PIJANY ROWERZYSTA Z WYSOKIM MANDATEM

0
42
views

Poddębiccy policjanci zatrzymali nietrzeźwego rowerzystę. Miał ponad 3,6 promila alkoholu w organizmie. Apelujemy o rozsądek i ostrożność. Kierowanie rowerem po drodze publicznej, znajdując się w stanie nietrzeźwości jest bardzo niebezpieczne. Stwarza zagrożenie dla samego rowerzysty, ale również dla innych uczestników ruchu drogowego.

18 maja 2022 roku o godzinie 16:00 na terenie gminy Poddębice, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę. Podczas legitymowania mundurowi wyczuli od kierującego woń alkoholu. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało, że mężczyzna miał ponad 3,6 promila. 37-latek został ukarany mandatem w wysokości 2500 zł.

Od 1 stycznia 2022 roku obowiązuje nowy taryfikator mandatów. Kary dla kierowców są zdecydowanie wyższe, o czym przekonują się osoby łamiące przepisy.

Pamiętajmy, pijani kierowcy i rowerzyści w konfrontacji z poruszającym się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Nietrzeźwy kierujący jest poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników dróg.

sierż.sztab. Sylwia Kaźmierczak

źródło: http://www.poddebice.policja.gov.pl/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ