Obserwuj nas na Facebook

TRAGICZNY WYPADEK MOTOCYKLISTY W MIEJSCOWOŚCI PEŁCZYSKA

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego zdarzenia do którego doszło 16 czerwca 2022 roku o godzinie 7:15 w miejscowości Pełczyska w powiecie poddębickim.

Według wstępnych ustaleń 56-letni kierujący samochodem ciężarowym man zjeżdżając z drogi DW703 na autostradę A2 nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu z naprzeciwka motocyklowi harley davidson. W wyniku zderzenia pojazdów, pomimo reanimacji, śmierć poniósł 44-letni motocyklista, a pasażerka harleya trafiła w stanie ciężkim do szpitala. Kierujący manem był w chwili wypadku trzeźwy.

Apelujemy do użytkowników dróg o szczególną uwagę i ostrożność. Zanim wykonamy jakiś manewr na drodze, upewnijmy się, że mamy wystarczającą ilość miejsca na jego zrobienie i że swoim działaniem nie wyrządzimy komuś szkody i nie spowodujemy tym zagrożenia dla innych ale również i siebie. Kierujący pojazdami powinni pamiętać o podstawowych zasadach poruszania się po drodze. Zgubna rutyna czy nawet chwilowy brak koncentracji i należytej uwagi może okazać się tragiczne w skutkach.

kom. Aneta Sobieraj

 

DEBATA SPOŁECZNA W PODDĘBICACH „BEZPIECZNY SENIOR”

Kierownictwo Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach zorganizowało debatę społeczną pod hasłem ,,Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – masz na nie wpływ” – Bezpieczny Senior. Kluczowym elementem debaty było wskazanie uczestnikom zagrożeń zdiagnozowanych na podstawie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz uświadamianie o zagrożeniach na drodze i w Internecie. Do dyskusji o bezpieczeństwie włączyli się słuchacze Uniwersytetu III Wieku oraz mieszkańcy Poddębic.

15 czerwca 2022 roku w Poddębickim Domu Kultury i Sportu odbyła się debata społeczna poświęcona bezpieczeństwu mieszkańców. W spotkaniu oprócz I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Poddębicach – mł.insp. Jarosława Zielińskiego, oficera parsowego,dzielnicowego miasta Poddębice, patrolu WPiRD oraz policjantki ds. Nieletnich i Patologii,  udział wzięła Wioletta Świt-Pawlak – Powiatowy Rzecznik Konsumentów.

Kluczowym elementem debaty było wskazanie mieszkańcom zagrożeń zdiagnozowanych na podstawie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, a także potrzebę oczekiwań społeczności lokalnej w zakresie poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Podczas prezentacji dzielnicowy przedstawił informację dotyczącą porządku publicznego na terenie miasta Poddębice, podkreślając przy tym wiodącą rolę społeczności lokalnej w wymianie informacji na temat potencjalnych zagrożeń. Omówił także założenia programu „Dzielnicowy bliżej nas”, informując o możliwości i sposobach kontaktu z policjantem, „pierwszego kontaktu”.

Realizując akcję informacyjno-edukacyjną „Seniorze nie daj się oszukać” policjantka przestrzegała słuchaczy o metodach oszustw w Internecie. Szczegółowo omówiła jak się zachować, gdy senior pada ofiarą oszusta oraz jak do tego nie dopuścić.
Pani ani Wioletta Świt-Pawlak przybliżyła wszystkim zagadnienia dotyczące praw konsumenta i rozważnego podpisywania różnego rodzaju umów oraz możliwości odstąpienia od nich. Przytoczyła sytuacje w jakich konsument może się zwrócić o pomoc oraz zachować szczególną czujność w przypadku podejrzanych ofert. Omówiła na jakiej zasadzie działają obwoźni handlarze i jakie argumenty wykorzystują, aby przekonać klienta o atrakcyjności sprzedawanego towaru.

Wszyscy zebrani mieli możliwość wyrażenia swoich spostrzeżeń i uwag na temat poprawy bezpieczeństwa na terenie miasta. Policjanci na bieżąco udzielali odpowiedzi na pytania mieszkańców, realizując tym samym założenia przedmiotowej debaty. Po zakończeniu spotkania uczestnicy wypełnili ankiety podsumowujące przedsięwzięcie, jak również podzielili się swoimi sugestiami i spostrzeżeniami, które teraz będą podstawą do sformułowania rekomendacji dla Policji oraz pozostałych podmiotów mogących mieć wpływ na poprawę bezpieczeństwa na tym terenie.

sierż.sztab. Sylwia Kaźmierczak

źródło: http://www.poddebice.policja.gov.pl/

 

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Szachowa przygoda w Balatonboglár

W dniach 12-19 lipca odbył się trzeci Młodzieżowy Obóz Szachowy im. Wacława Felczaka w malowniczym mieście Balatonboglár na Węgrzech. W obozie uczestniczyło 12 uczniów wraz z opiekunami ze szkół z gminy Uniejów. Głównym celem obozu było wzmacnianie i pielęgnowanie

FALSTART TERMALNYCH Z PODDĘBIC

MECZE SPARINGOWE Termy Poddębice – Zjednoczeni Stryków 1:3 (0:2) Niestety casting nowych zawodników wypadł bardzo blado, ponieważ brakło jakości u tych zawodników, ale i też ci aktualni, zderzyli się ze

TERMALNI Z PODDĘBIC I GLKS JUŻ W TRENINGU

Termalni z Poddębic już po wakacjach i urlopach. Na pierwszym treningu pojawiło się 23 zawodników, w tym 9 testowanych, wśród nich jedna niespodzianka. Zawodnicy z Poddębic, przygotowują się w Centrum

ZMIANY W TERMALNYCH Z UNIEJOWA

Z funkcji trenera 1. zespołu zrezygnował Przemysław Nowak. Wraz z nim z klubu odchodzi jego asystent Bartosz Łuczak. Dziękujemy obu trenerom za wszystkie lata spędzone w naszym klubie, zarówno jako