TRAGICZNY WYPADEK W KRĘPIE

0
144
views

Poddębiccy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło na drodze W-473 w miejscowości Krępa. Na skutek zderzenia dwóch samochodów śmierć poniosły dwie osoby, a dwie kolejne zostały ranne.

Do zdarzenia doszło 25 lutego 2021 roku około godziny 13.00 na drodze wojewódzkiej numer 473 w miejscowości Krępa.  Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 81-letni mieszkaniec powiatu poddębickiego kierujący samochodem daewoo matiz na skrzyżowaniu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym samochodem kia sorento kierowanym przez 24-letniego mieszkańca powiatu tureckiego. Siła uderzenia była tak duża, że oba pojazdy wypadły z drogi. Na skutek wypadku na miejscu śmierć poniósł 81-letni kierujący matizem oraz jego 68-letnia pasażerka. 24-letni kierujący sorento wraz z 60-letnim pasażerem zostali przewiezieni do szpitali. Policjanci wykonali oględziny i zabezpieczyli ślady związane z wypadkiem. Ruch na drodze odbywał się wahadłowo. Okoliczności tego wypadku pod nadzorem prokuratora wyjaśniają policjanci z poddębickiej komendy powiatowej.

  • miejsce wypadku drogowego, funkcjonariusze służb ratunkowych pracują na drodze, widoczny rozbity pojazd stojący w rowie
  • miejsce wypadku drogowego, widoczny rozbity pojazd leżący w rowie

 

OGÓLNOPOLSKIE DZIAŁANIA „NURD – NIECHRONIENI UCZESTNICY RUCHU DROGOWEGO”

26 lutego 2021 roku policjanci w całym kraju przeprowadzą działania „NURD”. Działania te mają wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych i rowerzystów. Podczas tych działań policjanci będą zwracać szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przez pieszych, rowerzystów i kierujących pojazdami względem pieszych, w szczególności w rejonach przejść dla pieszych i skrzyżowań.

 

Prawidłowe zachowanie pieszych, to nie tylko korzystanie z elementów odblaskowych w czasie od zmierzchu do świtu poza obszarem zabudowanym. Trzeba również zwrócić uwagę na prawidłowe zachowanie przy przechodzeniu przez jezdnię. W tym przypadku pieszy ma obowiązek zachować szczególną ostrożność i zwiększyć swoją uwagę na tyle aby móc szybko zareagować na ewentualne niebezpieczeństwo. Wchodząc na przejście dla pieszych warto zdjąć kaptur z głowy, zakończyć rozmowę telefoniczną, czy wyjąć z uszu słuchawki.

Rowerzyści powinni pamiętać, że zabronione i bardzo niebezpieczne jest przejeżdżanie przez jezdnie wzdłuż po przejściu dla pieszych. . Dodatkowo rowerzyści powinni zadbać o niezbędne wyposażenie roweru. Prawidłowe oświetlenie i odblaski sprawiają, że jesteśmy bardziej widoczni na drodze a tym samym bardziej bezpieczni.

źródło: http://www.poddebice.policja.gov.pl/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ