TERMY Uniejów – STAL Głowno 3:1 (1:0)

Jatczak Tomasz-3

Skład MGLKS-u:

Jakub Zdych (90′), Jan Stokłosa (70′), Sebastian Szczeciński (90′), Artur Stasiak (90′), Piotr Matusiak (90′), Dawid Studziński (20′), Adrian Kaczmarek (89′), Jacek Dutka (90′), Przemysław Sobolewski (25′), Wiktor Śpiączka (0′), Tomasz Jatczak (90′), Przemysław Nowak (89′), Krzysztof Łuczak (65′), Piotr Rosiak (0′), Adrian Kasztelan (90′),  Konrad Moks  (1′), Maciej Olczyk (1′), Krystian Świątczak (0′).

Urodzinowy dublet Jatczaka daje nam utrzymanie w okręgówce! Coś, co jeszcze kilka tygodni temu wydawało się niemożliwe, przed ostatnią kolejką ligową niestety dla naszego zespołu było bardzo realne. Widmo spadku z Klasy Okręgowej zaglądało w oczy wszystkim, którzy związani są z Termalnymi. Co gorsza, nawet zwycięstwo w niedzielny spotkaniu z drugą siłą naszej ligi, nie dawało nam jeszcze pewnego utrzymania. Na szczęście w niedzielny poranek udało się pokonać Stal Głowno 3:1, a porażka Startu Brzeziny w meczu z GKS Bedlno sprawiła, że pozostaniemy na kolejny sezon na tym samym poziomie rozgrywek!

W pierwszej połowie spotkania, to goście nadawali ton poczynaniom boiskowym. Widać było u nich większą kulturę gry, Baszta natomiast ograniczyła się do solidnej pracy w defensywie i wyprowadzania groźnych kontrataków po szybkiej wymianie podań. W 40 minucie spotkania po krótko rozegranym rzucie rożnym Adrian Kasztelan zdobywa bramkę i obejmujemy niezwykle ważne prowadzenie w tym spotkaniu. Przed przerwą jeszcze Przemek Nowak znajduje się w dogodnej sytuacji po szybkiej kontrze, jednak przegrywa pojedynek z bramkarzem.

Druga połowa rozpoczyna się dla nas idealnie. Artur Stasiak wyprowadza świetnym podaniem Jatczaka do sytuacji 1×1 z bramkarzem i nasz jubilat zdobywa pierwszą bramkę w tym spotkaniu. 50 minuta spotkania i mamy 2:0. Mija kilka minut i kolejny raz świetną szybkością wykazuje się Jatczak, po długim rajdzie z piłką pokonuje bramkarza Stali i mamy 3:0 dla Term. Goście zdobywają bramkę po dośrodkowaniu z bocznego sektora i błędzie naszego bramkarza. Jednak mimo kilku dogodnych sytuacji ( m.in. strzał głową w poprzeczkę), piłkarzom Stali nie udaje się już więcej razy pokonać Zdycha. W 90 minucie spotkania dociera do nas bardzo miła informacja z Bedlna i po kocowym gwizdku w Uniejowie mamy wielką radość.

Za nami bardzo trudny i długi sezon. Na podsumowanie przyjdzie jeszcze pora. Na ten moment należy się cieszyć, że mimo wielu niedogodności, udaje nam się pozostać w Lidze Okręgowej. Teraz czas na wzmożoną pracę, oby dobrze przygotować się do kolejnych rozgrywek, w których nie możemy dopuścić do sytuacji, ze ligowy byt zapewniamy sobie w ostatnich minutach zmagań ligowych. Oby cele na nowy sezon były dużo wyższe niż tylko utrzymanie się!

16 Polonia Andrzejów 30 7 21 100 1 4 25

Mechanik Radomsko – Termy Ner Poddębice 0:2 (0:2)
Bramki: Igor Kania 10, Adam Konieczny 20

żółte kartki: Igor Gierasimiuk, Mariusz Kolba – Igor Kania
czerwona kartka: Mariusz Kolba 90+2 w skutek drugiego napomnienia (krytykowanie orzeczeń sędziowskich)

Termy Ner Poddębice: Domżał – Owczarek, Tonn, Retkowski, Przybyła (76. Lewandowski) – Kubala, Bartosiński, Solecki (68. Frącek), Bartos, Kania (54. W. Nowak) – Konieczny

Udanie z sezonem 2016/2017 pożegnali się seniorzy Term Neru, którzy wygrali na wyjeździe z Mechanikiem Radomsko. Dodatkowo, kolejne minuty zaliczyli wychowankowie klubu, a udany debiut zanotował Cyprian Lewandowski (rocznik 2000).

Od początku spotkania lekką przewagę posiadali podopieczni trenera Michała Bistuły. W 10. minucie kapitalnym podaniem z głębi pola popisał się Mariusz Solecki, dogrywając na prawą flankę do Igora Kani. Skrzydłowy Term Neru ograł Przemysława Socika i wpadł w pole karne, decydując się na strzał z ostrego kąta. Jak się okazało był to słuszny wybór, bowiem piłka wpadła do siatki obok interweniującego Rafała Dawida. Kilka chwil później, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zakotłowało się w „szesnastce” gospodarzy. Najpierw głową uderzał Adam Konieczny, a parę sekund później z „woleja” Solecki, trafiając wprost w jednego z obrońców. Nie minęło 60 sekund, a ponownie na listę strzelców mógł wpisać się Kania, który tym razem minął dwóch rywali i poszukał strzału z narożnika pola karnego. Tym razem golkiper Mechanika zdołał sparować to uderzenie na rzut rożny. W 18. minucie fatalnie na swojej połowie zachował się jeden z poddębiczan, który podał wprost pod nogi Jakuba Tazbira. Ten zdecydował się na kąśliwy strzał z dystansu i biało-zielono-czerwonych przed utratą gola uratowała tylko dobra interwencja Karola Domżała, obchodzącego tego dnia 22. urodziny. Na odpowiedź Term Neru nie trzeba było zbyt długo czekać. Długim przerzutem do Tomasza Kubali popisał się Jakub Owczarek, a ten obsłużył czekającego na ósmym metrze Koniecznego, który wpakował futbolówkę do siatki. W 32. minucie gospodarze zmarnowali swoją najlepszą okazję bramkową. Po błędzie biało-zielono-czerwonych, oko w oko z Domżałem stanął Piotr Szymczak. Napastnik Mechanika nie wytrzymał presji i ostatecznie uderzył nieznacznie obok prawego słupka. Tuż przed przerwą, po zamieszaniu w „szesnastce” radomszczan szansę miał Kania, jednak ponownie dobrze interweniował Dawid.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Nadal to poddębiczanie posiadali optyczną przewagę. Miejscowi decydowali się na sporadyczne ataki, jednak te były skutecznie rozbijane przez Jakuba Bartosińskiego, Beniamina Tonna oraz Patryka Retkowskiego. W zasadzie w drugiej odsłonie radomszczanie oddali jeden strzał, po którym Domżał musiałby interweniować. W 70. minucie na rajd zdecydował się Owczarek. Doświadczony boczny obrońca uderzył z ponad 25 metrów, ale ponownie dobrą paradą popisał się Dawid. Sześć minut później swój debiut w seniorskiej piłce zaliczył Cyprian Lewandowski. Pod koniec meczu poddębiczanie mieli jeszcze kilka okazji, między innymi po uderzeniu Koniecznego z rzutu wolnego, ale zabrakło skuteczności, by móc cieszyć się z kolejnych trafień. W doliczonym czasie gry za krytykowanie orzeczeń sędziego boisko zmuszony był opuścić Michał Kolba, oglądając w przeciągu niespełna 60 sekund dwie żółte kartki.

Santos Czerchów – Grom Powodów 4:7

Bramki: K. Domagała 3x, P. Antosik, P. Pietruszka, Ł. Schmeichel (k), J. Czekalski.

Skład podstawowy:
49. T. Kupis (BK, K), 13. K. Cichy, 76. M. Adamiak, 10. G. Kindlein, 31. Ł. Schmeichel, 16. Ł. Karolak, 99. P. Pietruszka, 91. J. Wrzeszczyński, 17. J. Czekalski, 9. K. Domagała, 21. P. Antosik.

Skład rezerwowy: 28. K. Milast.

Wyjazdowy mecz Gromu Powodów na zakończenie sezonu okazał się emocjonującym widowiskiem z dużą liczbą strzelonych bramek.
Gospodarze od pierwszych minut napierali na bramkę Gromu, ale to pierwsza skuteczna akcja naszej drużyny zaowocowała bramką i już od 6. minuty byliśmy na prowadzeniu. Kilkanaście minut później, dobra wymiana piłki, precyzyjne podanie na wyjście do napastnika i zdobywamy kolejnego gola. Trzy minuty później, ponownie, zamieszanie przed bramką Santosa, wycofanie piłki na przedpole do pomocnika a on pewnym strzałem pokonuje bramkarza. Gospodarze mimo usilnych prób nadal są na zero, natomiast Grom dalej szuka swojej szansy kontratakując. I tak, po kolejnych dziesięciu minutach wymiana piłki między napastnikami naszej drużyny, dośrodkowanie w pole karne, strącenie piłki, ale wcześniej groźny faul i sędzia dyktuje dla nas rzut karny. Do piłki podchodzi obrońca, oddaje strzał, ale sędzia nakazuje powtórne wykonanie rzutu. Ponownie pochodzi i pewnie zdobywa bramkę. Kiedy już wydawało się, że zejdziemy z czystym kontem na przerwę, podczas zamieszania przed polem karnym obrońca fauluje zawodnika drużyny przeciwnej, i o dziwo, sędzie dyktuje rzut karny dla Santosa. Mimo licznych protestów, że zdarzenie miało miejsce przed linią pola karnego, sędzie wskazuje jedenastkę. I tak pada gol kontaktowy dla gospodarzy.
Po przerwie, gospodarze są jeszcze bardziej zdeterminowani do odrabiania strat, ale nadal brakuje im skuteczności. Zawodnicy Gromu zepchnięci do defensywy, starają się wybijać piłkę jak najdalej od swojej bramki i po jednej z takich interwencji piłka ląduje przed polem karnym Santosa, po czym, napastnik napierając na obronę, wykorzystuje błąd w podaniu do bramkarza i zdobywa kolejną bramkę. Kiedy mogło wydawać się, że mamy bezpieczną przewagę, Santos zaczął nadrabiać straty w skuteczności i w ciągu 5 minut strzela nam 3 bramki. Na szczęście w porę otrząsnęliśmy się z tego i przed końcowym gwizdkiem zdobyliśmy jeszcze 2 bramki, tym samym przypieczętowując zwycięstwo w ostatnim ligowym meczu sezonu 2016/2017.
Szczególne podziękowania dla kibiców, którzy mimo odległości i nieoczywistej lokalizacji boiska, dotarli na mecz, aby wspierać swoją drużynę!

źródło: Grom Powodów

Victoria II Rąbień 3:1 Kanarki Małachowice
Iskra Góra Św. Małgorzaty 2:3 LKS Modlna
Sokół Skromnica 0:3 Kobra Leźnica Wielka
Zamek Skotniki 7:0 GKS Gieczno
Santos Czerchów 4:7 Grom Powodów