Pogoda na weekend. Czeka nas eksplozja wiosny

0
31
views

Początek kwietnia rozpoczął się bardzo zimno jak na możliwości termiczne tego miesiąca. Dobiega końca ochłodzenie, które przyniosło opady śniegu. Z każdym dniem temperatura będzie wyraźnie rosnąć. Bardzo ciepło zapowiada się niedziela. Termometry wskażą wtedy nawet 20 st. C w województwach południowych.

W sobotę wpływ na pogodę w Polsce będzie miał wyż znad Europy Zachodniej, dzięki któremu rozpogodzi się nad ranem na zachodzie kraju.

Pogoda. Coraz więcej pogodnego nieba. Będzie nawet 20 st. C

W ciągu dnia przeważać będzie małe zachmurzenie z dużą ilością słońca. Nad morzem odnotujemy 10 st. C, na Mazurach 12 st. C, na Mazowszu, Lubelszczyźnie i Ziemi Łódzkiej temperatura wzrośnie do 16 st. C. Najcieplej powinno być na Ziemi Lubuskiej, Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie – tam odnotujemy nawet 20 st. C.

W niedzielę nad morzem odnotujemy nawet 12 st. C, 13 st. C wskażą termometry na Mazurach. Na Mazowszu, Ziemi Łódzkiej, w Górach Świętokrzyskich temperatura wzrośnie do 17 st. C. Najcieplej, do 20 st. C, powinno być na Ziemi Lubuskiej, w Wielkopolsce, na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie. Wysokim wartościom na termometrach towarzyszyć będzie sporo pogodnego nieba.

Od niedzieli cały kraj znajdzie się pod wpływ wyżu znad Niemiec, który przyniesie dużo pogodnego nieba. Opadów nie prognozujemy. Poranki przyniosą spadki temperatur na północy i wschodzie do 5 stopni. Bardzo przyjemnie zapowiada się również poniedziałek, 12 kwietnia. W ciągu dnia odnotujemy od 11-12 st. C na wybrzeżu do 20 st. C na zachodzie, Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie. W centrum kraju termometry wskażą 16 st. C.

Tomasz Leszczyński, autor bloga Pogoda w Polsce

źródło: wp.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ