POLICYJNE DZIAŁANIA „PRĘDKOŚĆ”

17 maja (PIĄTEK) 2024 roku, policja w województwie łódzkim będzie przeprowadzała wzmożone kontrole prędkości. Akcja będzie częścią ogólnopolskich działań ukierunkowanych na walkę z „piratami drogowymi”.

Prędkość to jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych, dlatego tak ważne jest, aby kierowcy stosowali się do obowiązujących limitów. Wzmożone kontrole mają na celu zdyscyplinowanie kierowców i skłonienie ich do bardziej odpowiedzialnej jazdy.
Przypominamy, że nadmierna prędkość to nie tylko zagrożenie dla samego kierowcy, ale również dla innych uczestników ruchu drogowego. Na drogi naszego województwa wyjadą radiowozy oznakowane jaki i nieoznakowane oraz motocykle służbowe. Pomiary prędkości będą prowadzone zarówno statycznie, jak i dynamicznie, a szczególnym nadzorem objęte zostaną miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków spowodowanych przez nadmierną prędkość. W akcję włączą się policyjne grupy SPEED, których celem jest zwalczanie niebezpiecznych zachowań na drodze – wszystko po to by podróż drogami naszego garnizonu była przede wszystkim bezpieczna.
Pamiętajmy! Niedostosowanie prędkości do warunków to jedna z głównych przyczyn śmiertelnych wypadków drogowych. Dlatego apelujemy do wszystkich kierowców o przestrzeganie przepisów i jazdę z rozwagą, zwłaszcza w miejscach, gdzie obowiązuje szczególna ostrożność, takich jak przejścia dla pieszych, przejazdy dla rowerów i skrzyżowania.

Nie ryzykuj! Zwolnij! Pamiętaj, że Twoje bezpieczeństwo i bezpieczeństwo innych jest najważniejsze.

Aspirant Aneta Błędniak-Kałka
Wydział Ruchu Drogowego
Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi

źródło: Komenda Powiatowa Policji w Poddębicach (policja.gov.pl)

 

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

PODDĘBICCY POLICJANCI OSTRZEGAJĄ PRZED WŁAMANIAMI

Wakacje to czas wypoczynku i podróży. Aby pozostawiły tylko radosne wspomnienia, pamiętajmy o zabezpieczeniu swojego majątku przed wyjazdem. W dniu Europejskiego Dnia Zapobiegania Włamaniom do Domów poddębicki dzielnicowy informował mieszkańców

ZAPROSZENIE NA ZAWODY STRAŻACKIE

Zapraszamy na Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. Zmagania druhów ochotników z terenu Gminy Poddębice odbędą się w niedzielę 30 czerwca br. w Niemysłowie. Początek zaplanowano na godz. 12.   KLUB STRZELECKI RCS