Prezes klubu Ner Termy Poddębice Roman Morawski

0
207
views

Morawski Roman

 

 

 

 

 

 

Dlaczego doszło do wyboru nowego prezesa
Na posiedzeniu Zarządu Kolega Jarosław Ignaczak z powodów osobistych zrezygnował z funkcji Prezesa i zarząd Klubu powołał moją osobę, złożyliśmy jednocześnie wniosek do KRS o dokonanie zmian. Jarek jest nadal w Zarządzie Klubu

 
Jakim powodem sugerował się zarząd decydując się na zmianę trenera
Zatrudniając Pana Piotra Szarpaka w styczniu , grając jeszcze w czwartej lidze, w przerwie zimowej postawiliśmy Panu Szarpakowi zadanie polegające na awansie do trzeciej ligi i podjęliśmy decyzję, że jeżeli uzyska awans,to Pan Piotr Szarpak nadal pozostanie trenerem. Zadanie to zostało wykonane, ale pamiętajmy, że awans do trzeciej ligi to też duża zasługa trenera Witolda Obarka i św.p. Wiesia Maciejewskiego.
Tak już jest w piłce nożnej, czy też w innych dyscyplinach sportowych, że jeżeli są wyniki, to trener zostaje, a jeżeli tych wyników nie ma, to niestety trzeba się pożegnać i tak jest zarówno z piłkarzami, jak i ze sztabem szkoleniowym. Uważam, że zrobiliśmy to troszeczkę za późno, ponieważ powinniśmy zrobić to po przegranym meczu z Sokołem Aleksandrów 4:0. Następnie przegraliśmy na wyjeździe z Oskarem Przysucha też 4:0, u siebie Błękitnymi Raciąż 3:2 – w meczu, w którym graliśmy z przewagą jednego zawodnika przez 84 minuty – prowadząc 2:1 i przegraliśmy go 3:2. Wyniki te dopełniły już czaru goryczy i po przeanalizowaniu gry drużyny, ilości zdobytych punktów i zajmowanego miejsca w tabeli doszliśmy do wspólnego porozumienia, aby dokonać zmiany na stanowisku trenera.

 
Padło na trenera Muchińskiego, dlaczego taki wybór
Po zasięgnięciu opinii w terenie, analizując trzecią i czwartą ligę oraz możliwości pozyskania doświadczonych trenerów ,okazało się, że trener Tomasz Muchiński prowadzący Jutrzenkę Warta jest zainteresowany pracą w naszym klubie. Przypomnę, że Jutrzenka Warta na jedenaście meczy przegrała tylko jedno spotkanie z Pilicą Przedbórz w czwartej lidze, więc sukcesy i bardzo dobra opinia w środowisku trenerskim spowodowała, że zdecydowaliśmy się zatrudnić trenera Muchińskiego. Biorąc pod uwagę aspekt sportowy, to musimy walczyć do samego końca. mimo że mamy czternaście punktów, to się nie poddajemy. Będziemy walczyć do samego końca o jak najwyższe miejsce w tabeli. Zmiany kadrowe w zespole doprowadzą do tego że będziemy mieli szansę utrzymania się lub zajęcie dobrego miejsca, a z gry będą kibice zadowoleni.

 
Poza trenerem Muchińskim kogo jeszcze braliście pod uwagę
Pod uwagę brana była osoba Pana Tomasza Kmiecika, ale dzień przed spotkaniem z obydwoma trenerami, Pan Kmiecik zadzwonił,że dostał propozycję z Boruty Zgierz i podpisał umowę.

 
Jakie według prezesa klubu jest podsumowanie tej pierwszej rundy w trzeciej lidze
Na siedemnaście meczy zajmujemy piętnaste miejsce w tabeli, mamy czternaście zdobytych punktów, strzeliliśmy osiemnaście bramek, mamy trzydzieści sześć straconych goli – w sumie – trzy zwycięstwa ,pięć remisów, dziewięć porażek. Wyniki są poniżej oczekiwań, więc musimy szukać innych rozwiązań. Okres przygotowawczy rozpoczynamy jedenastego stycznia i w tej chwili pracujemy nad wzmocnieniem obrony, bo wiadomo, że dom buduje się od fundamentów, tak więc drużynę czy w Poddębicach w Nerze, czy w Barcelonie buduje się od obrony. Wiemy wszyscy, że trzeba wzmocnić defensywę. Pożegnaliśmy się z kilkoma zawodnikami, którzy według naszej oceny nie spełnili naszych oczekiwań i rozmawiamy z innymi zawodnikami, którzy mogą nas wzmocnić. Na dzień dzisiejszy odeszli z zespołu: Sebastian Ostrowski, Motyka Sebastian, nie nawiążemy współpracy z Szymonem Łuczakiem. Nasz zawodnik Jacek Karbowniak , dzięki uprzejmości Poddębickiego Centrum Zdrowia przeszedł operację rekonstrukcji więzadeł krzyżowych oraz łękotki i sądzimy, że być może w kwietniu podejmie treningi, więc na pewno nie będzie do grania w rundzie wiosennej. Z gry w drużynie Termy Ner Poddębice zrezygnował Maciej Marciniak, który wybrał grę na piasku w drużynie Grembachu Łódź. Ze względu na zasługi kolegi Maćka daliśmy mu możliwość trenowania z pierwszą drużyną, a jego decyzję szanujemy. Jesteśmy zainteresowani dwoma zawodnikami z Jutrzenki Warta: Adamem Koniecznym- napastnikiem, który zdobył dziewięć bramek w rundzie jesiennej oraz obrońcą Sylwestrem Pawlakiem. Na pewno rozstaniemy się jeszcze może z dwoma, być może z trzema zawodnikami, ale musimy poszukać na ich miejsce bardziej kreatywnych , dających nam większą jakość w pomocy i w ataku. Ostateczna decyzja kadrowa należy do trenera Tomasza Muchińskiego.

 
Jaki cel zarząd postawił nowemu trenerowi
Celem jest zajęcie miejsca w tabeli 1-8, jeżeli zajmiemy dziewiąte czy dziesiąte też będziemy zadowoleni. Chcemy stworzyć silną drużynę, taką która w przypadku gdybyśmy nie utrzymali się w tej silnej trzeciej nowej lidze, to będziemy silnym zespołem w nowej czwartej lidze.

 
Jakie plany są na okres przygotowawczy
W tej chwili mamy przerwę w treningach zawodnicy oraz trenerzy spotkają się jedenastego stycznia 2016r.Mamy na dzień dzisiejszy zaplanowanych w tej chwili pięć sparingów :
30 stycznia z Sokołem Aleksandrów, 6 lutego z GKS II Bełchatów, 13 lutego z Sokołem Kleczew (trzecia liga wielkopolska- to bardzo silna drużyna, która zajmuje w tej chwili trzecie miejsce), 20 lutego ze Zjednoczonymi Gmina Bełchatów oraz 27 lutego z Omegą Kleszczów. Wszystkie mecze są zaplanowane do rozegrania u nas w Byczynie. Pan trener planuje cztery treningi w tygodniu plus sparingi, które będziemy grali w soboty w godzinach późno popołudniowych, aby mogli je obejrzeć nasi kibice.

 
Jak wygląda na dzień dzisiejszy szkolenie młodzieży w Nerze
Do drużyny, którą trenuje Krzysztof Woźniak przybyło kilku zawodników z gminy i powiatu. Kolega Jarek Ignaczak przejął starszą grupę i Pan Wojtek Waszczykowski trenuje grupę najstarszą. W styczniu wraca Pan Adam Cichosz, ponieważ Pan Waszczykowski jest w zastępstwie i jeżeli kolega Adaś Cichosz, wróci to mogą być zmiany. Stawiamy na szkolenie młodzieży i dzieci z tego względu że w tym roku kupiliśmy bardzo dużo sprzętu dla tych dzieci: stroje i piłki pozyskaliśmy od sponsorów .W piątek byliśmy na omówieniu rozgrywek trzeciej i czwartej ligi w Ignacewie .Organizował to Łódzki Związek Piłki Nożnej, gdzie otrzymaliśmy dwanaście piłek, które przekażemy dla grup młodzieżowych.
Pomimo zajętego piętnastego miejsca podziękowano nam za organizację meczów i za obiekt. Uważam, że sprawdziliśmy się i zdaliśmy ten trudny egzamin organizacyjny, ponieważ wymagania licencyjne są bardzo rygorystyczne. Wiemy wszyscy, że ś.p. kolega Wiesław Maciejewski był motorem napędowym całego klubu i jako kierownik drużyny organizował wszystko od początku do końca i trudno go nam zastąpić. Musieliśmy się zabrać wszyscy mocno do pracy żeby w tym okresie letnim przygotować się organizacyjnie do meczów w trzeciej lidze.

 
W Poddębicach jest bardzo dużo byłych zawodników Neru jak i młodzieży która nie ma gdzie grać lub po prostu nie chce im się jeździć a Ci co grają gdzieś poza Poddębicami pewnie z miłą chęcią by woleli grać na miejscu lecz wiedzą że trzecia liga to za wysokie progi dlatego moje pytanie czy zarząd klubu myśli nad stworzeniem drugiej drużyny Neru
Zastanawiamy się nad tym. Mamy dużo zawodników, którzy grali w czwartej lidze i mają duży wkład do tego awansu, grali u nas w pewnych etapach, czy przy pierwszym awansie czy przy drugim. Myślę, że to jest temat nad którym trzeba się w przyszłości zastanowić i musimy to na spokojnie przeanalizować.

 
Na koniec co by chciał Pan kibicom przekazać przed zbliżającym się Świętom Bożego Narodzenia i Nowym Roku
Chciałbym podziękować wszystkim kibicom za wierny doping, za to, że byli z nami do samego końca, mimo, że przegrywaliśmy, że nas wspierali w tych ciężkich chwilach, a myślę że na wiosnę będziemy grali dużo, dużo lepiej. Dzięki grze w III lidze wiedzą w Kozienicach, Radomiu czy też w Warszawie, gdzie są Poddębice oraz podziwiają nasz obiekt. Oczywiście jest to także duża reklama dla miasta i naszej gminy. Wszystkim kibicom życzę wiary w nasz klub, klub z dużymi tradycjami i zasługami. Sądzę, że każdy z nas, zawodnik, kibic , działacz wniósł swoja cegiełkę w ten cel, jakim był awans do trzeciej ligi. Cieszmy się bramkami strzelanymi przez naszych zawodników, przychodźmy na nasze mecze i wspierajmy nasz KLUB. Serdecznie dziękuję w imieniu swoim i Zarządu Panu Piotrowi Sęczkowskiemu- Burmistrzowi Poddębic za pomoc i wsparcie, a także wszystkim sponsorom i kibicom naszego Klubu.
Życzę Wesołych Świat Bożego Narodzenia oraz wszystkiego dobrego w Nowym Roku 2016.

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ