POWIATOWY ETAP TURNIEJU BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

0
17
views

23 kwietnia 2024 roku uczniowie szkół podstawowych z terenu powiatu poddębickiego stanęli do rywalizacji w eliminacjach powiatowych „Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym”. Szkolne drużyny, pod okiem policjantów, rywalizowały ze sobą o miano najlepszych w zakresie wiedzy teoretycznej i praktycznej dotyczącej przepisów ruchu drogowego.

Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 10.00 na hali Szkoły Podstawowej w Pęczniewie. Uczestnicy po zapoznaniu się zasadami turnieju przystąpili do rozwiązania testu wiedzy ze znajomości przepisów ruchu drogowego. Po części teoretycznej zawodnicy przystąpili do testu wiedzy praktycznej. Wszyscy musieli pokonać rowerowy tor przeszkód. Zawodnicy na każdym etapie pozytywnie zaskakiwali policjantów swoją wiedzą.
Celem nadrzędnym konkursu było działanie na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także podnoszenie świadomości dzieci w zakresie bezpieczeństwa na drodze oraz właściwe reagowanie na sytuacje zagrażające życiu człowieka. Podczas turnieju młodzi uczestnicy mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy w zakresie znajomości znaków drogowych oraz przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się pod drodze, szczególnie tych dotyczących niechronionych uczestników ruchu drogowego.
Triumfatorami tegorocznego turnieju w zawodach drużynowych na szczeblu powiatowym, w pierwszej grupie wiekowej (10 – 12 lat) zostali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Pęczniewie, natomiast w drugiej grupie wiekowej (13 – 15 lat) uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Wilamowie.
Bezpieczeństwo w ruchu drogowym jest ważne dla wszystkich, bez względu na wiek. Jest to priorytet codziennych działań policjantów, dlatego cieszy nas udział dzieci w każdym konkursie poświęconym bezpieczeństwu na drodze. Wyniki dzisiejszego turnieju dowiodły, że wiedza uczniów z zakresu znajomości przepisów ruchu drogowego jest na wysokim poziomie, a dzięki popularyzacji tego typu przedsięwzięć świadomość dzieci ciągle będzie wzrastać. Teraz zwycięzcy turnieju będą reprezentować powiat poddębicki w edycji na szczeblu wojewódzkim.

starszy sierżant Alicja Bartczak

źródło: Komenda Powiatowa Policji w Poddębicach (policja.gov.pl)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ