RZĄD OTWIERA HALE I SALE. W REGULAMINIE JEST ABSURDALNY ZAPIS

0
101
views

Rząd otwiera hale i sale gimnastyczne. Zajęcia taneczne i bokserskie… z zachowaniem dystansu

Już od 18 maja rząd postanowił dopuścić do otwarcia sal gimnastycznych oraz hal. Władze pozwalają na prowadzenie w nich m.in. treningów zapaśniczych czy tanecznych, ale… z zachowaniem odpowiedniego dystansu.

18 maja w życie wkracza III etap odmrażania kraju po pandemii koronawirusa. Oczywiście, wiążą się z tym kolejne poluzowania restrykcji w obszarze sportu. Jedną z nich jest otwarcie dostępu do hal sportowych i sal gimnastycznych.

Z takiej informacji na pewno ucieszyć mogliby się miłośnicy sportów walki czy tancerze. Ich radość jednak szybko może zostać zmącona, gdy głębiej wczytają się w zalecenia na oficjalnej stronie rządu.

Jak bowiem możemy przeczytać w zestawieniu najczęściej zadawanych pytań na stronie gov.pl, rząd owszem, zezwala na prowadzenie treningów tanecznych, zapaśniczych, bokserskich czy sportów walki w sali gimnastycznej. Haczyk pojawia się w kolejnym zdaniu: „Zalecane jednak jest zachowywanie dystansu. Analogicznie jak przy np. przemieszczaniu się – 2 metry odległości.”

Powyższy podpunkt zakrawa o absurd. Owszem, otwarcie sal gimnastycznych to wciąż krok do przodu dla części sportowców, którzy będą mieć dostęp chociażby do worka treningowego czy maty, jednak nie są to rzeczy, których nie dałoby się zorganizować w warunkach domowych.

W wyżej wymienionych sportach, co zrozumiałe, kluczowy jest kontakt z drugim człowiekiem. Ciężko bowiem wyobrazić sobie walkę bokserską na odległość. W takim wypadku natomiast otwarcie dostępu do hal dla wyżej wymienionych grup znacząco traci na wartości.

źródło:wp.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ