Termy Ner Poddębice: Podsumowanie sezonu

 

 

 

 

Przyszedł czas, aby podsumować czwartoligowe rozgrywki. Gracze Term Neru w 38. kolejkach zdobyli łącznie 61 punktów, co pozwoliło w ostatecznym rozrachunku na zajęcie 6. miejsca tabeli. Pierwsze przypadło w udziale Warcie Sieradz, która za nieco ponad miesiąc wystartuje w III lidzie gr. I.

Biało-zielono-czerwoni mają za sobą dwie zupełnie różne rundy. W pierwszej, ekipa prowadzona przez duet trenerski Witold Obarek-Jacek Włodarczewski zanotowała 25 punktów, na które złożyło się 7 zwycięstw, cztery remisy oraz osiem porażek. Poddębiczanie uzyskali bilans 40. goli zdobytych i 37. straconych. Wiosną, po przejęciu zespołu przez trenera Michała Bistułę drużynie wiodło się dużo lepiej. W rundzie rewanżowej poddębiczanie wywalczyli kolejne 36 punktów, czyli o 11 więcej niż jesienią. Ner zaliczył 10 zwycięstw, 6 remisów i tylko 3 porażki, notując bilans 38 goli zdobytych i 20 straconych. Mniej bramek wiosną straciły tylko Warta Sieradz (15) oraz Ceramika Opoczno (19). Uzyskany dorobek punktowy pozwolił uplasować się na 4. miejscu w tabeli rundy wiosennej – ze stratą 6 punktów do Warty Sieradz i 3 do Omegi Kleszczów. Tyle samo „oczek” wywalczyli Zjednoczeni Stryków, którzy byli lepsi w dwumeczu. Najwięcej goli zaliczył Łukasz Dynel, który trafiał do siatki rywala 26 razy. 10 bramek zanotował Przemysław Różycki, a 8 Adam Konieczny.

Strzelcy bramek:
26 – Łukasz Dynel
10 – Przemysław Różycki
8 – Adam Konieczny
7 – Patryk Olszewski
6 – Kamil Bartos
3 – Michał Bogdan
2 – Adrian Filipiak, Patryk Krymarys, Beniamin Tonn, Mariusz Solecki, Krzysztof Woźniak, Igor Kania
1 – Jakub Bartosiński, Marcin Zimoń

Poddębiczanie w przeciągu całego sezonu zgromadzili na swoim koncie 75 żółtych i 5 czerwonych kartek, z czego wiosną biało-zielono-czerwoni ujrzeli jedynie 27 żółtych i 1 czerwoną. W kontekście całego sezonu do notesu sędziego najczęściej trafiali Patryk Krymarys – 9 żółtych kartek oraz Patryk Retkowski 7 żółtych i 2 czerwone. Ponadto, 5 żółtych i 2 czerwone kartki obejrzał Adrian Filipiak, a najostrzej grającym zawodnikiem wiosną był wypożyczony z Sokoła Aleksandrów ŁódzkiDominik Pecyna (4 żółte kartki).

żółte kartki:
9 – Patryk Krymarys
7 – Patryk Retkowski
5 – Michał Bogdan, Adrian Filipiak, Igor Kania, Jakub Owczarek, Marcin Zimoń
4 – Łukasz Dynel, Adam Konieczny, Dominik Pcyna
3 – Patryk Gniadzik, Krzysztof Woźniak
2 – Kamil Bartos, Bartosz Bartosiński, Jakub Bartosiński, Adrian Kralkowski, Przemysław Różycki, Beniamin Tonn
1 – Szymon Gąsiński, Tomasz Kubala, Robert Przybyła, Mariusz Solecki

czerwone kartki:
2 – Adrian Filipiak, Patryk Retkowski
1 – Jakub Bartosiński

To, co warto podkreślić to z pewnością fakt, że czwartoligowe debiuty zaliczyło czterech wychowanków klubu: Hubert Andrysiewicz (2 występy), Antoni Frącek (2), Cyprian Lewandowski (1) oraz Włodzimierz Nowak (4).

 

 

PLAN PRZYGOTOWAŃ

Na sobotę (8 lipca) trener Michał Bistuła zaplanował początek przygotowań do sezonu 2017/2018. Tradycyjnie, biało-zielono-czerwoni będą szlifować formę na obiektach Centrum Turystyki i Rekreacji w Byczynie.

Poddębiczanie mają w planach sześć sparingów, w siódmym zagrają zawodnicy, którzy nie wystąpią w meczu inaugurującym rozgrywki IV ligi. Pierwszym rywalem Term Neru będzie reprezentacja Powiatu Poddębickiego. Spotkanie zaplanowano na środę (12 lipca) godz. 18. Będzie to czwarta konfrontacja obu zespołów. Poprzednie trzy padłu łupem Term Neru.

Dwa dni później poddębiczanie podejmą trzecioligowy Pelikan Łowicz. Spotkanie rozpocznie się w piątkowe (14 lipca) południe. Tydzień później formę biało-zielono-czerwonych sprawdzi inny trzecioligowiec, Lechia Tomaszów Mazowiecki. Następnie przyjdzie pora na dwóch przedstawicieli łódzkiej klasy okręgowej – Włókniarz Pabianice oraz Zawiszę Rzgów. Okres właściwych przygotowań zakończy sparing z beniaminkiem III ligi gr. I – Wartą Sieradz.

Harmonogram przygotowań:
08.07., godz. 12. – pierwszy trening
12.07., godz. 18. – reprezentacja Powiatu Poddębickiego
14.07., godz. 12. – Pelikan Łowicz (III liga gr. I)
22.07 – Lechia Tomaszów Mazowiecki (III liga gr. I)
26.07., godz. 18. – Włókniarz Pabianice (łódzka klasa okręgowa)
28.07., godz. 17. – Zawisza Rzgów (łódzka klasa okręgowa)
05.08 – Warta Sieradz (III liga gr. I)
13.08 – GLKS Sarnów/Dalików (łódzka klasa okręgowa)

źródło: termyner.poddebice.pl

 

 

 

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

PODDĘBICCY POLICJANCI OSTRZEGAJĄ PRZED WŁAMANIAMI

Wakacje to czas wypoczynku i podróży. Aby pozostawiły tylko radosne wspomnienia, pamiętajmy o zabezpieczeniu swojego majątku przed wyjazdem. W dniu Europejskiego Dnia Zapobiegania Włamaniom do Domów poddębicki dzielnicowy informował mieszkańców

ZAPROSZENIE NA ZAWODY STRAŻACKIE

Zapraszamy na Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. Zmagania druhów ochotników z terenu Gminy Poddębice odbędą się w niedzielę 30 czerwca br. w Niemysłowie. Początek zaplanowano na godz. 12.   KLUB STRZELECKI RCS