Rewolucja w Uniejowskiej Akademii Futbolu – nowi patroni, nowe logo, nowy plan działania

0
69
views

W Uniejowie podpisano porozumienie pomiędzy Uniejowską Akademią Futbolu, a Ewą Pajor, Agatą Tarczyńską i Euzebiuszem Smolarkiem. Naszym celem jest wychowanie dziewczynek i chłopców, którzy w przyszłości będą grać na najwyższym poziomie – mówi o projekcie Ewa Pajor.

Działająca od 2012 roku Uniejowska Akademia Futbolu zyskała trzech wyjątkowych ambasadorów, którymi zostali Ewa Pajor, Agata Tarczyńska i Euzebiusz Smolarek.

Po sukcesie naszej Reprezentacji Kobiet do lat 17 w 2012 roku, kiedy Ewa zdobyła tytuł ,,najlepszej piłkarki Europy” przyszedł mi do głowy pomysł, że nasza praca przynosi efekty i warto w naszym mieście zrobić coś więcej niż tylko standardowy klub, w formie nowoczesnej akademii – mówi Piotr Kozłowski, główny koordynator, nawiązując do powstania Akademii, którą na początku prowadziła firma Olimpiko.

Akademia na przestrzeni blisko dziesięcioletniej działalności, cały czas rozwijała swoją strukturę, a od nowego sezonu będą ją wspierać kolejne znane osobistości ze świata sportu.

Uniejów zawsze stawia na ludzi prezentujących bardzo wysoką jakość. Stąd też pomysł na zaproszenie do współpracy tak utytułowanych sportowców jak Ewa Pajor, Agata Tarczyńska i Euzebiusz Smolarek – kontynuuje Piotr Kozłowski.

W związku z tym akademia zmieni swoją nazwę na Uniejowska Akademię Futbolu Pajor & Tarczyńska & Smolarek.

Logo akademii oparte na wizerunku „lisa” sugerujące pozycje na których występują patroni akademii. Lis pola karnego czyli szybki, przebiegły i skuteczny. Takie cech posiada Ewa Pajor, Agata Tarczyńska i Ebi Smolarek – zauważa Piotr Kozłowski.

Akademia zwiększa i uatrakcyjnia swoją ofertę dla swoich zawodników. Na równych zasadach będą tu trenować zarówno chłopcy jak i dziewczynki mając do swojej dyspozycji m.in kompleks boisk im. Włodzimierza Smolarka, halę sportową, Instytut Zdrowia Człowieka oraz baseny wchodzące w skład kompleksu Termy Uniejów.

Boiska będą miejscem profesjonalnych treningów, a na basenach sportowcy będą mogli korzystać z zajęć z nauki pływania połączonych z odnową biologiczną, W hali sportowej i na siłowni będą odbywały się zajęcia ogólnorozwojowe. Wreszcie Instytut Zdrowia Człowieka w Uniejowie będzie odpowiadał za leczenie mikro urazów, korygowanie wad postawy młodych sportowców. Ponadto, do dyspozycji trenerów będzie nowy sprzęt treningowy.

Ofensywne trio nowych patronów czeka więc mnóstwo pracy w Uniejowie, ale widoczny jest duży entuzjazm i zaangażowanie.

Naszym celem jest wychowanie dziewczynek i chłopców, którzy w przyszłości będą grać na najwyższym poziomie – powiedziała Ewa Pajor. Reprezentantka Polski dodała, że w Uniejowie są znakomite warunki, aby przyszłości powstało tutaj coś wielkiego.

Oprócz wychowywania przyszłych mistrzów celem akademii jest również poprawa ogólnej kondycji dzieci i zachęcenie ich do aktywności sportowej.

Chcielibyśmy zainspirować dzieciaki do tego, aby zaczęły żyć piłką nożną. Jako mała dziewczynka nie wyobrażałam sobie dnia bez piłki, bez obejrzanego meczu. Będziemy się starali rozbudzać i rozwijać pasję nie tylko do piłki, ale do sportu w ogóle  – powiedziała na konferencji prasowej Agata Tarczyńska.

W podobnym tonie wypowiedział się Euzebiusz Smolarek:

Najważniejsze, żeby dzieci nie siedziały przy komputerze, czy w telefonie. W akademii nie każdy musi być profesjonalnym piłkarzem, ale praca w drużynie i na boisku jest inwestycją w kapitał ludzki – rozwija cechy, które przydadzą się także w przyszłości.

Akademia ma w planach kontynuowanie turniejów halowych TERMY CUP oraz nowych inicjatyw takich jak: turniej międzynarodowy z udziałem topowych zagranicznych i polskich klubów na podgrzewanej murawa kompleksu boisk im. Włodzimierza Smolarka w Uniejowie oraz turnieje dla dziewczynek czy obóz sportowy z udziałem Ewy Pajor i Agaty Tarczyńskiej w Uniejowie. Wreszcie, uzdolnieni absolwenci akademii mogą liczyć na stypendia sportowe, które pozwolą na rozwój piłkarskiej pasji i kariery w klubach piłkarskich.

A.Ow.

 

 

XX Piknik Sołtysów

Dziesięć drużyn zjawiło się 15 sierpnia w Ostrowsku, aby rywalizować o tytuł „najlepszej” podczas corocznego Pikniku Sołtysów.

 

W tym roku odbyła się już XX, jubileuszowa edycja wydarzenia. Impreza skierowana jest do mieszkańców sołectw oraz samorządowców gminy Uniejów i ma na celu integrację środowiska wiejskiego. Gospodarzami, jak co roku, było sołectwo Ostrowsko. Impreza po raz drugi w historii odbyła obok remizy Ochotniczej Straży Pożarnej.

W tym roku o zwycięstwo współzawodniczyło dziesięć drużyn. Swoje reprezentacje wystawiły sołectwa: Czekaj, Felicjanów, Kuczki, Lekaszyn, Ostrowsko, Pęgów, Wielenin, Wielenin-Kolonia, Wilamów oraz reprezentacja radnych Rady Miejskiej w Uniejowie. Drużyny od samego początku wyposażyły się w ducha sportowej rywalizacji oraz dobry humor.

Nad prawidłowym przebiegiem poszczególnych konkurencji czuwało jury w składzie: prof. dr hab. inż. Krzysztof Czupryński – Dziekan Wydziału Nowych Technologii i Chemii Wojskowej Akademii Technicznej, Tomasz Miłosz – Członek Rady Powiatowej Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego, Aleksandra Płaczek – Instruktor Plastyki w Miejsko – Gminnym Ośrodka Kultury w Uniejowie i Aleksandra Zielonka – Inspektor ds. promocji Urzędu Miasta w Uniejowie.

Organizatorzy przewidzieli dla drużyn dziewięć konkurencji o tajemniczo brzmiących nazwach: „Obraz malowany”, „Słomka”, „Dystans”, „Maska wenecka”, „Młode ziemniaki”, „Babki z piasku”, „W drodze na wakacje”, „Spiesz się powoli” i „Koło”. Konkurencje były tak przemyślane, że wymagały od drużyn nie tylko szybkości, ale również precyzji, opanowania, zmysłu artystycznego czy synchronizacji. Przed każdą konkurencją gospodarze toru: Sławomir Pająk i Henryk Goszczyk bardzo szczegółowo prezentowali jej poprawne wykonanie, aby nikt nie miał wątpliwości, jak powinno wyglądać prawidłowo wykonane zadanie. Całość konkurencji podczas zawodów poprowadził Robert Palka – Dyrektor Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Uniejowie.

W zmaganiach drużynom kibicowała licznie zgromadzona publiczność. Z tłumu dochodziły słowa dopingu, oklaski uznania oraz westchnienia w momentach, kiedy ich faworytom nie udało się dokończyć zadania. Z tych spontanicznych reakcji można było wywnioskować, że  publiczności również udzieliła się sportowa rywalizacja.

W tym roku laur zwycięstwa zdobyła drużyna Wielenina, która otrzymała nagrodę w wysokości 2.000 zł. Drugie miejsce zajęła drużyna Lekaszyna, która otrzymała dofinansowanie w wysokości 1.500 zł, a trzecie, zaszczytne miejsce, przypadło drużynie z Kuczek, która odebrała nagrodę w wysokości 1.000 zł. Pozostałe drużyny uczestniczące w otrzymały po 500 zł dofinansowania. Sponsorem nagród pieniężnych było Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej „TERMY UNIEJÓW” Spółka z o. o.

 

W imieniu sponsorów na scenie nagrody wręczyli gospodarze wydarzenia: Jadwiga Urbaniak – sołtys Ostrowska, Marian Nita – prezes OSP w Ostrowsku oraz przewodniczący jury – prof. dr hab. inż. Krzysztof Czupryński.

Nagrody pieniężne dla drużyn, to nie koniec niespodzianek. Zaprzyjaźnieni sponsorzy ufundowali również nagrody dla zgromadzonej publiczności. Wśród nich znalazł się rower – ufundowany przez Burmistrza Miasta Uniejów.

Imprezie towarzyszyło stoisko promocyjne Koła Gospodyń Wiejskich w  Ostrowsku. Panie zaprezentowały na nim swoje wypieki, które tylko potwierdzały fakt, jak zdolne kulinarnie panie zrzesza w swoich szeregach Koło. Warto nadmienić, że Panie z KGW podczas pikniku zorganizowały również punkt szczepień w ramach akcji: #SzczepimySię z KGW, w którym udało się zaszczepić ponad 80 osób.

Żadne wydarzenie nie może obejść się bez oprawy muzycznej. Tak było również na pikniku. W przerwach między konkurencjami czas widowni umilała „Kepla z Wilamowa” a całość imprezy zakończyła tradycyjna zabawa w remizie.

 

źródło: Gmina Uniejów

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ