LZS Justynów – MGLKS Termy Uniejów 1:4 (1:2)

Skład MGLKS-u:

Jakub Skrzypiec, Piotr Matusiak, Dariusz Piaseczny, Szymon Kwiatosiński, Łukasz Wojciechowski(60’Łukasz Pacholczyk), Kamil Zych, Jacek Dutka(85’Witold Przytuła), Krzysztof Łuczak(70’Jakub Jesionowski), Adrian Kuglarz(70’Tomasz Jatczak), Janusz Jonczyk, Adrian Kasztelan

Rezerwowi:

Jakub Zdych, Adrian Kaczmarek, Sebastian Galoch

W Wielką Sobotę nasza drużyna pokonała drużynę Justynowa 4:1. Było to bardzo ważne spotkanie, które realnie oddala nas od strefy spadkowej i każe nam spoglądać w górną część tabeli. Dwie bramki w tym meczu zdobył Janusz Jonczyk, który w rundzie wiosennej strzelił już 5 bramek, a kolejne gole dołożyli Piotr Matusiak i Adrian Kuglarz.

Do 20 minuty trwał impas w tym spotkaniu chociaż wydawało się, że z czasem osiągamy coraz większą przewagę, którą udokumentowaliśmy bramką Piotra Matusiaka, ktory dobrze odnalazł się w polu karnym po rzucie rożnym. W 32 minucie po bardzo ładnej klepce sam na sam z bramkarzem znalazł się Adrian Kuglarz, który bardzo pewnym strzałem podwyższył nasze prowadzenie. W pierwszej połowie w pełni dominowaliśmy i wydawało się, że nic w tym spotkaniu nie może nam się stać. Jednak w doliczonym czasie tracimy bramkę. Po niefortunnym odbiciu piłki przez Łukasza Wojciechowskiego w polu karnym faulował Skrzypiec. 11 pewnie wykorzystał zawodnik gospodarzy, który strzałem w środek bramki wlał nadzieje w serca zawodników Justynowa. Zaraz po karnym sędzia kończy 1 połowę, a gol do szatni mógł okazać się punktem zwrotnym w tym spotkaniu.

Na szczęscie MGLKS się nie załamal i już na początku drugiej połowy wyjaśnił losy tego meczu. W 48 minucie Janusz Jonczyk fantastycznie lobował bramkarza gospodarzy, a 5 minut później zdobył swoją 2 bramkę w tym meczu, a już 5 w rundzie wiosennej (bardzo dobra skuteczność tego napastnika wiosną-zdecydowana poprawa w stosunku do rundy jesiennej-tego brakowało w naszym zespole -oby tak dalej). Janusz ładnie zszedł z piłką do środka i mierzonym strzałem w długi róg ustalił wynik spotkania na 4:1. Wynik spotkania mógł być zdecydowanie wyższy, sam Janusz później powinien dołożyć jeszcze co najmniej 2 bramki.

W przekroju całego spotkania zdecydowanie zasłużyliśmy na zwycięstwo. Graliśmy dobrą piłkę. Znowu awansujemy w tabeli, jednak nad będącym w  strefie spadkowej Dłutowem mamy tylko 5 punktów przewagi a 5 w tabeli Włókniarz Konstantynów ma tych punktów 7. Tabela jest bardzo spłaszczona dlatego w każdym meczu potrzebne są punkty. A o te będzie niezwykle trudno już za tydzień, kiedy to podejmiemy rozdrażnionego po porażce z Andrespolią vice-lidera rozgrywek Włókniarz Pabianice.

klasa „A” grupa III

LKS Świnice Warckie – GLKS Sarnów/Dalików 0:3 (0:0)

2.  LKS Sarnów 13 31 10 1 2 37-15 4 1 1 13-6 6 0 1 24-9 2 3 1 0 1 3-4
3.  Krośniewianka Krośniewice 13 31 10 1 2 44-14 4 1 1 21-5 6 0 1 23-9 3 3 1 0 2 5-7
10.  LKS Świnice Warckie 13 7 2 1 10 13-47 1 1 5 7-19 1 0 5 6-28 2 6 2 0 0 2-0
11.  Dąbrowianka Dąbrowice 13 7 2 1 10 16-43 1 0 5 8-23 1 1 5 8-20 2 0 0 0 2 0-2
12.  Sparta Leśmierz 13 8 2 2 9 10-50 0 1 6 1-22 2 1 3 9-28

klasa „B” grupa III

LKS Grom Powodów – Olimpia Oporów 3:1 (1:1)

Jarosław Czekalski-1, Grzegorz Kindlein-1, Grzegorz Pawlak-1

Skład: Urbaniak- Karolak(cz.k 14′), Swęderski, J.Janicki, Kita- S.Bień(46′ Schmeichel), Cichy, Pawlak, Kindlein (68′ Adamiak)- Kulczycki ( 56′ Gołębowski), Czekalski (38′ S.Janicki)

Czerwona kartka: Karolak 14′

W pierwszym spotkaniu rundy wiosennej Grom podejmował na własnym boisku drużynę z Oporowa która zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. Mecz zaczął się od wyrównanej gry. W 14 min Olimpia wykonuje rzut rożny i piłka po uderzeniu głowa leci w kierunku bramki, a jej lot ręką zatrzymuje obrońca Gromu Ł. Karolak za co sędzia wyrzuca go z boiska (cz.k) i dyktuje rzut karny dla Olimpii i mamy 0:1 dla gości. Olimpia grając z przewagą jednego zawodnika przejęła inicjatywę. Po kilku minutach Grom unormował swoja grę i nie widać było że gra w osłabieniu. W 35 min Pawlak zagrywa do Kindleina ten wbiega w pole karne i po nie udanej próbie strzału podaje do Czekalskiego a ten strzela bramkę na 1:1. W 40 min kontuzje odnosi Czekalski a w jego miejsce wchodzi S.Janicki. Na początku drugiej połowy mecz wygląda tak jak by to Grom grał w przewadze. W 65 minucie po podaniu Pawlaka piłkę do siatki kieruje Kindlein i mamy 2:1. Po objęciu prowadzenia Grom przechodzi do defensywy i broni się na własnej połowie. Na szczęście ataki  Olimpii albo są nie skuteczne albo kończą się na obrońcach Gromu, którzy raz po raz  kontrują przeciwnika. W 74 min jedna z kontr kończy się bramką na 3:1 której autorem jest Pawlak. Zawodnicy Gromu mimo to że od 14 min grają w 10 pokonują rywali i potwierdzają że potrafią walczyć.

źródło: LKS Grom Powodów

Delta Śleszyn -:- LKS Modlna
LKS Cedrowice 2:5 MKS Mianów
Grom Powodów 3:1 Olimpia Oporów
Kanarki Małachowice 0:1 Orzeł Wróblew
Iskra Góra Świętej Małgorzaty 1:0 Santos Czerchów
GKS Byszew 3:2 Sokół Skromnica