Przed nami ostatni weekend ferii -policjanci apelują o ostrożność !

Z wypoczynku wracają uczniowie z województwa łódzkiego, lubelskiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego. Zimowy wypoczynek zaczynają takie województwa jak :kujawsko-pomorskie, lubuskie ,małopolskie, świętokrzyskie i wielkopolskie. Na drogach , zwłaszcza w centralnej Polsce gdzie przecinają się główne szlaki komunikacyjne, należy spodziewać się wzmożonego ruchu związanego zarówno z powrotami z zimowego wypoczynku dzieci i młodzieży, jak również wyjazdami weekendowymi. Policjanci apelują o rozwagę, przestrzeganie przepisów, dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, cierpliwość oraz wyrozumiałość dla innych uczestników ruchu drogowego.

W ubiegłoroczne ferie, które w łódzkim przypadały w okresie od 8 do 11 lutego 2019 roku doszło na naszym terenie do 112 wypadków drogowych, w których zginęło 12 osób a 144 zostały ranne.

W tym roku w okresie od 10 stycznia do dzisiaj czyli 23 stycznia 2020 policja interweniowała w związku z 89 wypadkami, w których zginęły 4 osoby a 107 zostało rannych. Przed nami newralgiczny weekend powrotów.

W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego w najbliższą niedzielę, 26 stycznia , do działań łódzka policja angażuje dodatkowo śmigłowiec i grupę SPEED.

Nie ulega wątpliwości, że wraz ze wzrostem prędkości pojazdu wydłuża się droga jego hamowania, trudniej zapanować nad pojazdem, opóźnia się reakcja na sytuacje mogące wystąpić na drodze. Z powodu nadmiernej prędkości giną nie tylko kierowcy pojazdów i ich pasażerowie, niestety giną również inni uczestnicy ruchu drogowego m.in. piesi.

Wzmożone działania prowadzone przez policjantów ruchu drogowego mają m.in. charakter prewencyjny. Natomiast kierujący, którzy nie będą stosować się do przepisów ruchu drogowego , a szczególnie ci, którzy będą  rażąco przekraczać prędkość muszą liczyć się z konsekwencjami.

Pamiętajmy, że skuteczną ochroną przed konsekwencjami jest jazda zgodna z przepisami ruchu drogowego.

Apelujemy o rozwagę i stosowanie się do zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Źródło: KWP w Łodzi

 

Policyjne zakończenie ferii w Uniejowie

Zbliża koniec ferii zimowych, jednak poddębiccy policjanci nieustannie prowadzą działania profilaktyczne na rzecz dzieci i młodzieży. Mundurowi ponownie zawitali na terenie uniejowskich term aby przypominać o zasadach bezpieczeństwa oraz promować swój zawód wśród osób aktywnie spędzających wolny czas.

Podczas zimowej promocji zawodu policjanta oraz działań profilaktycznych w Uniejowie, każdy z odwiedzających obiekt termalny mógł znaleźć coś dla siebie.
Najmłodszych funkcjonariusze obdarowali gadżetami oraz słodkimi upominkami,  wyjaśniając przy tym zasady bezpieczeństwa podczas dwutygodniowej przerwy od zajęć szkolnych oraz zapraszając do udziału w konkursie plastycznym w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo… na stoku”.
W spotkaniu z gośćmi uniejowskich term uczestniczyli także specjaliści Zespołu Kadr i Szkolenia,  którzy informowali młodzież i dorosłych o  możliwości podjęcia służby w Policji oraz zasadach doboru. Podkreślali, że specyfika zawodu wymaga  odpowiedzialności, wytrwałości oraz gotowości na różnorakie wyzwania.
W akcji informacyjnej uczestniczyli także dzielnicowi, którzy omawiali z zainteresowanymi założenia aplikacji „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” „Dzielnicowy Bliżej Nas” oraz „Moja Komenda”.
Dodatkowo, mundurowi informowali seniorów jak nie stać się ofiarą oszustwa metodą  „na wnuczka”. Każdy kto podszedł do policyjnego stoiska otrzymywał tematyczne ulotki.
st. sierż. Sylwia Kaźmierczak, tel. 695-406-267

  • policjanci na lodowisku rozdają ulotki
  • zainteresowani pracą w Policji rozmawiają z policjantami
  • Dzieci przed wejściem na basen otrzymują ulotki o bezpieczeństwie podczas ferii.

źródło: poddebice.policja.gov.pl

 

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

PODDĘBICCY POLICJANCI OSTRZEGAJĄ PRZED WŁAMANIAMI

Wakacje to czas wypoczynku i podróży. Aby pozostawiły tylko radosne wspomnienia, pamiętajmy o zabezpieczeniu swojego majątku przed wyjazdem. W dniu Europejskiego Dnia Zapobiegania Włamaniom do Domów poddębicki dzielnicowy informował mieszkańców

ZAPROSZENIE NA ZAWODY STRAŻACKIE

Zapraszamy na Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. Zmagania druhów ochotników z terenu Gminy Poddębice odbędą się w niedzielę 30 czerwca br. w Niemysłowie. Początek zaplanowano na godz. 12.   KLUB STRZELECKI RCS