118
views

ŁKS..

ŁKS Łódź – LKS Termy Ner Poddębice 4:2 (1:2)

Bramki: Artur Golański 41, Aleksander Ślęzak 52, Adam Grzybowski 56-samobójcza, Marcin Zimoń 90+1 – Bartosz Bujalski 6, 45

ŁKS Łódź: Kołba – Pawlak, Zimoń, Ślęzak, Szumer – Kacela (75′ Dynel), Ostalczyk (85′ Filipiak), Cichowlas, Golański (78′ Serwaciński), Rodrigo (90′ Terentiew) – Patora.

Termy Ner: Marciniak – Owczarek (72′ Kania), Skupiński, Gniadzik, Grzybowski – Kobiera ż (83′ Sosin), Jarczewski (62′ Pabjańczyk), Bogołębski, Okoński (78′ Paluch), Woźniak – Bujalski ż

Po dwóch wyjazdowych porażkach piłkarze ŁKS Łódź w końcu sięgnęli po trzy punkty. Podopieczni trenera Marka Chojnackiego wygrali na własnym obiekcie z Termami Nerem Poddębice 4:2 (1:2) w spotkaniu 15. kolejki III ligi łódzko-mazowieckiej. Łodzianie dwukrotnie w tym meczu przegrywali, ale w drugiej odsłonie zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Nie ma co ukrywać, że dla gospodarzy było to bardzo ważne spotkanie. ŁKS musiał wygrać, aby przełamać fatalną serię dwóch porażek z rzędu. Dla faworyta ten pojedynek rozpoczął się fatalnie. Już w 6. minucie świetnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Bartosz Bujalski i przyjezdni objęli prowadzenie. Łodzianie byli zmuszeni gonić wynik. Dopiero w 41. minucie wyrównał Artur Golański. Kiedy już wszyscy spodziewali się remisu do przerwy w ostatniej akcji pierwszej odsłony, po wejściu w pole karne, Bujalski pewnie pokonał Michała Kołbę i ponownie dał gościom prowadzenie.

ŁKS w drugiej połowie nie miał już nic do stracenia i zdecydowanie ruszył do ataku. W 52. minucie na listę strzelców wpisał się Aleksander Ślęzak. Gospodarze poszli za ciosem i chwilę później wyszli na prowadzenie po tym jak piłkę niefortunnie do własnej bramki posłał Adam Grzybowski. Końcówka była bardzo nerwowa w wykonaniu obu drużyn. Ostatecznie w pierwszej minucie doliczonego czasu gry trzy punkty łodzianom zapewnił Marcin Zimoń, który głową pokonał golkipera gości.

pozostałe mecze:

Lechia Tomaszów Maz. 4:1 Broń Radom
Pelikan Łowicz 2:0 Warta Sieradz
Sokół Aleksandrów Łódzki 2:0 Błękitni Raciąż
Oskar Przysucha 1:1 Energia Kozienice
Pilica Białobrzegi 1:3 Świt Nowy Dwór Maz.

… Jończyk Janusz-1, Wojtczak Krystian-1

Skład: Jakub Skrzypiec, Łukasz Pacholczyk, Piotr Wodnicki, Marcin Dopierała, Radosław Jurkowski, Piotr Rosiak(83`Adrian Czyżo), Adrian Kaczmarek, Adrian Kasztelan, Kamil Zych, Janusz Jonczyk, Krystian Wojtczak(65`Adrian Kuglarz)

Rezerwowi: Jakub Zdych

Początek meczu rozpoczął się walką w środku pola, z ubiegiem czasu termalni przejmowali inicjatywę na boisku. Około 10 minuty pierwszy strzał na bramkę gospodarzy oddaje Jończyk, jednak wprost w bramkarza. Pierwszą stuprocentową sytuacje do wyjścia na prowadzenie mieli zawodnicy PTC. Wybita przez obrońców gospodarzy piłka przelatuje nad naszymi obrońcami i napastnik PTC wychodzi sam na sam ze Skrzypcem na szczęcie w tym pojedynku górą wychodzi nasz doświadczony bramkarz. W 20 minucie piłkę w pole karne posyła Kasztelan, jeden z obrońców gospodarzy wybija piłkę głową przed pole karne, gdzie znajduje się Jończyk, który z powietrza uderza piłę tuż przy słupku bramki i wyprowadza Termalnych na prowadzenie. Zdecydowana przewaga na Boisku naszego zespołu. Chwilę później piłkę odbiera Jończyk, podaje do Wojtczaka który wbiega w pole karne i wrzuca piłkę na długi słupek na Kasztelana, niestety jego strzał ląduje tylko na bocznej siatce. Swoją okazje z rzutu rożnego mieli gospodarze jednak strzał głową ląduje w rękawicach golkipera Term. W 37 minucie podwyższamy wynik. Jończyk zwodzi dwóch obrońców i podaje do Wojtczaka który z 10 metra dokonuje formalności. Na przerwę schodzimy z wynikiem 0:2

Początek drugiej połowy to również przewaga Termalnych aż do 60 minuty w której to tracimy bramkę. Skrzydłowy gospodarzy wrzuca piłkę na długi słupek gdzie znalazł się zawodnik PTC, który umieszcza piłkę w siatce naszej bramki. Po bramce inicjatywę na boisku przejęli gospodarze. W 80 minucie dobry strzał napastnika gości na bok odbija Skrzypiec do piłki podbiega drugi zawodnik PTC i umieszcza piłkę w siatce. Na szczęście sędzia odgwizduje spalonego. W końcówce dobry strzał oddaje Zych jednak świetnie interweniuje bramkarz wybijając piłkę na rzut rożny. Bardzo dobrze rozegrany rożny piłka trafia do Jurkowskiego który z 16-tego metra oddaje mocny strzał bramkarz gospodarzy „wypluwa” piłkę pod nogi Jończyka, który trzy razy próbuje dopijać piłkę jednak za każdym razem trafia w bramkarza Gospodarzy. Mecz kończy się wynikiem 3:1

Zdobywamy bardzo ważne 3 punkty, po mimo nie najlepszej gry wracamy z tarczą i wskakujemy na 2 miejsce w tabeli. Wreszcie udało nam się pokonać PTC i odczarować stadion przy ulicy Sempołowskiej- na którym wygrywamy po raz pierwszy w historii. Do lidera z Kutna tracimy 1 punkt za nami jest Dłutów, który ma punkt mniej od nas a kolejny jest Orzeł Parzęczew- ktory ma 2 punkty straty do naszej drużyny, więc wszystko w tej ścisłej czołówce jest jeszcze możliwe, a w środę 11 listopada czeka nas ostatnia mecz rundy jesiennej Klasy Okręgowej. Liczymy na obecność kibiców- na facebooku powstało już specjalnie wydarzenie przygotowane na ten mecz.

Wypowiedzi po meczowe:
Trener Sławomir Sałaciński Jestem zadowolony z wyniki, a z gry nie. Szczególnie druga połowa była słaba w naszym wykonaniu. Początek mecz mieliśmy dość „elektryczny”, po strzeleniu bramki zdobyliśmy pewność siebie i uspokoiliśmy grę, chociaż gdyby sytuacje sam na sam wykorzystał Szynka mecz mógłby się potoczyć zupełnie inaczej. W przerwie byłem pewny, że spokojnie ten mecz wygramy, że pokażemy swoją mądrość i rozstrzygniemy mecz na swoją korzyć do 60 minuty wszystko szło po naszej myśli graliśmy wysoko na połowie przeciwnika, mając wysokie posiadanie piłki, niestety straciliśmy głupią bramkę i wszystko się posypało. Cofneliśmy się głęboko i czekaliśmy na lincz, na szczęście udało się dowieść zwycięstwo do końca. Cieszy mnie postawa młodego Rosiaka, który może nie gra dużo, ale gdy wchodzi zostawia po sobie pozytywne wrażenie, na pochwałę zasługuje również Adrian Kasztelan, który dzisiaj zdominował środek pola. Sztuką nie jest wygrać w meczu gdy gra się dobrze, sztuką jest wygrać gdy gra się słabo.

Dzisiejszy kapitan Łukasz Pacholczyk: Zagraliśmy dzisiaj słabe zawody, szczególnie w drugiej połowie. Wymagamy od siebie zdecydowanie więcej. Na szczęście udało się wygrać- dla nas liczą się 3 punkty. Pabianice zdecydowanie nam nie leżały dlatego zwycięstwo cieszy nas podwójnie. Opaska kapitana nie ciążyła mi szczególnie a raczej motywowała, nie ukrywam iż jest to pewne wyróżnienie. Cieszę się ze zwycięstwa i liczę, że w środę udanie zakończymy ta dobrą dla nas rundę!

16 LZS Justynów 14 7 13 32 2 1 11

Zjednoczeni II Stryków – GLKS Sarnów/Dalików 2:1 (0:0)

14 Kobra Leźnica Wielka 12 3 16 44 0 3 9

Unia Sieradz-Męka – GLKS Pisia Zygry 2:4 (1:3)

17 LGKS Charłupia Mała 14 0 8 83 0 0 14

Kanarki Małachowice – LKS Grom Powodów 3:0 (walkower)

Co się dzieje z Gromem ? To już drugi mecz oddany walkowerem przez zawodników z Powodowa.

Orzeł Wróblew 0:4 Santos Czerchów
LKS II Rosanów 2:3 LKS Modlna
Kanarki Małachowice 3:0 Grom Powodów
Sokół Skromnica 2:6 Zamek Skotniki
LKS Cedrowice 1:3 Włókniarz Zgierz