Obserwuj nas na Facebook

POWAŻNY WYPADEK DROGOWY Z UDZIAŁEM MOTOCYKLISTY

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego z udziałem motocyklisty i samochodu osobowego, do którego doszło w miejscowości Bratków Górny w gminie Zadzim. W wyniku zdarzenia kierujący jednośladem z poważnymi obrażeniami, został przetransportowany do szpitala. Apelujemy o ostrożność na drodze.

18 lipca 2021 roku o godzinie 12:12, policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego do którego doszło na drodze wojewódzkiej numer 479, w miejscowości Bratków Górny w gminie Zadzim. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że do wypadku doszło, gdy kierujący pojazdem marki Audi A4 wykonywał manewr zawracania. Wtedy uderzył w niego 25-letni kierujący motocyklem marki Yamaha Fazer, który jechał w tym samym kierunku. W wyniku zdarzenia motocyklista z poważnymi obrażeniami ciała został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala. Kierowca audi nie odniósł obrażeń, badanie alkomatem wykazało, że był trzeźwy. Policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności zdarzenia.

Apelujemy do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych. Kierujący jednośladami to szczególna grupa uczestników ruchu, chociażby dlatego, że są bardziej niż kierowcy samochodów narażeni na urazy jakie niesie ze sobą wypadek, czy kolizja. Zderzenie motocykla z innym pojazdem lub drzewem, barierą ochronną zwykle kończy się tragicznie. Apelujemy o rozsądek i wyobraźnię.

 

614 KIERUJĄCYCH JECHAŁO ZA SZYBKO

Pomimo wielu apeli Policji, a także licznych kampanii społecznych nadal wielu kierowców przekracza dozwoloną prędkość, świadomie tworząc realne zagrożenie zarówno dla siebie jak i innych uczestników ruchu.

18 lipca 2021 roku w województwie łódzkim policjanci  przeprowadzili działania pod nazwą „Prędkość”, które miały na celu zapobieganie wypadkom drogowym poprzez egzekwowanie przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego. W trakcie służby skontrolowali 786 pojazdów. 614 kierujących przekroczyło dozwoloną prędkość i w konsekwencji zostało ukaranych mandatem karnym. 18 kierującym zatrzymano prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym. Ponadto policjanci w trakcie kontroli pojazdów ujawnili 158 innych wykroczeń. Mundurowi kontrolowali prędkość w miejscach, gdzie statystycznie najczęściej dochodziło do jej przekraczania. Policjanci podczas działań wykorzystywali m.in. wideorejestratory, mierniki prędkości i urządzenia do pomiaru zawartości alkoholu w organizmie. W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu policjanci apelują o rozsądek na drodze i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

 

ZAPRASZAMY DO PUNKTU DOBOROWO-INFORMACYJNEGO

Wydział Doboru Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi przy okazji zbliżających się obchodów Święta Policji, 23 lipca 2021 roku w godzinach 15.30-19.00 organizuje punkt doborowo-informacyjny dla potencjalnych kandydatów do służby w Policji. Przedsięwzięcie odbędzie się na parkingu przed budynkiem KWP w Łodzi przy ul. Lutomierskiej 108/112.

W punkcie doborowo-informacyjnym będzie można:

– spotkać się z pracownikami Wydziału Doboru KWP w Łodzi

– uzyskać szczegółowe informacje na temat każdego z procesów rekrutacji

– pobrać niezbędne arkusze i dokumenty

– zapisać się na aktywny pokaz

– zaktualizować wiedzę na temat czasookresów trwania i realizacji kursów podstawowych zawodowych, adaptacji zawodowej czy rekrutacji do WSPol w Szczytnie.

Nie możecie przyjść osobiście? Nic nie szkodzi. Od godziny 17.00 zrealizujemy relację na żywo na naszym Instagramie: @zostan_lodzkim_policjantem. Jeśli macie jakieś doborowe pytania, napiszcie je do nas w komentarzach i wiadomościach.

  • plakat punktu doborowego

źródło: http://www.poddebice.policja.gov.pl/

 

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Piłkarska reprezentacja kobiet trenowała w Uniejowie

Do czwartku 10.07.2024 w Uzdrowisku Termalnym odbywało się zgrupowanie Reprezentacji Kobiet w piłce nożnej w ramach przygotowań do Euro 2025. W powołanej kadrze nie mogło zabraknąć Ewy Pajor. Zawodniczki Niny Palaton trenowały przez cztery dni na kompleksie boisk im. Włodzimierza

Wakacyjna oferta naszego partnera

Bezpieczeństwo jest najważniejsze podczas wakacyjnych wyjazdów. Partner Łódzkiego Związku Piłki Nożnej – Kahlenberg Services przygotował nową ofertę dotyczącą obozów piłkarskich – zarówno tych krajowych, jak i zagranicznych. Zachęcamy się do

PJS: Klasyfikacje klas A

Publikujemy klasyfikację Pro Junior System we wszystkich grupach klasy A za sezon 2023/2024. Zgodnie z regulaminem (punkt 4) – w sytuacji, gdy drużyny jednego klubu uczestniczą w rozgrywkach Ekstraklasy, I

PJS: Klasyfikacje klas okręgowych

Przedstawiamy klasyfikację Pro Junior System za sezon 2023/2024 w klasach okręgowych jak i listę klubów, które otrzymają nagrody finansowe. Zgodnie z regulaminem (punkt 4) – w sytuacji, gdy drużyny jednego