Policja ostrzega – uważaj na fałszywe wiadomości !

0
53
views

W związku z pojawiającymi się telefonami i wiadomościami od obywateli o otrzymywanych wiadomościach wysyłanych rzekomo przez funkcjonariuszy Policji informujemy, że Polska Policja w przesyłanych, drogą elektroniczną, wiadomościach, nigdy nie wysyła żadnych linków do stron, czy też spakowanych plików, które odbiorca powinien sam rozpakować. Każdą taką otrzymaną informacje należy potraktować z ostrożnością jako potencjalną wiadomość mogącą w załączniku (bądź linku) zawierać złośliwe oprogramowanie.

Przykładowa fałszywa wiadomość  przesłana przez oszustów podających się za policjantów

 

Zdarzenie drogowe z udziałem dziecka

Policjanci z KPP w Poddębicach wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego do którego doszło na terenie gminy Wartkowice. Kierujący pojazdem osobowym potrącił 8-letniego chłopca. Dziecko zostało przetransportowane Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do szpitala w Łodzi.

3 czerwca br. około godziny 17:00  na terenie gminy Wartkowice, kierujący pojazdem osobowym na prostym odcinku drogi wojewódzkiej nr 469 potrącił 8-letniego chłopca. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że dziecko niespodziewanie wybiegło z szutrowej drogi wprost pod nadjeżdżający pojazd.  Mężczyzna chcąc uniknąć potrącenia wykonał manewr skrętu i uderzył w przydrożne drzewo. Chłopiec został przetransportowany LPR do szpitala w Łodzi. Pozostałym uczestnikom zdarzenia nic się nie stało. Kierowca pojazdu był trzeźwy. Na miejscu zdarzenia pracowały służby ratunkowe. Obecnie funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach wyjaśniają okoliczności oraz przyczyny tego zdarzenia.

Policja apeluje!

Zbliżają się wakacje. Nasi podopieczni mają więcej czasu a pogoda zachęca do jego spędzania poza domem. Pamiętajmy o odpowiednim zorganizowaniu im czasu, zapewnieniu opieki i przestrzegajmy przed niebezpieczeństwami.  To my dorośli jesteśmy odpowiedzialni za zdrowie i życie naszych pociech, dlatego zadbajmy o ich bezpieczeństwo. Nie pozwólmy,  aby dziecko bawiło się w rejonie dróg, ulic, stawów czy przy maszynach rolniczych. Wszystkich rodziców oraz opiekunów prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności  oraz uwagi.

 

Zdarzenie drogowe w Stanisławowie

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, gdzie przewrócona ciężarówka z masą bitumiczną zablokowała drogę wojewódzką nr 473.

4 czerwca 2019 roku około godziny 6:00 w miejscowości Stanisławów na terenie gminy Uniejów doszło do zdarzenia drogowego z udziałem pojazdu ciężarowego marki Mercedes. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, kierujący ciężarówką z naczepą wypełnioną masą bitumiczną (około 26 ton)  nie dostosował prędkości oraz techniki jazdy do warunków panujących na drodze  i stracił panowanie nad pojazdem. Samochód przewrócił się. Droga została całkowicie zablokowana na kilka godzin. Na miejscu zdarzenia pracowały służby ratunkowe. Kierowca ciężarówki był trzeźwy. Mężczyznę przewieziono do szpitala. Policjanci wyznaczyli objazdy. Obecnie funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach ustalają przyczyny oraz okoliczności tego zdarzenia.

źródło: poddebice.policja.gov.pl

 

 

 

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ