Podsumowanie świątecznego weekendu

Wielkanoc dla policjantów pełniących służbę to czas intensywnej pracy. Z uwagi na wzmożony ruch pojazdów i pieszych na terenie powiatu poddębickiego doszło do kilku zdarzeń drogowych. Mundurowi podczas świątecznego weekendu szczególną uwagę zwracali na trzeźwość kierujących oraz przekraczanie dozwolonej prędkości.

19 kwietnia 2019 roku około godz. 11:00 w Poddębicach kierujący samochodem osobowym marki Honda, nie zachował należytych środków ostrożności podczas wykonywania manewru cofania i doprowadził do zderzenia  z samochodem ciężarowym. Mężczyzna  dodatkowo nie posiadał uprawnień do kierowania.
Tego samego dnia około godz. 21:00 w miejscowości Wierzchy na terenie gminy Zadzim kierujący samochodem osobowym marki VW uderzył w przebiegającą przez jezdnię sarnę.

20 kwietnia 2019 roku w miejscowości Wola Flaszczyna, także na terenie gminy Zadzim, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym. Mężczyzna przekroczył prędkość w terenie zabudowanym oraz znajdował się pod wpływem alkoholu.

21 kwietnia 2019 roku w miejscowości Sarnówek na terenie gminy Dalików, kierujący samochodem osobowym marki Ford Fiesta uderzył w przebiegającą przez jezdnię sarnę.

23 kwietnia br. około godziny 3:20 w Uniejowie kierujący pojazdem marki VW Passat wykonując manewr cofania nie zachował szczególnej ostrożności i uderzył w prawidłowo zaparkowany pojazd marki Renault.

POLICJA APELUJE !

Pamiętaj!

Nie wsiadaj do samochodu pod wpływem alkoholu.
Nie przekraczaj dozwolonej prędkości –ZWOLNIJ !!!  W złych warunkach droga hamowania jest dłuższa.
Przy dojeżdżaniu do skrzyżowań i przejść dla pieszych oraz na zakrętach i wzniesieniach zwolnij i zachowaj szczególną ostrożność.
Pamiętaj  o zachowaniu bezpiecznej odległości pomiędzy poruszającymi się pojazdami.
Nie wyprzedzaj na „trzeciego”.
Pamiętaj o sprawdzeniu swego pojazdu przed ruszeniem w drogę.
Nie lekceważ zmieniających się warunków atmosferycznych – pogorszenie pogody to przyczyna wielu zdarzeń drogowych.
Pamiętaj, że na drodze nie jesteś sam – uważaj na pieszych i rowerzystów.
Nie lekceważmy znaku drogowego A-18b Uwaga dzikie zwierzęta – który ostrzega kierowcę, że ryzyko wtargnięcia dzikiego zwierzęcia na drogę jest większe niż w innych miejscach.

źródło: poddebice.policja.gov.pl

 

 

 

 

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

PODDĘBICCY POLICJANCI OSTRZEGAJĄ PRZED WŁAMANIAMI

Wakacje to czas wypoczynku i podróży. Aby pozostawiły tylko radosne wspomnienia, pamiętajmy o zabezpieczeniu swojego majątku przed wyjazdem. W dniu Europejskiego Dnia Zapobiegania Włamaniom do Domów poddębicki dzielnicowy informował mieszkańców

ZAPROSZENIE NA ZAWODY STRAŻACKIE

Zapraszamy na Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. Zmagania druhów ochotników z terenu Gminy Poddębice odbędą się w niedzielę 30 czerwca br. w Niemysłowie. Początek zaplanowano na godz. 12.   KLUB STRZELECKI RCS