Jesteś osobą potrzebującą wsparcia w codziennym funkcjonowaniu lub opiekunem takiej osoby? A może gdzieś w Twojej okolicy jest ktoś, komu chcesz pomóc, ale nie bardzo wiesz od czego zacząć? Jeśli tak, zapraszamy Cię do udziału w projekcie wspomagania działań środowiskowych na rzecz mieszkańców gminy Uniejów. Uczestnictwo w projekcie zapewnia mnóstwo korzyści dla podopiecznych, wiedzę oraz gotowe rozwiązania dla opiekunów, wynagrodzenie za pracę, a także środki na sfinansowanie przedsięwzięcia.
Urząd Miasta w Uniejowie, we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Poddębicach, Stowarzyszeniem Wsparcie Społeczne JA-TY-MY oraz Fundacją Misja Medyczna, właśnie rozpoczął realizację projektu, którego celem jest udzielenie różnych form wsparcia potrzebującym mieszkańcom.
Kogo szukamy?
Do uczestnictwa w projekcie poszukujemy: osób potrzebujących wsparcia w codziennym funkcjonowaniu – osamotnionych, niesamodzielnych, będących w trudnej sytuacji życiowej, etc., a także – zarówno osób chętnych, by podjąć współpracę z podopiecznymi, jak i już działających w podobnym zakresie, w formie wolontariatu – nie zawodowo. Warunkiem formalnym do zakwalifikowania jest wiek – powyżej 18 lat – i miejsce zamieszkania uczestników – na terenie gminy Uniejów.
Co możemy zaoferować?
Po pierwsze, wsparcie finansowe: wynagrodzenie dla opiekunów za ich pracę, w ramach zawarcia umowy zlecenia. Po drugie, bardzo szeroki zakres pomocy, z której bezpłatnie i na dogodnych warunkach (np. świadczenia z dojazdem, realizowane bezpośrednio w miejscu zamieszkania) będą korzystać podopieczni programu. Są to między innymi:
- usługi opiekuńcze i asystenckie, które mogą się odbywać u Państwa w domu;
- teleopieka, czyli udostępnienie opaski całodobowo monitorującej stan zdrowia osób mieszkających samotnie. System umożliwia natychmiastowe zgłoszenie niebezpiecznej sytuacji i wezwanie pomocy. MGOPS w Uniejowie od ponad roku wspiera kilku mieszkańców gminy w ramach teleopieki;
- uczestnik programu może korzystać z bezpłatnych, ciepłych posiłków, dowożonych bezpośrednio do domu;
- otrzymać pomoc prawną lub wsparcie psychologiczne;
- nieodpłatnie wypożyczyć na własny użytek sprzęt rehabilitacyjny.
W ramach projektu planuje się również przeprowadzenie warsztatów dla rodziców i dzieci z rodzin zastępczych – jeśli takie funkcjonują na terenie naszej gminy, także są proszone o zgłoszenie zainteresowania udziałem.
Jak zgłosić chęć udziału?
Aby wziąć udział w projekcie, poznać więcej szczegółów lub o cokolwiek dopytać, proszę kontaktować się z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Uniejowie. Można to zrobić osobiście, w siedzibie MGOPS przy ul. Orzechowej 6 (w budynku Ośrodka Zdrowia) lub telefonicznie, pod numerem: 63 288 80 26 (w dni powszednie od poniedziałku do piątku, w godzinach między 8⁰⁰, a 16⁰⁰).
Osoby do kontaktu
Z ramienia ośrodka pomocy społecznej są to: Jolanta Figurska – kierownik MGOPS w Uniejowie oraz Katarzyna Binkiewicz – pracownik socjalny.
Z ramienia urzędu miasta: Agnieszka Bednarkiewicz – koordynator projektu.
(MB)
Oferta pracy na stanowisku pracownik socjalny
26 listopada 2021
W związku z realizacją projektu „Centrum Usług Środowiskowych dla Powiatu Poddębickiego” w ramach Poddziałania IX.2.1 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 współfinansowanego ze środków unijnych w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, stowarzyszenie Wsparcie Społeczne „Ja-Ty-My” poszukuje kandydatów / kandydatek na stanowisko pracownika socjalnego.
Do zadań pracownika socjalnego będzie należało:
- praca indywidualna z uczestnikami projektu,
- opracowywanie indywidualnych ścieżek wsparcia,
- kwalifikowanie uczestników projektu do poszczególnych form wsparcia,
- sporządzanie i weryfikowanie realizacji umów trójstronnych w zakresie świadczenia usług opiekuńczych i asystenckich,
- monitorowanie i ewaluacja wsparcia udzielnego uczestnikom projektu,
- sporządzenie niezbędnej dokumentacji projektowej,
- świadczenie pracy socjalnej w środowisku.
Wymagania:
- Wykształcenie wyższe kierunkowe uprawniające do wykonywania zawodu pracownika socjalnego, zgodne z wymaganiami określonymi w Ustawie z dnia 12 marca 2004r. o pomocy społecznej (art.116),
- Doświadczenie zawodowe umożliwiające przeprowadzenie danego wsparcia, przy czym minimalne doświadczenie zawodowe w pracy na rzecz osób potrzebujących wsparcia w codziennym funkcjonowaniu nie powinno być krótsze niż rok,
- Umiejętność nawiązywania kontaktów, doświadczenie w pracy z klientem,
- Prawo jazdy, mobilność i dyspozycyjność,
- Wysoki poziom kultury osobistej.
Oferujemy:
- Stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę;
- Pracę pełną wyzwań w dynamicznym zespole;
- Perspektywy rozwoju zawodowego;
- Pracę w wymiarze 1 etatu;
- Współrealizację dużych, ciekawych projektów.
Miejsce pracy: Poddębice / powiat poddębicki.
Osoby zainteresowane pracą na tym stanowisku prosimy o przesłanie CV na adres praca@wsparciespoleczne.pl w terminie do 30.11.2021 r., w tytule wiadomości wpisując: „Pracownik socjalny”.
Do ofert prosimy załączać klauzulę „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Stowarzyszenie Wsparcie Społeczne „Ja-Ty-My” w celu prowadzenia rekrutacji na aplikowane przeze mnie stanowisko.” Oferty bez powyższego oświadczenia nie będą przez nas rozpatrywane.
W razie pytań prosimy o kontakt z Dariuszem Krajewskim:
- e-mail: praca@wsparciespoleczne.pl
- tel. 796-141-440
Uprzejmie informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi Kandydatami.
źródło: Gmina Uniejów