Piknik Rodzinny w Felicjanowie trwa! Bawimy się i zbieramy pieniądze na leczenie Daniela!

0
20
views

Dzieje się w „Gnieździe”! Na terenie gospodarstwa agroturystycznego w Felicjanowie trwa właśnie Charytatywny Piknik Rodzinny dla Daniela – jeszcze można, a nawet warto tu zajrzeć!

Stawiamy śmiałą tezę, że ta niewielka miejscowość, położona niespełna 5 km od Uniejowa, jeszcze nigdy (a przynajmniej już od bardzo długiego czasu) nie przeżywała takiego „oblężenia”! Oczywiście, wyłącznie w pozytywnym tego słowa znaczeniu, bo każda osoba, która dziś po południu odwiedziła (lub odwiedzi) Rodzinny Piknik, dokłada swoją cegiełkę do jak najszybszego powrotu do sprawności i zdrowia 29-letniego mieszkańca Biernacic –

– czego Ci Danielu – wszyscy tutaj w „Gnieździe” z całego serca życzymy! Gorąco pozdrawiamy z Felicjanowa i mocno trzymamy kciuki za Ciebie.

Oby starczyło Ci sił i wytrwałości w czasie rehabilitacji, którą lada dzień rozpoczynasz. Wracaj jak najszybciej do zdrowia i do nas!

Inicjatorką całego przedsięwzięcia jest Larysa Klejman, która prowadzi „Gniazdo w Felicjanowie”. Przez ostatnie kilka tygodni organizacja charytatywnego pikniku dosłownie przejęła jej grafik na wyłączność. Ale jak widać – a przecież zbiórka nadal trwa – wysiłek się opłacił! Nie było by to jednak możliwe bez wsparcia całej rzeszy przyjaciół i wolontariuszy, zaangażowanych w przygotowania, organizację i prowadzenie imprezy oraz hojności i serdecznego gestu licznych sponsorów. Brawo! Serdeczne podziękowania należą się również uczestnikom Pikniku – po twarzach widać, że świetnie się tutaj bawicie, a przy tym – każda złotówka, którą wrzuciliście do jednej z kilkudziesięciu puszek przy stoiskach, każdy los, bilet i zakup trafia na rzecz sfinansowania dalszego leczenia Daniela!

Na miejscu właśnie trwa licytacja przedmiotów oraz voucherów na usługi, z której całkowity dochód także zostanie przekazany Danielowi. A przed nami jeszcze koncert na żywo!

Poniżej fotoreportaż z tego, co działo się dziś od godziny 14⁰⁰. Wracamy na Piknik, a wkrótce – pełna relacja z wydarzenia na naszej stronie internetowej, fanpejdżu Fb: Uniejów Uzdrowisko Termalne i w zaprzyjaźnionych mediach!

(MB)

 

Smak wsi przetrwał w uniejowskich produktach

Pierwsza edycja certyfikacji Marki Lokalnej „SMAK WSI przetrwał w naszych produktach” została rozstrzygnięta. Kilka certyfikatów powędruje do gminy Uniejów.
Po bezpośrednich spotkaniach z Wnioskodawcami i obradach powołana przez LGD Prym Kapituła Certyfikacji Marki Lokalnej podjęła uchwałę dotyczącą przyznania Certyfikatów Marki Lokalnej „SMAK WSI przetrwał w naszych produktach”. W sumie kapituła oceniła pozytywnie 26 z 27 złożonych wniosków dotyczących produktów, usług wydarzeń. Przez cały czas komisja miała wgląd online w złożone dokumenty, a wątpliwości przy ustalaniu punktacji mogła rozwiać podczas wizyt studyjnych.

W dniu 11 lipca podjęto ostateczne decyzje o przyznaniu certyfikatów. Kilka z nich trafi do gminy Uniejów:
w kategorii: Usługa turystyczna
VATTENBALL Sp. z o. o. Spółka komandytowa – Wypożyczalnia kajaków w Uniejowie, na okres 5 lat.
w kategorii: Usługa gastronomiczna
Gościniec „Nad Wartą” Teresa Krajewska – Restauracja w Gościńca „Nad Wartą”, na okres 5 lat.
w kategorii: Usługa noclegowa
Gościniec „Nad Wartą” Teresa Krajewska – Gościniec „Nad Wartą”, na okres 5 lat
oraz w kategorii: Wydarzenie kulturalne
Gmina Uniejów – Uniejowski Festiwal Smaków, na okres 5 lat.

SMAK WSI to projekt mający na celu wspieranie zrównoważonego rozwoju regionów opartego na produktach i przedsięwzięciach wykorzystujących lokalne dziedzictwo kulturowo-historyczne i przyrodnicze poprzez współpracę na rzecz wzmocnienia marki lokalnej.

W kwietniu 2019 roku LGD Prym podpisał umowę z Samorządem Województwa Mazowieckiego na realizację międzynarodowego przedsięwzięcia opartego na współpracy pn. „Marka lokalna szansą rozwoju regionu” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.3 „Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Corocznie Kapituła Certyfikacji Marki Lokalnej będzie ogłaszała nabór na wnioski o przyznanie certyfikatu, co zapewne będzie dużą motywacją dla lokalnych producentów. Wypracowanie lokalnej marki z jednej strony jest działaniem promocyjnym, ale też aktywizuje gospodarczo i wspiera rodzimą gospodarkę. Certyfikowane produkty, wydarzenia czy usługi będą wyróżniały się specjalnym logo, które otrzymało oficjalne świadectwo ochronne do roku 2027. Tym samym znak towarowy, niczym godło, będzie firmowało i promowało grupę produktów posiadających wspólne cele i wartości. Będzie także identyfikowało ich twórców – jako ambasadorów marki – potrafiących dostrzec wyjątkowość miejsca, w którym żyją i dumnych ze swego dziedzictwa.

Uroczyste wręczenie Certyfikatów tegorocznej edycji oraz prezentacja Wnioskodawców będą miały miejsce w dniu 15 sierpnia br. w Parzęczewie podczas obchodów 600-lecia Parzęczewa.

A.Ow.

źródło: Gmina Uniejów

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ