Obserwuj nas na Facebook

POLICJANCI APELUJĄ O ROZSĄDEK I UWAGĘ PODCZAS PRAC POLOWYCH

Dobre warunki atmosferyczne sprzyjają rolnikom, którzy wyjeżdżają w teren, aby wykonać prace polowe. Dlatego poddębiccy policjanci, przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa na drodze oraz podczas wykonywania prac polowych.

Osoby wykonujące prace polowe przy pomocy różnego typu maszyn rolniczych korzystają nie tylko z dróg polnych, ale również z dróg publicznych. Ich pojazdy jak i maszyny rolnicze często nie są oświetlone. Apelujemy do wszystkich właścicieli o właściwe oświetlenie maszyn rolniczych oraz systematyczne sprawdzanie ich stanu technicznego. Pamiętajmy, że nieoświetlone maszyny rolnicze stwarzają na drodze duże zagrożenie dla pozostałych uczestników ruchu. Bez wątpienia, ciężka praca w polu często kończy się w porach wieczorowych. Powracający do miejsc zamieszkania swoimi pojazdami do których często podpięty jest sprzęt rolniczy, muszą pamiętać, aby być widocznym dla innych użytkowników dróg. Dzięki rozwadze i bieżącym kontrolowaniu stanu technicznego maszyn rolniczych możemy uniknąć wielu zagrożeń na drodze!!!

UWAGA!!!

Podczas prac polowych upewnij się, że:

 • maszyny rolnicze są sprawne technicznie, odpowiednio zabezpieczone, a ich użycie nie spowoduje tragedii,
 • każde uruchomienie kombajnu lub ciągnika poprzedź sygnałem dźwiękowym, a wcześniej upewnij się, że w pobliżu nie bawią się dzieci,
 • uczulaj i pilnuj najmłodszych, aby nie wchodzili do strefy prac polowych,
 • nie przewoź dzieci na maszynach rolniczych, nawet na podwórku,
 • nie podejmuj pracy po spożyciu alkoholu,
 • nie proś dziecka o pomoc przy pracach ze szkodliwymi substancjami (nawozy, rozpuszczalniki, smoła itp.);
 • włącz oświetlenie – bądź widoczny na drodze!!!

 

POLICJANCI ZEBRALI NAKRĘTKI DLA WIKTORII I IGI

Policjanci i pracownicy poddębickiej komendy, po raz kolejny włączyli się do akcji zbierania plastikowych nakrętek, która ma na celu pomóc potrzebującym. Przekazane nakrętki trafią do recyclingu, a zebrane w ten sposób pieniądze pomogą dziewczynkom w walce z chorobą.

Od kilku lat policjanci i pracownicy poddębickiej komendy włączają się w akcję zbierania nakrętek, które przekazywane są na wsparcie leczenia i rehabilitacji chorych dzieci. Tym razem, odpowiadając na apel o pomoc dla zmagających się z chorobą dziewczynek z terenu naszego powiatu, policjanci i pracownicy jednostki zebrali kilka worków plastikowych nakrętek. Wiktoria Krawczyk to 6-letnia mieszkanka gminy Pęczniew, która od października 2020 roku walczy o życie. U dziewczynki zdiagnozowano guza pnia mózgu DIPG. Iga Piątek to 7-letnia dziewczynka z Poddębic, u której w sierpniu 2020 roku zdiagnozowano guza mózgu. Iga potrzebuje wsparcia profesjonalistów w dziedzinie neurorehabilitacji i neuropsychologii.

Zbieranie zakrętek może dużo zmienić. To nie tylko realna pomoc dla dzieci, ale też dodatkowo dbanie o ochronę środowiska. Przetworzone zakrętki stają się granulatem, z którego można wytwarzać m.in. opakowania, doniczki. Razem możemy więcej!

 • Na zdjęciu 3 funkcjonariuszy, którzy stoją przy pojemniku w kształcie serca do którego wrzucili plastikowe nakrętki. W tle budynek i radiowóz policji.

POSTAW NA BEZPIECZEŃSTWO W GÓRACH

Pełnia lata to najlepszy okres wypoczynku i rekreacji w górach. Zaplanowałeś, aby podczas wakacji przemierzać górskie szlaki? Chcąc zapewnić sobie beztroski i bezpieczny wypoczynek oraz zapobiec wypadkom i problemom, pamiętaj, że ważne jest przestrzeganie kilku podstawowych zasad. Niech kręci nas bezpieczeństwo w górach!

 • Każdą wycieczkę, nawet najprostszą, rozpocznij od przygotowania trasy wędrówki. Pamiętaj, aby wziąć pod uwagę szereg czynników, takich jak stopień trudności i długość trasy, poziom przygotowania i kondycji własnej oraz swoich towarzyszy, temperaturę i prognozę pogody.
 • Wybieraj trasy o skali trudności odpowiadającej Twoim umiejętnościom i nigdy nie przeceniaj możliwości własnych i swoich kompanów. Nadmierne zmęczenie może prowadzić do niebezpiecznego spadku uwagi, a w konsekwencji wypadku na trasie.
 • Zabierz ze sobą odpowiedni sprzęt i wyposażenie. Do plecaka zapakuj odpowiednie ubranie, jedzenie i napoje, apteczkę, latarkę i mapę topograficzną. Nie zapomnij o wzięciu naładowanego telefonu komórkowego.
 • Przed wyjściem w trasę sprawdź prognozę pogody, przede wszystkim tę lokalną. Zwłaszcza     w górach warunki pogodowe zmieniają się bardzo często.
 • Podczas wędrówek w górach zawsze lepiej jest mieć towarzystwo, aby w razie trudności móc liczyć na wzajemną pomoc.
 • Przed wyruszeniem na wycieczkę pozostaw wiadomość w pensjonacie, schronisku,  na kwaterze – o celu wycieczki, o planowanej trasie i przewidywanym czasie powrotu. Informacje te mogą mieć fundamentalne znaczenie w nagłych przypadkach.
 • W górach poruszaj się tylko oznakowanymi szlakami, stosuj się do tablic informacyjnych i poleceń przewodników górskich. Mogą Ci oni również towarzyszyć i przewodniczyć podczas wycieczek i wypraw. Nie wahaj się z nimi skontaktować!
 • Nigdy nie podchodź do dzikich zwierząt oraz nie dokarmiaj ich. Nie zostawiaj również po sobie śmieci. Miejsce postoju czy biwakowania pozostaw zawsze czyste.
 • W razie wypadku staraj się zachować zimną krew i zadzwoń na numer 112.

(Biuro Prewencji KGP)

Infografika Postaw na bezpieczeństwo w górach. Wersja dostępna cyfrowo w załączniku

źródło: http://www.poddebice.policja.gov.pl/

 

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Piłkarska reprezentacja kobiet trenowała w Uniejowie

Do czwartku 10.07.2024 w Uzdrowisku Termalnym odbywało się zgrupowanie Reprezentacji Kobiet w piłce nożnej w ramach przygotowań do Euro 2025. W powołanej kadrze nie mogło zabraknąć Ewy Pajor. Zawodniczki Niny Palaton trenowały przez cztery dni na kompleksie boisk im. Włodzimierza

Wakacyjna oferta naszego partnera

Bezpieczeństwo jest najważniejsze podczas wakacyjnych wyjazdów. Partner Łódzkiego Związku Piłki Nożnej – Kahlenberg Services przygotował nową ofertę dotyczącą obozów piłkarskich – zarówno tych krajowych, jak i zagranicznych. Zachęcamy się do

PJS: Klasyfikacje klas A

Publikujemy klasyfikację Pro Junior System we wszystkich grupach klasy A za sezon 2023/2024. Zgodnie z regulaminem (punkt 4) – w sytuacji, gdy drużyny jednego klubu uczestniczą w rozgrywkach Ekstraklasy, I

PJS: Klasyfikacje klas okręgowych

Przedstawiamy klasyfikację Pro Junior System za sezon 2023/2024 w klasach okręgowych jak i listę klubów, które otrzymają nagrody finansowe. Zgodnie z regulaminem (punkt 4) – w sytuacji, gdy drużyny jednego