Poszukiwany, na zakazie i „podwójnym gazie”

0
73
views

Poddębiccy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego fiatem cinquecento, który mając w organizmie prawie 0,5 promila alkoholu oraz zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi poruszał się samochodem na terenie gminy Dalików. Okazało się również, że 27-latek był poszukiwany listem gończym w celu odbycia kary pozbawienia wolności. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem.

4 grudnia 2019 roku o godzinie 19:15 funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach zatrzymali do kontroli drogowej fiata cinquecento. W trakcie kontroli policjant wyczuł od kierującego woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że 27-letni mieszkaniec powiatu poddębickiego miał prawie 0,5 promila alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu 27-latka w policyjnej bazie danych okazało się, że miał orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Ponadto wyszło na jaw, że mężczyzna był poszukiwany listem gończym w celu odbycia kary pozbawienia wolności. W tej sytuacji kierujący został zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie. Po przesłuchaniu zostanie przewieziony do zakładu karnego. Mężczyzna odpowie za złamanie sądowego zakazu i kierowanie samochodem w stanie po użyciu alkoholu. Przypominamy, że prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie po użyciu alkoholu jest wykroczeniem, za które grozi kara grzywny. Złamanie orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów jest przestępstwem zagrożonym karą do 5 lat pozbawienia wolności

 

Świadek uniemożliwił jazdę pijanemu kierowcy

Dzięki czujnej i wzorowej postawie przypadkowego świadka, zatrzymano nietrzeźwego kierującego. 48-letni mieszkaniec gminy Poddębice miał w organizmie ponad promil alkoholu. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia.

3 grudnia 2019 roku około godz.15.00, 33-letni kierowca zwrócił uwagę na tor jazdy poprzedzającego go samochodu renault. Auto jechało ulicami Poddębic zygzakiem. Podejrzewając, że kierowca renaulta mógł być pijany, na ulicy Miłej mężczyzna wyprzedził ten pojazd i zajechał mu drogę. Jak się okazało, była to słuszna decyzja. Od kierującego renault wyczuwalna była silna woń alkoholu. W tej sytuacji świadek zabrał nietrzeźwemu kluczyki, wezwał policjantów i do czasu ich przyjazdu pilnował nietrzeźwego kierowcy. Patrol z poddębickiej drogówki potwierdził podejrzenia świadka. Okazało się, że 48-letni mieszkaniec gminy Poddębice miał w organizmie ponad promil alkoholu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Teraz 48-latek odpowie przed sądem za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Grozi za to kara do 2 lat pozbawienia wolności. Obywatelska postawa przypadkowego świadka pozwoliła wyeliminować z ruchu pirata drogowego i być może zapobiegła tragedii.

źródło: poddebice.policja.gov.pl

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ