Pożar gospodarstwa w Brzozówce: trwa internetowa zbiórka pieniędzy

0
31
views

Z pomocą dla właścicieli gospodarstwa, które w miniony czwartek prawie doszczętnie strawił pożar, przyszli nie tylko strażacy, ale również okoliczni mieszkańcy: tuż po zakończeniu akcji gaśniczej pomogli w pracach porządkowych na terenie posesji. Teraz zatroszczyli się także o uruchomienie internetowej zbiórki na rzecz poszkodowanych:

Wspólnie pomóżmy 70-letnim pogorzelcom odbudować dom. Tragedia, która dotknęła Panią Józefę i Pana Kazimierza mogła zdarzyć się każdemu z nas – czytamy na stronie zrzutka.pl, na której uruchomiono kwestę. – Jednoczymy się w obliczu ludzkiej tragedii. Sołectwo Brzozówka, Hodowcy Drobiu z Powiatu Poddębickiego, Społeczność Szkoły Podstawowej w Wilamowie, KGW w Wilamowie, KGW Kol.Wielenin – Kochani zwracamy się z prośbą o wsparcie naszej akcji w pomocy dla naszych sąsiadów i znajomych, którzy w wyniku pożaru stracili dach nad głową i budynek inwentarski – apelują Organizatorzy.

Dramatyczny pożar w Brzozówce

Do pożaru budynku mieszkalnego połączonego z budynkiem inwentarskim na posesji Państwa Siekaczów doszło wieczorem (ok. godz. 20:00), w czwartek, 11 lutego. Ogień rozprzestrzenił się na powierzchni ok. 400 m kw. w kompleksie budynków, w którym właściciele gospodarstwa prowadzili hodowlę kaczek. Zdarzenie opisywaliśmy na łamach strony we wcześniejszym artykule. W akcji, która trwała 8 godzin brało udział 66 strażaków z 14 jednostek państwowej oraz ochotniczej straży pożarnej. Szczęśliwie, w zdarzeniu nikt nie został ranny, a dzięki sprawnym działaniom służb uratowano inwentarz, pobliski budynek mieszkalny i inwentarski, część budynku objętego pożarem oraz maszyny rolnicze.

Wspólnie pomóżmy odbudować dom

W związku ze znacznym zniszczeniem mienia Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Uniejowie zaoferował pogorzelcom wsparcie finansowe. Również sąsiedzi – bliżsi i dalsi – bez zbędnej zwłoki ruszyli z pomocą przy usuwaniu skutków pożaru. Zorganizowali także zbiórkę na rzecz poszkodowanych mieszkańców Brzozówki, którą można zasilić za pośrednictwem portalu internetowego zrzutka.pl, klikając TUTAJ.

Na chwilę obecną (poniedziałek, 15 lutego, godz. 18:00) cel wsparło 37 wpłacających na łączną sumę blisko 5 tys. zł. Wszyscy jednak mamy świadomość, że potrzebna jest dużo większa kwota. Wszystkich, którzy mogą i chcą pomóc odsyłamy na stronę, gdzie można wpłacić dowoną kwotę na pomoc w odbudowie zniszczonych budynków: zrzutka.pl (zobacz i pomóż)

(MB)

 

źródło: Gmina Uniejów

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ