Policyjny patrol wodny na Jeziorsku

0
59
views

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach już wkrótce rozpoczną służbę na zbiorniku Jeziorsko. Mundurowi będą strzec bezpieczeństwa wypoczywających nad wodą.

19 czerwca 2020 roku poddębiccy policjanci zwodują łódź motorową, która wykorzystana będzie do patrolowania zbiornika Jeziorsko. Stróże prawa pełniący służbę na wodzie mają przede wszystkim za zadanie:

  • podejmować działania ratownicze;
  • zadbać o bezpieczeństwo osób wypoczywających nad wodą;
  • ujawniać i ścigać sprawców przestępstw i wykroczeń na wodach i terenach przywodnych;
  • kontrolować  tzw. dzikie kąpieliska;
  • kontrolować jednostki pływające w zakresie wyposażenia technicznego.

Dzięki wykorzystaniu sprzętu pływającego mundurowi wspomagają działania zduńskowolskiego WOPR-u z którym 10 czerwca 2020 roku, KPP w Poddębicach zawarła porozumienie regulujące współdziałanie obu służb na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Wodne patrole na Jeziorsku pojawią się w wakacyjne weekendy w godzinach od 10:00 do 18:00 (według grafiku służb), aż do zakończenia sezonu letniego, tj. 30 sierpnia br.

 

 

ZLIKWIDOWANA PLANTACJA KONOPI INDYJSKICH

Poddębiccy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową KWP w Łodzi, zlikwidowali nielegalną uprawę konopi indyjskich na terenie powiatu poddębickiego.

W wyniku prowadzonych działań, funkcjonariusze wpadli na ślad przestępczego procederu, który polegał na prowadzeniu na terenie powiatu poddębickiego uprawy konopi. Podczas przeszukania mieszkania 21-latka, funkcjonariusze odnaleźli 4 sadzonki konopi w różnej fazie rozwoju. Ponadto mężczyzna posiadał specjalistyczne urządzenia do uprawy tego typu roślin m.in. wentylator, oświetlenie, namiot itp. . Policjanci zabezpieczyli również nieco ponad 2 gramy suszu marihuany.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego, przedstawiono podejrzanemu zarzut posiadania oraz uprawy konopi indyjskiej, która mogła dostarczyć znaczne ilości ziela. Decyzją prokuratora mężczyzna został objęty policyjnym dozorem. Za powyższe przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat.

st. post. Beata Orłowska, tel: 695-406-267

źródło: http://www.poddebice.policja.gov.pl/

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ