SAMSUNG River Triathlon Series 2022 ponownie z finałem w Uniejowie

0
27
views

Samsung River Triathlon Series – pierwsza i najmłodsza tego typu impreza sportowa nad rzeką Wartą, która swój ubiegłoroczny cykl zakończyła w Uniejowie, będzie kontynuowana. W niedzielę ruszyły zapisy na drugą edycję, która odbędzie się w rozszerzonej formule: w 6 miastach, leżących na terenie 3 województw. Uzdrowisko termalne i tym razem wytypowano na gospodarza ostatniego etapu zmagań, dlatego już dziś serdecznie zapraszamy na wielki finał triathlonowej serii: 28 sierpnia do Uniejowa!

 

Organizatorem debiutującego w 2021 r. cyklu zmagań w wieloboju jest Fundacja „Jeszcze więcej sportu”. Wyróżnikiem Samsung River Triathlon Series jest etap pływacki, który za każdym razem odbywa się w wodach rzeki Warty:

– Trasy w malowniczych nadwarciańskich sceneriach, dystanse dopasowane dla każdego, wyjątkowe nagrody oraz niepowtarzalna rodzinna atmosfera to znaki rozpoznawcze Samsung River Triathlon Series. Naszym zawodnikom, tym obecnym i przyszłym możemy obiecać, że druga edycja będzie tak samo obfitowała w niepowtarzalne emocje jak pierwsza. Planujemy jeszcze bardziej Was zaskoczyć! Musicie być z nami! Będzie się działo! Podwójne emocje gwarantowane – zachęca organizator Bartosz Roszak.

Naturalny bieg trzeciej co do długości rzeki w Polsce, wytyczył miasta, znajdujące się w gronie Partnerów cyklu. Poprzednim razem były to: Wronki, Konin, Koło oraz Uniejów. Pulę tegorocznej edycji zasilą dwa dodatkowe etapy. Pierwszy i tym samym otwierający w dniu 5 czerwca całą serię, odbędzie się w Gorzowie Wielkopolskim. Drugie nowe miasto, Międzychód jest gospodarzem przedostatnich zawodów (14 sierpnia), poprzedzających finał w Uniejowie. Terminy wszystkich sześciu imprez, składających się na tegoroczną edycję Samsung River Triathlon Series, przedstawiają się następująco:

 

TRWAJĄ ZAPISY

Co prawda, początek zmagań dopiero za pół roku, ale system zapisów online dla wszystkich miast i kategorii działa od 2 dni i w chwili obecnej umożliwia rejestrację z najkorzystniejszą ceną za pakiet startowy. „Samsung River Triathlon Series cieszy się rosnącą popularnością, więc warto zapisać się w pierwszym terminie, bo na najszybszych czekają najtańsze pakiety!” – zachęca wpis na fanpejdżu imprezy (link do materiałów zamieszczonych w mediach społecznościowych na facebooku oraz instagramie).

Aby wziąć udział w rywalizacji, należy wejść na stronę: www.RiverTriathlon.pl, a następnie rozwinąć zakładkę: Strefa zawodnika + rejestracja, wybrać miasto oraz dystans. System przekieruje Was do formularza zgłoszeniowego, gdzie zaznaczacie wszystkie triathlony, w których zamierzacie wziąć udział: co najmniej 1, maksymalnie 6. Na listach startów indywidualnych obu dystansów w Uniejowie zameldowali się już pierwsi uczestnicy.

 

O ZAWODACH

Cykl Samsung River Triathlon Series to propozycja dla wszystkich, którzy zawodowo lub amatorsko uprawiają sport. Zawodnicy będą mieli do wyboru rywalizację na jednym z dwóch dystansów:

  • 1/4_IM tzw.”ćwiartki”, na którą składają się: 950 m pływania, 45 km jazdy rowerem i 10,55 km biegu lub o połowę krótszego:
  • 1/8_IM, czyli odpowiednio: 475 m pływania, 22,5 km jazdy na rowerze oraz 5,275 km biegu.

Na wszystkich dystansach będzie można wystartować indywidualnie lub w sztafecie. Po każdym etapie, jak i w klasyfikacji końcowej całego cyklu, najlepsi zawodnicy i zawodniczki w swoich kategoriach wiekowych oraz open na każdym dystansie zostaną udekorowani. Do klasyfikacji generalnej i w poszczególnych kategoriach całego cyklu będą wliczane punkty zdobyte przez uczestnika na tym samym dystansie w czterech najlepszych startach. Zwycięzcami klasyfikacji generalnej i w poszczególnych kategoriach całego cyklu na dystansie 1/8 IM i 1/4 IM zostaną uczestnicy, którzy zdobędą najwyższą sumę punktów. Żeby zakwalifikować się do klasyfikacji w całym cyklu, należy wziąć udział w minimum czterech startach.

Regulamin zawodów znajduje się TUTAJ.

 

FINAŁ ZNÓW W UNIEJOWIE

Do startu w ramach ostatniej, szóstej części triathlonu oraz na wielki finał całego cyklu, Organizatorzy zapraszają po raz kolejny do polskiej stolicy term! Bezpośrednio po zakończonych zawodach, na terenie boiska, położonego przy wschodniej części bulwarów nadwarciańskich, odbędzie się uroczysta dekoracja najlepszych zawodników w klasyfikacji generalnej oraz zwycięzców poszczególnych kategorii wiekowych. Zgodnie z zasadą przyjętą w roku ubiegłym, przedstawiciele Sponsorów i Miast Partnerskich wraz z Organizatorami wręczą nagrody rzeczowe osobiście.

Atmosfera towarzysząca zdrowej rywalizacji sportowej wyzwala w ludziach mnóstwo pozytywnej energii. Mogli się o tym przekonać zarówno uczestnicy, jak i licznie gromadzący się wzdłuż trasy kibice podczas pierwszej edycji cyklu. W 2021 r. w triathlonach przeprowadzonych w 4 miastach, wzięło udział łącznie ponad 1200 zawodników, w Uniejowie najwięcej, bo aż 444 osoby. Krótką wideorelację z ubiegłorocznego cyklu zamieszczamy poniżej:

Równie gorąco polecamy Państwa uwadze reportaż przygotowany przez redakcję SiewieTV w całości podczas zmagań w Uniejowie:

 

Na wielki finał cyklu 28 sierpnia do Uniejowa zaprasza burmistrz Józef Kaczmarek, który osobiście przekonał się, że #WARTOspróbować, startując z numerem 1 na koszulce w ubiegłorocznym triathlonie:

– Nie da się ukryć, że River Triathlon Series to z jednej strony ogromny wysiłek i sprawdzian możliwości dla uczestników. Z kolei dla publiczności na pewno inspirujące wydarzenie, a przy tym wspaniałe widowisko i wielkie sportowe emocje – wylicza włodarz uzdrowiskowej gminy – W ubiegłorocznym finale wystartowało blisko 450 zawodników, w tym także silna reprezentacja naszych mieszkańców, z czego jestem osobiście bardzo dumny! Co do samej inicjatywy, uważam, że jest tu ogromny potencjał, ale też wiele serca i pracy włożone w projekt przez Organizatorów. Otwartość, zaangażowanie i pełen profesjonalizm z ich strony przekładają się na świetną współpracę, za co serdecznie dziękuję i mam nadzieję kontynuować jak najdłużej.

 

#WARTO SPRÓBOWAĆ

…swoich sił w Samsung River Triathlon Series 2022, ponieważ na zwycięzców w każdym etapie czekają wartościowe nagrody:

– Tak jak w zeszłym roku planujemy nagradzać zawodników tak zwanym „dużym sprzętem AGD” od firmy Samsung. Choć szansę na wylosowanie pralki, czy lodówki będzie miał każdy z zawodników, kto pojawi się na starcie i ukończy zawody – zdradził jeden z organizatorów.

Każdy uczestnik Samsung River Triathlon Series 2022 może spodziewać się niezapomnianej atmosfery, bogatej strefy finiszera oraz wielu emocji podczas rywalizacji.

(MB)

źródło: Gmina Uniejów

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ