POSZUKIWANY DACHOWAŁ FIATEM

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego na DW 473. 43-letni mężczyzna kierował fiatem seicento bez uprawnień. Stracił panowanie nad pojazdem i dachował. Z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Okazało się, że był poszukiwany.

20 lipca 2020 roku około godziny 3:00 w nocy na drodze wojewódzkiej nr 473 w miejscowości Porczyny doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 43-letni kierujący pojazdem marki Fiat Seicento, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu, gdzie uderzył w przepust wodny, a następnie dachem pojazdu uderzył w drzewo. Kiedy policjanci sprawdzili dane kierowcy w policyjnych systemach okazało się, że 43-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Ponadto był poszukiwany celem odbycia kary 6 miesięcy pozbawienia wolności oraz w celu ustalenia miejsca pobytu. Mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Pobrano mu krew do badań. Jeżeli badanie krwi wykaże, że kierujący seicento był pod wpływem alkoholu – odpowie za to przed sądem. Funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia i apelują o ostrożność za kierownicą.

 

PROFILAKTYCZNE KONTROLE WAKACYJNYCH OBOZÓW WYPOCZYNKOWYCH

Policjanci z Poddębic dbają o bezpieczeństwo najmłodszych. Regularne kontrole miejsc wypoczynku dzieci i młodzieży na terenie powiatu poddębickiego, mają zapewnić wypoczywającym beztroskie wakacje, bez zagrożeń oraz nieprawidłowości.

17 i 18 lipca 2020 roku mundurowi spotkali się dziećmi i młodzieżą w miejscowości Księże Młyny, na terenie ośrodka w którym co roku organizowane są obozy wypoczynkowe. Podczas wizyty, policjanci rozmawiali z opiekunami o bezpieczeństwie oraz przygotowywali ich do właściwej reakcji, na wypadek wystąpienia niekorzystnych warunków pogodowych lub innych niebezpiecznych sytuacji. Dodatkowo mundurowi wspólnie z funkcjonariuszami Państwowej Straży Pożarnej oraz Rzecznikiem Nadleśnictwa w Poddębicach, przeprowadzili prelekcję dla dzieci i młodzieży, przypominając zasady bezpiecznego, letniego wypoczynku. Plenerowe działania profilaktyczne będą prowadzone do końca wakacji.

Należy pamiętać, że w przypadku zaistnienia zagrożenia dla uczestników zorganizowanego wypoczynku, szczególnie tych realizowanych na terenie obszarów leśnych należy niezwłocznie dzwonić pod numer 112 lub do najbliższej jednostki Policji.

STOP! ZDARZENIE DROGOWE

Policjanci ustalają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło na jednym ze skrzyżowań w Poddębicach. Przyczyną było niezastosowanie się do znaku „STOP”. Dwie osoby trafiły do szpitala.

17 lipca 2020 roku o godz. 16:00 w Poddębicach, na skrzyżowaniu ulic Narutowicza i Przejazd, doszło do zdarzenia drogowego. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 29-letnia kobieta kierująca pojazdem marki Subaru Forester, nie zastosowała się do znaku STOP (B-20), w wyniku czego nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu VW, doprowadzając do zderzenia pojazdów. Uczestnicy zdarzenia trafili do szpitala w Poddębicach. Kierujący byli trzeźwi. Na miejscu pracowały służby ratunkowe.

Policjanci apelują o rozsądek!

Dostosowanie prędkości do warunków na drodze oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego pozwoli nam na bezpieczne dotarcie do celu podróży.

Znaki o szczególnym kształcie, są to znaki, które mają największy wpływ na bezpieczeństwo ruchu drogowego. Wyróżniamy trzy najważniejsze znaki o odmiennym kształcie:

A-7 Ustąp pierwszeństwa, B-20 STOP, D-1 droga z pierwszeństwem.

 • A-7 Ostrzega o zbliżaniu się do drogi podporządkowanej. Zobowiązuje kierującego do ustąpienia pierwszeństwa przejazdu. Znak ten nie zobowiązuj do zatrzymania tak jak w przypadku znaku „STOP”, lecz do ustąpienia pierwszeństwa.
 • B-20 Gdy na drodze występuje znak „STOP” w każdym przypadku musimy się zatrzymać. Należy zapamiętać, że znak „stop” nie wyznacza miejsca zatrzymania. Pojazd należy zatrzymać przed linią bezwzględnego zatrzymania „P-12”, a w przypadku braku linii, w najbardziej optymalnym miejscu, gdzie mamy widoczność drogi poprzecznej.
 • D-1 Jeden z najważniejszych znaków informacyjnych. Informuje o początku lub kontynuacji drogi na którym mamy pierwszeństwo przejazdu. Skrzyżowanie nie odwołuje znaku „D-1: Droga z pierwszeństwem” może być odwołany jedynie znakiem „D-2: Koniec drogi z pierwszeństwem”.

 

#WSPÓLNIEBEZPIECZNI – GDY OSZUKANO CIĘ W INTERNECIE…

Co mamy zrobić, gdy staliśmy się ofiarą oszustwa w Internecie? – odpowiada oficer operacyjny Biura do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Głównej Policji.

Aby wysłuchać całej rozmowy o bezpieczeństwie w Internecie, zapraszamy do naszego policyjnego podcastu #WspólnieBezpieczni w cyberprzestrzeni.

POLICYJNA MAPA WYPADKÓW DROGOWYCH ZE SKUTKIEM ŚMIERTELNYM – WAKACJE 2020

Mapa Wypadków Drogowych publikowana w wakacje 2019 roku spotkała się z pozytywnym odbiorem społecznym. Dlatego też zdecydowano się na jej kontynuację w roku bieżącym.

 

Interaktywna mapa wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym w okresie wakacji 2020

 

Dane dotyczące wypadków w okresie wakacyjnym

 • Wszystkie wypadki [165]
 • Ostatnia doba [5]
 • Od początku wakacji [136]
 • Wypadki drogowe, w których osoba zmarła w okresie do 30 dni [24]

Każdego dnia, przez okres wakacji, prezentowana będzie mapa z liczbą wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym z ostatniej doby oraz od początku wakacji. Bieżąca aktualizacja, w tym wizualizacja danych, ma na celu zwrócenie uwagi na skalę tragedii do jakich dochodzi na polskich drogach, skłonienie do refleksji użytkowników dróg oraz zachęcenie mediów do dyskusji na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W tym roku, nową funkcjonalnością mapy jest możliwość uzyskania dodatkowych informacji o zdarzeniu tj. rodzaju zdarzenia oraz liczbie zabitych z podziałem na użytkowników dróg.

Należy mieć na uwadze, że za każdym punktem zaznaczonym na tej mapie, kryje się ludzka tragedia. Każde, nawet z pozoru błahe zignorowanie przepisów, w tym nadmierna prędkość, brawura, zlekceważenie senności czy zmęczenia mogą być przyczyną tragedii na drodze.

Mapa Wypadków Drogowych ze skutkiem śmiertelnym – Wakacje 2020 będzie codziennie wyświetlana, przez okres wakacji, na ekranach firmy Screen Network, znajdujących się na terenie kraju, w oparciu o aktualne dane przekazywane bezpośrednio z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Poniżej zwracamy uwagę na proste, lecz niezwykle ważne zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 • Sprawdź przed wyjazdem stan techniczny pojazdu, w tym zwłaszcza ogumienie, oświetlenie, poziom płynów eksploatacyjnych
 • Respektuj przepisy ruchu drogowego, w szczególności w zakresie przestrzegania dozwolonych limitów prędkości, stanu trzeźwości, korzystania z pasów bezpieczeństwa i właściwego przewożenia dzieci w pojazdach
 • Dostosuj  prędkość do warunków atmosferycznych, drogowych, swoich umiejętności
 • Zawsze zwalniaj przed przejściami dla pieszych, przystankami komunikacji publicznej oraz przed skrzyżowaniami
 • Nie wyprzedzaj, ani nie omijaj pojazdów w rejonie przejść dla pieszych, przystanków oraz na samych przejściach
 • Sygnalizuj swoje manewry na drodze z takim wyprzedzeniem i w taki sposób, by były widoczne dla innych uczestników ruchu
 • Ogranicz do minimum rozmowy telefoniczne, a w razie konieczności korzystaj z zestawu głośnomówiącego. Rozmowa telefoniczna nawet przez urządzenia dozwolone dekoncentruje kierującego pojazdem
 • Obowiązkowo rób przerwy w trakcie wielogodzinnych podróży

źródło: http://www.poddebice.policja.gov.pl/

 

 

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

PODDĘBICCY POLICJANCI OSTRZEGAJĄ PRZED WŁAMANIAMI

Wakacje to czas wypoczynku i podróży. Aby pozostawiły tylko radosne wspomnienia, pamiętajmy o zabezpieczeniu swojego majątku przed wyjazdem. W dniu Europejskiego Dnia Zapobiegania Włamaniom do Domów poddębicki dzielnicowy informował mieszkańców

ZAPROSZENIE NA ZAWODY STRAŻACKIE

Zapraszamy na Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. Zmagania druhów ochotników z terenu Gminy Poddębice odbędą się w niedzielę 30 czerwca br. w Niemysłowie. Początek zaplanowano na godz. 12.   KLUB STRZELECKI RCS