Obserwuj nas na Facebook

POSZUKIWANY ZATRZYMANY PO ROZBOJU

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach zatrzymali agresywnego 24-latka. Mężczyzna dokonał rozboju na ekspedientce sklepu i zbiegł z miejsca zdarzenia. Po zatrzymaniu sprawcy przestępstwa okazało się, dodatkowo, że jest poszukiwany.

20 kwietnia 2020 roku około godziny 11:30, dyżurny jednostki otrzymał zgłoszenie o awanturze w sklepie na terenie miasta Poddębice. Policjanci natychmiast pojechali we wskazane miejsce. Ekspedientka przekazała mundurowym informacje o agresywnym mężczyźnie, który za wszelką cenę chciał dokonać zakupów w godzinach przeznaczonych dla seniorów. Kiedy stanowczo odmówiła, 24 latek uderzył kobietę, zabrał jej telefon i uciekł. Funkcjonariusze niezwłocznie rozpoczęli poszukiwania sprawcy, w trakcie których odnaleźli mężczyznę pod innym sklepem monopolowym. Poddębiczanin zaskoczony szybką policyjną akcją, został zatrzymany, a odzyskane mienie mundurowi oddali właścicielce. Okazało się, że mężczyzna był poszukiwany przez Sąd w celu odbycia kilkunastomiesięcznej kary pozbawienia wolności . Ustalono także, że mężczyzna w marcu 2020 roku, przy użyciu karty bankomatowej pokrzywdzonej, bez jej zgody zapłacił trzykrotnie za towar sklepowy. Za kradzież z włamaniem i rozbój, grozi mu kara  do 12 lat pozbawienia wolności.

źródło: http://www.poddebice.policja.gov.pl/

 

 

UWAGA NA OSZUSTÓW

Pomimo apeli i porad Policji oszustwa pod legendą nadal się zdarzają. Przykładem jest kolejne, w którym starszy mężczyzna wierząc w uczciwe intencje rzekomych policjantów, przekazał im kilkadziesiąt tysięcy złotych.

27 kwietnia 2010r. starszy człowiek odebrał telefon od nieznanego mężczyzny podającego się za pracownika poczty. Twierdził, że ma do przekazania paczkę. Po pewnym czasie telefon kolejny raz zadzwonił. Tym razem rozmówca przedstawił się jako funkcjonariusz policji, który bierze udział w działaniach operacyjnych zwalczających korupcje bankową. Ostrzegł seniora przed oszustem podającym się za listonosza, który będąc w zmowie z pracownikami banku usiłuje ukraść mu oszczędności życia. Oszust wypytywał o szczegóły dotyczące oszczędności mężczyzny, cały czas budując przeświadczenie, że pieniądze są zagrożone i tylko ścisła współpraca z nim pozwoli na uniknięcie ich utraty. Straszył „wyczyszczeniem” konta w przypadku, gdy starszy pan nie zdecyduje się na współdziałanie. W czasie rozmowy cały czas starał się wzbudzić zaufanie, swoją „troską” o bezpieczeństwo ulokowanej w banku gotówki, oraz determinacją w zatrzymaniu sprawców. Aby potwierdzić swoją tożsamość polecił seniorowi, aby ten zadzwonił pod numer alarmowy 997 koniecznie bez rozłączania trwającego połączenia. Senior postąpił zgodnie z instrukcją i mając przeświadczenie, że właśnie sprawdza wiarygodność rozmówcy, tak naprawdę słuchał kolejnych kłamstw od wspólnika przestępcy. Kiedy oszukany mężczyzna był jeszcze w domu, sprawcy zadzwonili na jego telefon komórkowy, i zastrzegli, aby się nie rozłączał. W ten sposób cały czas towarzyszyli pokrzywdzonemu mężczyźnie w drodze do banku, kontrolując przebieg akcji. Rozłączyli się dopiero po przejęciu pieniędzy.

Policjanci ostrzegają

Przestępcy, aby osiągnąć cel, nieustannie modyfikują znane już metody oszustw i wymyślają wciąż nowe. Coraz częściej podają się za policjantów z Centralnego Biura Śledczego lub komend Policji prowadzących działania operacyjne, zmierzające do zatrzymania grupy przestępczej, zajmującej się okradaniem kont i lokat bankowych. Najczęściej na swoje ofiary wybierają osoby starsze lub samotne. Przekonują o konieczności przekazania pieniędzy, obiecując, że za chwilę w nienaruszonym stanie zostaną zwrócone.

Policjanci apelują:

  • Nigdy nie podawaj przez telefon swoich danych osobowych!
  • Nie informuj, w jakich bankach i na jakich lokatach gromadzisz oszczędności!
  • Nie ufaj nieznanym rozmówcom!
  • Pod żadnym pozorem nie pobieraj gotówki i nie przekazuj jej rzekomym policjantom!
  • Po takim telefonie zadzwoń z innego aparatu i powiadom o usiłowaniu wyłudzenia pieniędzy!

PAMIĘTAJ !!!

Policja nigdy nie prowadzi działań operacyjnych przez telefon!

Policja nigdy nie wymaga poświęcenia Twoich oszczędności do jakichkolwiek celów!

Policja nigdy nie przekazuje telefonicznie informacji na temat prowadzonych działań operacyjnych ani policjantów biorących w nich udział!

źródło: http://www.lodz.policja.gov.pl/

 

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Piłkarska reprezentacja kobiet trenowała w Uniejowie

Do czwartku 10.07.2024 w Uzdrowisku Termalnym odbywało się zgrupowanie Reprezentacji Kobiet w piłce nożnej w ramach przygotowań do Euro 2025. W powołanej kadrze nie mogło zabraknąć Ewy Pajor. Zawodniczki Niny Palaton trenowały przez cztery dni na kompleksie boisk im. Włodzimierza

Wakacyjna oferta naszego partnera

Bezpieczeństwo jest najważniejsze podczas wakacyjnych wyjazdów. Partner Łódzkiego Związku Piłki Nożnej – Kahlenberg Services przygotował nową ofertę dotyczącą obozów piłkarskich – zarówno tych krajowych, jak i zagranicznych. Zachęcamy się do

PJS: Klasyfikacje klas A

Publikujemy klasyfikację Pro Junior System we wszystkich grupach klasy A za sezon 2023/2024. Zgodnie z regulaminem (punkt 4) – w sytuacji, gdy drużyny jednego klubu uczestniczą w rozgrywkach Ekstraklasy, I

PJS: Klasyfikacje klas okręgowych

Przedstawiamy klasyfikację Pro Junior System za sezon 2023/2024 w klasach okręgowych jak i listę klubów, które otrzymają nagrody finansowe. Zgodnie z regulaminem (punkt 4) – w sytuacji, gdy drużyny jednego