Poddębiccy funkcjonariusze ukończyli „Niebieski Bieg Niepodległości o Puchar Komendanta Głównego Policji”

0
26
views

W sobotę, 4 listopada 2023 roku, policjanci z Poddębic wystartowali w „Niebieskim Biegu Niepodległości o Puchar Komendanta Głównego Policji”. Zawody uświetniły 105 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Przez 10 kilometrów policjanci poddębickiej komendy walczyli o jak najlepszy wynik. Kolegom i koleżankom serdecznie gratulujemy.

Zawody biegowe w Łodzi miały wyjątkowy charakter. Oprócz popularyzacji zdrowego trybu życia poprzez bieganie, impreza była także uczczeniem odzyskania przez Polskę niepodległości. Na starcie biegu stanęło blisko 300 zawodników – policjantów, strażaków, przedstawicieli służb mundurowych województwa łódzkiego oraz pozostałych chętnych. Poddębicką jednostkę reprezentowało 9 funkcjonariuszy na czele z Komendantem Powiatowym Policji w Poddębicach młodszym inspektorem Adamem Kolasą.
Funkcjonariusze podkreślają, że sport jest dla nich doskonałą odskocznią od codziennych służbowych obowiązków. Pozwala to nie tylko utrzymać dobrą kondycję, ale również dostarcza mnóstwa pozytywnych emocji.
Wszystkim uczestnikom biegu serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sportowych sukcesów!

sierżant Alicja Bartczak

 

Całą klasą trafili na komendę

Jak wygląda komenda od środka? Kto w niej pracuje? Jak wygląda strzelnica? Tych i innych pytań kierowanych przez dzieci do policjantek było wiele podczas wizyty uczniów ze Szkoły Podstawowej w Poddębicach. Funkcjonariuszki starały się odpowiedzieć na każde z nich. Efekty takich spotkań, to zawsze pozytywne emocje po obu stronach i duża dawka wiedzy dotycząca głównie bezpieczeństwa.

We wtorek, 7 listopada do Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach przyszli niecodzienni goście. Uczniowie klasy 2C ze Szkoły Podstawowej w Poddębicach wraz z wychowawcą. Zwiedzili oni naszą jednostkę i z bliska mogli przyjrzeć się pracy mundurowych. W trakcie wizyty dzieci obejrzały między innymi pomieszczenie dla osób zatrzymanych oraz siłownię. Dużym zainteresowaniem cieszyło się spotkanie z policyjnym technikiem kryminalistyki, który pokazał uczniom jak zabezpiecza miejsce zdarzenia i zdejmuje odciski palców. Możliwość zwiedzenia strzelnicy również wywołała u gości ogromną radość. Ostatnim punktem wizyty była mozliwość zobaczenia z bliska policyjnego radiowozu. Włączone sygnały świetlne i dźwiękowe wywołały dużo uśmiechu i radości wśród uczniów.

sierżant Alicja Bartczak

źródło: https://poddebice.policja.gov.pl/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ