Pogoda. Ostrzeżenia IMGW. Gwałtowne burze, gradobicia i ulewy. Pomarańczowe alerty

0
87
views

Pogoda w piątek po południu i w pierwszą noc weekendu może być niebezpieczna w wielu regionach Polski. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia 1. i 2. stopnia przed burzami z gradem.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie 2. stopnia (pomarańczowe w trzystopniowej skali IMGW) przed burzami z gradem dla całego województwa łódzkiego oraz środkowej i południowej części województwa wielkopolskiego. Synoptycy ostrzegają, że podczas gwałtownych burz prędkość porywów wiatru może sięgać 90 km/h. Możliwe są gradobicia, a miejscami podczas nawałnicy może spaść do 50 mm deszczu w krótkim okresie.

Zobacz też: Ułaskawienie pedofila. Grzegorz Schetyna: decyzja Dudy jest kompromitująca i haniebna

Alerty IMGW obowiązują do soboty do godz. 7 rano, ale z prognozy zagrożeń IMGW wynika, że mogą zostać rozszerzone na inne regiony oraz przedłużone

Pogoda. Co oznaczają stopnie ostrzeżeń IMGW?

Pierwszy – najniższy stopień ostrzeżenia – oznacza, że IMGW przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

Drugi (z trzech stopni ostrzeżeń) oznacza, że przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Należy spodziewać się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana jest duża ostrożność i śledzenie komunikatów.

źródło: wp.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ