Zawisza Rzgów – Termy Ner Poddębice 0:1 (0:0)

… Krymarys Patryk

żółte kartki: Łukasz Wiśniewski, Artur Kulik, Maciej Bartłomiejczyk, Arkadiusz Telesiewicz – Przemysław Różycki

Termy Ner Poddębice: Domżał – Kubala, Krymarys, Zimoń, Filipiak – Bartos (28. Tonn), Bartosiński (46. Pecyna), Woźniak, Solecki, Różycki (69. Dynel) – Konieczny (81. Owczarek)

Zawodnicy Term Neru Poddębice odnieśli drugie zwycięstwo z rzędu. Podopieczni trenera Michała Bistuły po ciężkim boju wygrali na wyjeździe z Zawiszą Rzgów 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Patryk Krymarys.

Pierwsze minuty upłynęły pod znakiem twardej walki w środku pola. Strzałem z dystansu Karola Domżała zaskoczyć próbował Patryk Olszewski, jednak jego strzał był lekki by móc zaskoczyć golkipera biało-zielono-czerwonych. Poddębiczanie próbowali się odgryźć, wywalczając kilka rzutów różnych. Defensorzy rzgowian dobrze radzili sobie z centrami Przemysława Różyckiego i Adama Koniecznego. W 41. minucie po błyskawicznej kontrze rozprowadzonej przez Krzysztofa Woźniaka, świetną okazję zmarnował Różycki. Skrzydłowy Term Neru najpierw ograł w polu karnym dwóch rywali, ale potem huknął wysoko nad poprzeczką.

Tuż po zmianie stron swojej najdogodniejszej szansy nie wykorzystali gospodarze. Olszewski świetnym długim podaniem obsłużył Łukasza Wiśniewskiego, ten przechytrzył Marcina Zimonia i Adriana Filipiaka, ale ostatecznie posłał piłkę obok lewego słupka. Wraz z upływem kolejnych minut zarysowywała się coraz większa przewaga zespołu trenera Michała Bistuły. W 68. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Różyckiego zwycięskiego gola zdobył uderzeniem głową Patryk Krymarys. W ostatnim kwadransie poddębiczanie mogli przypieczętować wygraną, lecz kilku dogodnych okazji nie wykorzystał Łukasz Dynel.

20 Polonia Piotrków 28 12 29 66 2 6 20

Włókniarz Zgierz – GLKS Sarnów/Dalików 0:1 (0:1)

… Nowak Adam

GLKS Sarnów/Dalików PO TYM ZWYCIĘSTWIE JEST JUŻ JEDNĄ NOGĄ W OKRĘGÓWCE. POZOSTAŁO SZEŚĆ KOLEJEK I NIKT NIE WIERZY, ŻE MOŻE COŚ SIĘ ZŁEGO WYDARZYĆ. TO BĘDZIE HISTORYCZNE WYDARZENIE DLA TEGO KLUBU.

Dąbrowianka Dąbrowice – Sazan Pęczniew 3:2 (3:0)

W meczu 20 kolejki łódzkiej A-klasy podejmowaliśmy drużynę z Pęczniewa. Mecz kapitalnie rozpoczął się dla Naszej ekipy. Już w 3′ skutecznym uderzeniem głową popisał się niezawodny ostatnio Krystian Sobczak. W 11′ ponownie Sobczak! Popularny Baoo minął 3 obrońców i technicznym uderzeniem pokonał bramkarza gości. 2:0! Kiedy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się dwubramkowym prowadzeniem gospodarzy jeden z zawodników Sazana zagrywa piłkę ręką we własnym polu karnym i arbiter nie ma wątpliwości – rzut karny. Pewnym egzekutorem okazał się Jakub Wujkowski i mamy 3:0. Rywale przeprowadzili kilka składnych akcji, jednak nie udało im się pokonać dobrze dysponowanego Kamińskiego.
Drugie 45 minut mogło zacząć się identycznie jak pierwsza połowa. Składna akcja Bogusławski-Mikołajczyk wyprowadziła tego drugiego na znakomitą okazję bramkową jednak bardzo dobrze zachował się bramkarz gości. Chwilę później Sazan strzela bramkę na 3:1 i zaczęło robić się nerwowo. 70′ i ponownie rzut karny, ponownie za zagranie piłki ręką ale tym razem dla gości. Kamiński był blisko ale strzał okazał się zbyt mocny. Ostatnie 20 minut spotkania to rwane ataki z obu stron, które nie przyniosły już bramek. W 89′ świetną okazję miał Piotr Winiecki po doskonałym wyłożeniu piłki przez Bogusławskiego.

Pisia Zygry – KS Karsznice 3:4 (1:2)

Waligórski Radosław-2, Walczak Piotr-1 … Tomek Bednarek, Janusz Jonczyk, Patryk Szeller, Janicki Marcin

Vice lider nie miał łatwej przeprawy w Zygrach. Nasi zawodnicy zagrali dobre spotkanie, ale niestety punkty pojechały do Karsznic. Ciekawostką tego spotkania, był występ Janusza Jonczyka, byłego zawodnika Termy Uniejów, który gra teraz w Karsznicach i jest z tą drużyną już jedną nogą w okręgówce.

Pisia Zygry 3:4 KS Karsznice
Inter-Sieradz Woźniki 0:8 MULKS Łask
Ostrovia Ostrówek 1:2 LKS Pyszków
Sokół Goszczanów 7:2 LKS Socha
TS Janiszewice 3:3 TS Gruszczyce
Amatorzy Zapolice 3:3 UKS Ustków
Tęcza Brodnia 3:1 Unia Sieradz-Męka
LZS Rębieskie 1:0 Złoczevia Złoczew