Spotkanie w sprawie Strategii Rozwoju Gminy Zadzim na lata 2024-2030

0
5
views

Marszałek Województwa Łódzkiego w Gminie Zadzim

W dniu 16 października br. Marszałek Województwa Łódzkiego – Grzegorz Schreiber przybył na teren Gminy Zadzim. Głównym powodem wizyty była konferencja prasowa zorganizowana w Ralewicach w związku z zakończeniem przebudowy odcinka drogi wojewódzkiej Nr 479. W konferencji uczestniczyli także: Piotr Polak – Poseł na Sejm RP, Dorota Więckowska – Radna Sejmiku Województwa Łódzkiego, Krzysztof Woźniak – Wójt Gminy Zadzim, Mariusz Warycha – Przewodniczący Rady Gminy Zadzim, mieszkańcy Ralewic na czele z Edytą Stępińską – Wiceprzewodniczącą Rady Gminy i jednocześnie sołtysem wsi.

Prace remontowe na drodze w Ralewicach trwały od października 2022 r. Zmodernizowano 500 mb traktu wojewódzkiego. W ramach inwestycji wybudowano ponad 500 metrów chodnika, 12 zjazdów, droga została odwodniona i oświetlona. Przebudowane zostały 3 skrzyżowania. Przy drodze pojawiły się 2 zatoki autobusowe. Koszt remontu to prawie 5,5 mln zł. Mieszkańcy i władze gminy wyrazili duże zadowolenie z wykonanej inwestycji, która znacząco poprawi bezpieczeństwo uczestników ruchu i jednocześnie wygląd oraz estetykę miejscowości.

Pan Marszałek odwiedził również urząd gminy, gdzie spotkał się z Wójtem Gminy. Wspólne rozmowy dotyczyły między innymi spraw związanych z funkcjonowaniem urzędu, planowanych inwestycji oraz współpracy samorządu naszej gminy z samorządem województwa.

źródło: Gmina Zadzim

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ