020

Mapa Wypadków Drogowych publikowana w wakacje 2019 roku spotkała się z pozytywnym odbiorem społecznym. Dlatego też zdecydowano się na jej kontynuację w roku bieżącym.

 

Interaktywna mapa wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym w okresie wakacji 2020

 

Dane dotyczące wypadków w okresie wakacyjnym

 • Wszystkie wypadki [108]
 • Ostatnia doba [1]
 • Od początku wakacji [95]
 • Wypadki drogowe, w których osoba zmarła w okresie do 30 dni [12]

Każdego dnia, przez okres wakacji, prezentowana będzie mapa z liczbą wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym z ostatniej doby oraz od początku wakacji. Bieżąca aktualizacja, w tym wizualizacja danych, ma na celu zwrócenie uwagi na skalę tragedii do jakich dochodzi na polskich drogach, skłonienie do refleksji użytkowników dróg oraz zachęcenie mediów do dyskusji na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W tym roku, nową funkcjonalnością mapy jest możliwość uzyskania dodatkowych informacji o zdarzeniu tj. rodzaju zdarzenia oraz liczbie zabitych z podziałem na użytkowników dróg.

Należy mieć na uwadze, że za każdym punktem zaznaczonym na tej mapie, kryje się ludzka tragedia. Każde, nawet z pozoru błahe zignorowanie przepisów, w tym nadmierna prędkość, brawura, zlekceważenie senności czy zmęczenia mogą być przyczyną tragedii na drodze.

Mapa Wypadków Drogowych ze skutkiem śmiertelnym – Wakacje 2020 będzie codziennie wyświetlana, przez okres wakacji, na ekranach firmy Screen Network, znajdujących się na terenie kraju, w oparciu o aktualne dane przekazywane bezpośrednio z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Poniżej zwracamy uwagę na proste, lecz niezwykle ważne zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 • Sprawdź przed wyjazdem stan techniczny pojazdu, w tym zwłaszcza ogumienie, oświetlenie, poziom płynów eksploatacyjnych
 • Respektuj przepisy ruchu drogowego, w szczególności w zakresie przestrzegania dozwolonych limitów prędkości, stanu trzeźwości, korzystania z pasów bezpieczeństwa i właściwego przewożenia dzieci w pojazdach
 • Dostosuj  prędkość do warunków atmosferycznych, drogowych, swoich umiejętności
 • Zawsze zwalniaj przed przejściami dla pieszych, przystankami komunikacji publicznej oraz przed skrzyżowaniami
 • Nie wyprzedzaj, ani nie omijaj pojazdów w rejonie przejść dla pieszych, przystanków oraz na samych przejściach
 • Sygnalizuj swoje manewry na drodze z takim wyprzedzeniem i w taki sposób, by były widoczne dla innych uczestników ruchu
 • Ogranicz do minimum rozmowy telefoniczne, a w razie konieczności korzystaj z zestawu głośnomówiącego. Rozmowa telefoniczna nawet przez urządzenia dozwolone dekoncentruje kierującego pojazdem
 • Obowiązkowo rób przerwy w trakcie wielogodzinnych podróży

źródło: http://www.poddebice.policja.gov.pl/

 

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Piłkarska reprezentacja kobiet trenowała w Uniejowie

Do czwartku 10.07.2024 w Uzdrowisku Termalnym odbywało się zgrupowanie Reprezentacji Kobiet w piłce nożnej w ramach przygotowań do Euro 2025. W powołanej kadrze nie mogło zabraknąć Ewy Pajor. Zawodniczki Niny Palaton trenowały przez cztery dni na kompleksie boisk im. Włodzimierza

Wakacyjna oferta naszego partnera

Bezpieczeństwo jest najważniejsze podczas wakacyjnych wyjazdów. Partner Łódzkiego Związku Piłki Nożnej – Kahlenberg Services przygotował nową ofertę dotyczącą obozów piłkarskich – zarówno tych krajowych, jak i zagranicznych. Zachęcamy się do

PJS: Klasyfikacje klas A

Publikujemy klasyfikację Pro Junior System we wszystkich grupach klasy A za sezon 2023/2024. Zgodnie z regulaminem (punkt 4) – w sytuacji, gdy drużyny jednego klubu uczestniczą w rozgrywkach Ekstraklasy, I

PJS: Klasyfikacje klas okręgowych

Przedstawiamy klasyfikację Pro Junior System za sezon 2023/2024 w klasach okręgowych jak i listę klubów, które otrzymają nagrody finansowe. Zgodnie z regulaminem (punkt 4) – w sytuacji, gdy drużyny jednego