PIJANI DACHOWALI SAMOCHODEM

0
98
views

Do dachowania doszło w miejscowości Sarnówek w powiecie poddębickim. 21-letni kierowca volkswagena był pijany, miał 1,3 promila w organizmie. Z mężczyzną podróżowały dwie kobiety, które również znajdowały się pod wpływem alkoholu. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

4 grudnia 2021 roku około godziny 3:00,  na drodze krajowej numer 72 w miejscowości Sarnówek w powiecie poddębickim doszło do zdarzenia drogowego. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 21-letni kierujący samochodem osobowym marki VW Golf,

nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem. Auto zjechało na pobocze, „przekoziołkowało” i stanęło na kołach. Z kierującym w pojeździe podróżowały jeszcze dwie kobiety. Na szczęście żadna z osób nie wymagała hospitalizacji. Badania stanu trzeźwości wykazały, że wszyscy byli pod wpływem alkoholu. Kierujący  „wydmuchał” 1,3 promila. Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy. Funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia. Teraz mieszkaniec Łodzi  za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

 

Za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, wysoka grzywna oraz wieloletni zakaz kierowania pojazdami.

 

sierż. Beata Orłowska, tel. 695-406-267

 

  • wrak auta w rowie , w tle oznakowany radiowóz, zdjęcie w nocy
  • policjant w mundurze z zatrzymana osobą obok

źródło: http://www.poddebice.policja.gov.pl/

 

Poprzedni artykułPuchar 1000 Goli
Następny artykułJarmark Świąteczny
UDOSTĘPNIJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ