PIJANI I BEZ UPRAWNIEŃ – WPADLI Z MARIHUANĄ

0
81
views

Niektórzy nadal decydują się kierować pojazdem będąc pod wpływem alkoholu. Tylko w miniony weekend policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. W dodatku nie posiadali uprawnień do prowadzenia pojazdów. O ich dalszym losie zadecyduje sąd.

22 maja 2021 roku funkcjonariusze z poddębickiej komendy na terenie gminy Poddębice, zatrzymali do kontroli drogowej  pojazd marki VW Passat. Podczas legitymowania policjanci wyczuli od kierującego woń alkoholu. Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość mężczyzny. 32-letni mieszkaniec gminy Poddębice, miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Podczas dalszej kontroli okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, a pojazd nie ma aktualnej polisy OC. Policjanci sporządzili wniosek do Funduszu Gwarancyjnego, za brak aktualnej polisy OC.

Dzień później, w Poddębicach w rejonie ulicy Zielonej, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki Rover 25. W trakcie kontroli, policjanci wyczuli od kierującego silną woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w organizmie 44-latka ponad 1 promil alkoholu. Kiedy policjanci sprawdzili dane kierowcy w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Kierujący odpowiedzą również za kierowanie samochodem bez uprawnień.

 

Poddębiccy policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn w wieku 20 i 21 lat, którzy posiadali przy sobie środki odurzające. Grozi im kara do 3 lat więzienia.

21 maja 2021 roku policjanci z poddębickiej komendy ustalili miejsce aktualnego pobytu mężczyzn podejrzewanych o posiadanie narkotyków. Na jednym z parkingów policjanci zauważyli wytypowane osoby. Przeszukanie mężczyzn w wieku 21 i 20 lat potwierdziło ustalenia policjantów. Znaleziono przy nich ukryty odurzający susz roślinny. Funkcjonariusze przeszukali także ich mieszkanie. Jak się okazało, tam również schowane były środki odurzające. Wstępne badanie testerem narkotykowym wskazało, że zabezpieczona substancja to marihuana. Policjanci zabezpieczyli łącznie ponad 5 gramów marihuany. Mężczyźni usłyszeli zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Przestępstwo posiadania środków odurzających zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

źródło: http://www.poddebice.policja.gov.pl/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ