Termy Ner Poddębice – Świt Nowy Dwór Mazowiecki 2:2 (1:0)

Bramki: Joachim Pabjańczyk 6, 83 – Jewhen Radionow 50, Michał Steć 64

Termy Ner: Krzyżostaniak – Owczarek, Grzybowski ż, Kobiera ż, Tonn – Jarczewski (70′ Motyka), Skupiński (87′ Paluch), Bogołębski, Woźniak, Kania (59′ Okoński) – Pabjańczyk.

powiedzieli po meczu:

trener Piotr Szarpak

Gdybyśmy może wykorzystali te sytuacje co mieliśmy w pierwszej połowie, szczególnie Jarczewski i Woźniak, mógłby ten mecz potoczyć się inaczej. Bez wątpienia najlepszy zespół z jakim na razie graliśmy pod względem piłkarskim, na prawdę szacunek, mieliśmy problemy, graliśmy z kontry na dwóch napastników, staraliśmy się pozmieniać to co ostatnio nie wychodziło, sytuacje sobie stworzyliśmy ja uważam że mamy problem z wykończeniem akcji , natomiast w tej sytuacji w której nie strzelił Jarczewski, to tak mówiąc troszeczkę, albo zabrakło czegoś, nie będę mówił czego, co się nosi na Wielkanoc. Gdyby ktoś przed meczem powiedział że będzie remis, to powiem tak, sprężamy się na tych przeciwników którzy przyjeżdżają tutaj i myślą że mają już trzy punkty i dlatego cały czas wierzę że my jednak te trzy punkty będziemy zdobywać, mamy olbrzymi problem ze skutecznością, tak jak dzisiaj Pabjańczyk, który nagle z obrony przechodzi poprzez pomoc do ataku, no ale nie mamy tego powiedział bym żądełka, staramy się to jakoś upychać, ale tym upychaniem to niestety nie zdobędzie się zbyt wiele punktów a inni uciekają, zdobywają punkty. Szkoda na pewno jest że u siebie tych punktów nie zdobywamy, chociaż powinniśmy bo sytuacji ku temu mieliśmy. Kontuzje w drużynie powiem szczerze są zbyt dziwne, bo bez udziału przeciwnika, tak można powiedzieć, jedynie co to kontuzja Damiana Sosina, który sobie nogę obficie skręcił. Pozostałe, Karbowniak bez przeciwnika, ale poważna kontuzja, bo zerwanie więzadeł krzyżowych. Bartek Bujalski wyskoczył do głowy, zrobił sobie przeprost. Łągiewczyk może troszeczkę słabo się rozgrzał na rozgrzewce i to było konsekwencją, żadnych innym takich mechanicznych nie mamy, jedynie to na pewno wyjeżdża nam Benjamin Tonn na staż do Niemiec, tutaj będzie pewnie tego chłopaka bardzo brakować, ale po to było w kadrze 21 zawodników, żeby każdy z nich mógł ewentualnie reprezentować barwy Term Poddębice, dlatego każdy będzie miał szansę.

trener Marek Papszun

Ciężko jest coś wydusić z siebie dzisiaj, bo najlepsze słowa to że piłka uczy pokory, który to z pokorą ten wynik trzeba przyjąć. Choć nie przegraliśmy, ale to kompletna porażka dla nas, ten remis z przebiegu mecz to widać było co się działo jeszcze w pierwszej połowie, przeciwnik coś tam nam zagroził, ale w drugiej to był mecz jednej już tylko drużyny, tylko i wyłącznie sytuacji, nie wiem ile, tutaj musimy policzyć, ale bardzo dużo. Gra na wysokim poziomie z naszej strony, chyba najlepsza do tej pory i mamy remis, nie wygrywamy no i tak to można chyba podsumować. Musimy się pogodzić z tym wynikiem i przełknąć to bo co żeśmy tam zrobili w defensywie, naprawić te błędy, żeby one się nie zdarzały, nie można z taką łatwością tracić tak bramek, wiadomo też że nie jesteśmy tak skuteczni, strzelamy na wyjeździe dwie bramki a dwie tracimy, gdzie przeciwnik właściwie w drugiej połowie nie istniał na boisku. Złość na pewno jest, ale dzisiaj ta szatnia już się zmieniła, kiedyś by było na pewno bardziej nerwowo, ale dzisiaj trener w miarę spokojny i zawodnicy też, na pewno jakieś tam uwagi są, na pewno, ale nie ma już demolowania tych ładnych szatni tutaj bo tez nie ma powodu, to jest sport i tak jak mówię, wynik trzeba przyjąć z przykrością i dobrze że nie przegraliśmy, bo jakaś jeszcze sytuacja dziwna mogła się wyklarować, to pewnie by przeciwnik by strzelił, bo jak my nie mogliśmy, został remis i trzeba to przyjąć w jakiś sposób.

Termy Ner Poddębice zremisowały 2:2 (1:0) ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki w spotkaniu 8. kolejki III ligi łódzko-mazowieckiej. Podopieczni Piotra Szarpaka po raz kolejny wywalczyli cenny punkt. Uratował go Joachim Pabjańczyk, który strzelił dla poddębiczan obie bramki.

Pojedynek rozpoczął się dla gospodarzy znakomicie. Już w 6. minucie do siatki rywali piłkę posłał Joachim Pabjańczyk. Termy Ner utrzymały korzystny wynik do końca pierwszej odsłony. W drugiej połowie więcej do powiedzenia mieli przyjezdni. W 50. minucie wyrównał Jewhen Radionow, a niecały kwadrans później drugiego gola dla Świtu strzelił Michał Steć. Na szczęście dla poddębiczan w końcówce ponownie dał o sobie znać Pabjańczyk, który uratował w tym pojedynku jeden punkt gospodarzom.

pozostałe mecze:

Polonia Warszawa 1:1 Energia Kozienice
Broń Radom 3:0 Start Otwock
Termy Ner Poddębice 2:2 Świt Nowy Dwór Maz.
Legia II Warszawa 2:1 Pilica Białobrzegi
Pelikan Łowicz 4:0 Oskar Przysucha
Warta Sieradz 2:2 Sokół Aleksandrów Łódzki
Warta Działoszyn 0:2 Lechia Tomaszów Maz.

Bramki: Bartłomiej Kobus 50 – Łukasz Wojtczyk 35, 90

LKS Dąbrówka: Sielski – Kornacki, Bartosiak, Polasiński, Kobus (75’ Ziółkowski) – Sokolik, Szatkowski, Sokół (40’ Kulesza), Karolak, Pawlak (72’ Kozicki) – Zarębski

GLKS Sarnów/Dalików: Matusiak- Piątkowski, Wijata, Szymajda, Sikorski – Czechulski (80′ Borowski), Jesionowski, A. Kowalczyk, Nowacki (65′ Makowski), K. Stachlewski (84′ Michalak)- Wojtczyk

GLKS Sarnów/Dalików kontynuuje zwycięską passę. Występujący w łódzkiej klasie A (grupa II) podopieczni trenera Łukasza Wijaty (na zdjęciu) zanotowali czwartą wygraną w pięciu dotychczas rozegranych kolejkach. Tym razem po zaciętym boju sarnowianie wywieźli trzy punkty z Dąbrówki, pokonując miejscowy LKS 2:1.

W pierwszej połowie minimalną przewagę posiadali goście, którzy doszli do kilku okazji strzeleckich, jednak ani Łukasz Wojtczyk, ani Krzysztof Stachlewski nie potrafili zdobyć gola. W odpowiedzi z rzutu wolnego uderzał Grzegorz Polasiński, jednak strzał poszybował tuż nad poprzeczką. W 35. minucie zawodnicy LKS stracili piłkę w środku pola. Tę przejął Stachlewski i zagrał do wychodzącego na czysta pozycję Wojtczyka. W sytuacji sam na sam z golkiperem gospodarzy snajper GLKS umieścił futbolówkę w siatce.

Po zmianie stron oba zespoły nadal stwarzały niezłe widowisko. Zawodnicy LKS bardzo szybko doprowadzili do wyrównania. Precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Bartłomiej Kobus. Status quo nie zadowalał żadnej z drużyn. Oba zespoły stworzyły kilka klarownych okazji, które mogły przesądzić o losach spotkania. Zawodziła jednak skuteczność, bądź dobrze spisywali się bramkarze obu drużyn. Pojedynek sam na sam z golkiperem sarnowian przegrał Kamil Sokolik. Przyjezdni także marnowali kapitalne szanse. Najpierw grający trener gości Łukasz Wijata trafił w poprzeczkę, następnie pojedynek jeden na jednego z bramkarzem LKS przegrał Wojtczyk. W stan euforii tuż przed gwizdkiem kończącym spotkanie swoich kolegów wprowadził Wojtczyk, który wykorzystał dogranie od Dawida Piątkowskiego.

Błękitni Dmosin 3:2 Sport Perfect Łódź
Kotan Ozorków 0:9 UKS SMS Łódź
Huragan Swędów 2:4 KS Gozdów
MKP-Boruta II Zgierz 7:1 Orzeł II Parzęczew
Kobra Leźnica Wielka 0:1 LKS Kalonka
Orlik Sobień 2:0 Zjednoczeni II Stryków
LKS Dąbrówka 1:2 GLKS Sarnów/Dalików