POLSKA ZOSTANIE PODZIELONA NA DWIE STREFY. NAJNOWSZA PROGNOZA

Pogoda. Przygotujmy się na śnieg

Przewagę pochmurnego nieba nad Polską zawdzięczamy bliskości wilgotnej masy powietrza napływającej z zachodu. W kolejnych dniach niewiele się zmieni. Przygotujmy się na pochmurne niebo i przelotne opady deszczu ze śniegiem i samego śniegu.

Sytuacja baryczna nad Europą

Chłodniejsze powietrze pochodzenia arktycznego i morskiego znad Skandynawii ściągnął do nas niż znad południowo-zachodniej Rosji. Niż przemieszcza się na północny wschód. Z kolei inny niż znajduje się nad Islandią i już w weekend znajdzie się nad Wyspami Brytyjskimi. Obszar niskiego ciśnienia wpłynie na pogodę również u nas, przynosząc duży napływ ciepłego powietrza znad Morza Śródziemnego.

Dziś jednak stopniową poprawę pogody przyniesie klin wyżu atlantyckiego, który rozciąga się od Francji przez Alpy i naszych południowych sąsiadów, aż po Polskę. Pozostajemy nadal w chłodnych arktycznych masach powietrza.

Pogoda. Sporo chmur nad Polską

Od początku tygodnia niebo w Polsce jest szczelnie przykryte chmurami. W czwartek nic się nie zmieni. Niemal nad całą Polską od Bałtyku po Tatry utrzyma się wilgotne powietrze i niskie chmury stratus. Po południu na termometrach od -1 st. C w Suwałkach, na Podlasiu, na Warmii i Mazurach, 1 st. C na Mazowszu, na Lubelszczyźnie, na Podkarpaciu i w Małopolsce. Najcieplej do 2-3 st. C na Nizinie Szczecińskiej, na Ziemi Lubuskiej, w Wielkopolsce, na Dolnym Śląsku i na Opolszczyźnie.

W weekend Polska podzielona zostanie na dwie strefy: suchą, pochmurną wschodnią i deszczowo-śnieżny zachód Polski. W pasie od Ziemi Lubuskiej, przez Dolny Śląsk (także Przedgórze Sudeckie i Sudety), po Opolszczyznę wystąpią opady deszczu ze śniegiem i samego śniegu. Deszcz ze śniegiem może pojawić się w okolicach Lubina i Zielonej Góry. Ponadto szczególnie mocno sypnie u podnóża Sudetów w Karpaczu, w Jakuszycach, w Szklarskiej Porębie do 5-10 cm. W wyższych partiach gór przybędzie 20-40 cm śniegu.

źródło: wp.pl

 

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

PODDĘBICCY POLICJANCI OSTRZEGAJĄ PRZED WŁAMANIAMI

Wakacje to czas wypoczynku i podróży. Aby pozostawiły tylko radosne wspomnienia, pamiętajmy o zabezpieczeniu swojego majątku przed wyjazdem. W dniu Europejskiego Dnia Zapobiegania Włamaniom do Domów poddębicki dzielnicowy informował mieszkańców

ZAPROSZENIE NA ZAWODY STRAŻACKIE

Zapraszamy na Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. Zmagania druhów ochotników z terenu Gminy Poddębice odbędą się w niedzielę 30 czerwca br. w Niemysłowie. Początek zaplanowano na godz. 12.   KLUB STRZELECKI RCS