Obserwuj nas na Facebook

Ostatnie nasze drużyny ruszają do boju …

Pisia Z.

 

 

 

 

 

 

Do rozgrywek piłkarskich wkraczają ostatnie nasze drużyny seniorskie: LKS Sazan Pęczniew, GLKS Pisia Zygry, LKS Grom Powodów i nasze jedyne dziewczyny z Zygier.

Dziewczyny zaczynają rundę jesienną od meczu z mistrzyniami zeszłego sezonu. Dargfil II wygrały III ligę, ale niestety nie skorzystały z możliwości awansu, gdyż pierwsza drużyna gra w pierwszej lidze. Zawodniczki z Zygier w zeszłym sezonie poniosły dwie porażki z Dagfilem na wyjeździe przegrały 3:0, a u siebie 3:2. Jednak zawodniczki chcą to przełamać i w końcu wygrać dlatego zapraszają na ten ciekawy mecz do Zygier.

Sazan Pęczniew ma już za sobą jeden mecz w tym sezonie, ale to był mecz w Pucharze Polski, gdzie w Ciężkowie pokonali 3:2 Świnice Warckie i w następnej rundzie (10 września godz. 16:30 Ciężków) zmierzą się z … Nerem Poddębice. W pierwszej jednak kolejce B klasy, Sazan spotka się z beniaminkiem tych rozgrywek, drugą drużyną Rosanowa. Niestety nie mamy żadnych informacji na temat tej drużyny, ale możemy się na pewno spodziewać kilku zawodników z pierwszego zespołu, a to dlatego że „jedynka” rozgrywa swój mecz w piątek w … Byczynie z Nerem. Sazan przystępuje do sezonu wzmocniony kilkoma zawodnikami, z drużyny nikt nie odszedł więc możemy spodziewać się kolejnej walki o awans do klasy wyższej.

Seniorska drużyna Pisi Zygry wyprowadziła się do Sieradzkiego Związku Piłki Nożnej i tam zamierza powalczyć o upragniony awans do klasy wyższej. Ilość drużyn się nie zmieni, a poziom rozgrywek dopiero poznamy w trakcie sezonu. Jedynym plusem jak na razie dla zawodników z Zygier jest terminarz rozgrywek. Wszystkie mecze rozgrywane będą w niedzielę, a to dla miejscowych piłkarzy jest znaczącym udogodnieniem Ciekawostką tej rundy na pewno będzie mecz w Zygrach z najsłynniejszą drużyną w Polsce … LZS Chrząstawa.

Do drugiego swojego historycznego sezonu piłkarskiego, przystępuje drużyna z Powodowa. Grom w zeszłym inauguracyjnym sezonie zajął dziewiąte miejsce na jedenaście drużyn. W tym sezonie w III grupie jest dwanaście drużyn i celem jedynej drużyny Gminy Wartkowice jest poprawić wynik z zeszłego roku. W poprzednich rozgrywkach Grom rozgrywał swój pierwszy historyczny mecz (od powstania klubu) właśnie w Oporowie, niestety ulegając gospodarzom 5:2, rewanż za historyczną porażkę klubu może udać się już w najbliższą niedzielę.

Zawodnicy z Poddębic po kolejnej już porażce z Paradyżem zmierzy się tym razem na własnym boisku z beniaminkiem tych rozgrywek LKS Rosanowem. Jest to ostatni już rozgrywany mecz w piątek, następne spotkania Neru będą odbywały się w soboty. Rosanów jak na razie jest drużyną własnego boiska, na cztery mecze trzy rozegrane u siebie były zwycięskie, a jedyny mecz wyjazdowy był wielką wpadką ponieważ Stryków rozgromił zawodników z Rosanowa 7:1 !!! Po tej klęsce jednak podejmowali u siebie Astorię Szczerców i wygrali bardzo pewnie 4:1. Mecz w Byczynie nie powinien raczej sprawić problemu Nerowcom i na pewno będziemy świadkami dobrego widowiska piłkarskiego.

Termy rozegrały już trzy kolejki i niestety dwa mecze wyjazdowe przegrały, a jeden u siebie wygrali. Czyżby Uniejowianie stają się drużyną swojego boiska? Mamy nadzieję, że jednak nie i w kolejnych meczach wyjazdowych to się zmieni. W IV kolejce Termy podejmują u siebie drugą drużynę Zawiszy Rzgów, pewna wygrana? Zobaczymy, ale będzie troszkę łatwiej, gdyż tego samego dnia o godzinie 15 pierwsza drużyna gra z Paradyżem i do Uniejowa nie przyjedzie żaden zawodnik „jedynki”.

 

 

IV liga – V kolejka

29 sierpnia (piątek) . godz. 19:00 . Byczyna

LKS Ner Poddębice (4) – LKS Rosanów (3)

obsada sędziowska: Grzelak (WS Sieradz)

 

pozostałe mecze:

(sobota – 30 sierpnia)
15:00 – Zawisza Rzgów – KS Paradyż – Michalak (WS Skierniewice)
16:00 – Zawisza Pajęczno – GKS II Bełchatów – Lewandowski (WS Skierniewice)
17:00 – Zjednoczeni Stryków – MKP-Boruta Zgierz – Ksyta (WS Łódź)
17:00 – Polonia Piotrków – Włókniarz Zelów – Krasnopolski (WS Łódź)
17:00 – Warta Działoszyn – Pilica Przedbórz – Malec (WS Łódź)
17:00 – Mechanik Radomsko – Orzeł Nieborów – Słupiński (WS Sieradz)
(niedziela – 31 sierpnia)
11:00 – Astoria Szczerców – Piast Błaszki – Dolny (WS Łódź)
17:00 – Włókniarz Moszczenica – Widok Skierniewice – Ślęzak (WS Sieradz)

 

 

klasa okręgowa – IV kolejka

30 sierpnia (sobota) . godz. 16:00 . Uniejów

MGLKS Termy Uniejów (10) – Zawisza II Rzgów (6)

obsada sędziowska: P. Zasadziak, M. Hankiewicz, Sz. Przytuła

 

pozostałe mecze:

(sobota – 30 sierpnia)
12:00 – Stal Głowno – Włókniarz Pabianice – S. Modliński, R. Graczyk, Ł. Majchrzak
17:00 – GLKS Dłutów – PTC Pabianice – T. Radkiewicz, K. Burdyka, R. Sokół
17:00 – KKS Koluszki – Polonia Andrzejów – M. Anielak, R. Sudak, P. Kaźmierczak
17:00 – Andrespolia Wiśniowa Góra – Start Brzeziny – T. Sośnierz, M. Kućmański, Ł. Sobutka
17:00 – Orzeł Parzęczew – LZS Justynów – K. Gawroński, K. Rutkowski, R. Siech
(niedziela – 31 sierpnia)
14:00 – Zjednoczeni II Stryków – Ostrovia Ostrowy – M. Zdziaszek, B. Wiśniewski, D. Piasecki
15:00 – Sokół II Aleksandrów – Włókniarz Konstantynów – R. Mijas, K. Krasnopolski, R. Przytuła

 

 

klasa „A” grupa III – II kolejka

30 sierpnia (sobota) . godz. 17:00 . Dalików

GLKS Sarnów/Dalików – LKS Świnice Warckie

obsada sędziowska: A. Baraniak, P. Szymczyk, Z. Patora

 

pozostałe mecze:

(sobota – 30 sierpnia)
17:00 – Witonianka Witonia – Magnat Sierpów – R. Walczak, A. Reczulski, S. Kaczyński
17:00 – Krośniewianka Krośniewice – KS Kutno – K. Walczak, D. Gałązka, M. Czekalski

(niedziela – 31 sierpnia)
16:00 – Dąbrowianka Dąbrowice – Sparta Leśmierz – G. Bednarski, B. Pyciarz, K. Woźniak
16:00 – GKS Bedlno – Victoria Grabów – D. Gałązka, R. Walczak, J. Lipczyński
17:00 – Malina Piątek – Bzura Młogoszyn – A. Gach, J. Bernacik, R. Sudak

 

 

klasa „B” grupa I – I kolejka

31 sierpnia (niedziela) . godz. 14:00 . Ciężków

LKS Sazan Pęczniew – LKS II Rosanów

obsada sędziowska: M. Wujczak

 

pozostałe mecze:

(sobota – 30 sierpnia)
16:00 – Victoria Rąbień – Hetman Łódź – B. Wolski
16:30 – RKS Łódź – Ner Łódzki – J. Wesołowski
(niedziela – 31 sierpnia)
17:15 – Victoria Stoki Łódź – Kolejarz Łódź – R. Siech

 

 

klasa „B” grupa III – I kolejka

31 sierpnia (niedziela) . godz. 13:00 . Oporów

Olimpia Oporów – LKS Grom Powodów

obsada sędziowska: K. Musiał

 

pozostałe mecze:

(sobota – 30 sierpnia)
17:00 – MKS Mianów – LKS Cedrowice – A. Mrozek
(niedziela – 31 sierpnia)
11:00 – LKS Modlna – Delta Śleszyn – M. Mariasiewicz
13:00 – Sokół Skromnica – GKS Byszew – J. Szmidt
13:00 – Santos Czerchów – Iskra Góra Św. Małgorzaty – W. Pawlak
15:00 – Orzeł Wróblew – Kanarki Małachowice – A. Nowiński

 

 

Sieradzka klasa „B” grupa III – I kolejka

31 sierpnia (niedziela) . godz. 16:00 . Janiszewice

TS Janiszewice – GLKS Pisia Zygry

 

pozostałe mecze:

KKS Olimpia II GKS Widawia II Widawa
TS Janiszewice Pisia Zygry
KS Inter – Wożniki Wola Będkowska
LZS Wrońsko RKS Rychłocice
LZS Chrząstawa GKS Chociw

 

 

III liga kobiet – I kolejka

30 sierpnia (sobota) . godz. 16:00 . Zygry

MUKS II Dargfil Tomaszów Mazowiecki – GLKS Pisia Zygry

 

pozostałe mecze:

Pogoń Zduńska Wola -:- ULKS MOSiR Sieradz
UKS SMS II Łódź -:- Wojownik Skierniewice
Ner Łódzki -:- Kotan Girls Ozorków
PTC Pabianice -:- UKS SMS III Łódź

 

 

 

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Piłkarska reprezentacja kobiet trenowała w Uniejowie

Do czwartku 10.07.2024 w Uzdrowisku Termalnym odbywało się zgrupowanie Reprezentacji Kobiet w piłce nożnej w ramach przygotowań do Euro 2025. W powołanej kadrze nie mogło zabraknąć Ewy Pajor. Zawodniczki Niny Palaton trenowały przez cztery dni na kompleksie boisk im. Włodzimierza

Wakacyjna oferta naszego partnera

Bezpieczeństwo jest najważniejsze podczas wakacyjnych wyjazdów. Partner Łódzkiego Związku Piłki Nożnej – Kahlenberg Services przygotował nową ofertę dotyczącą obozów piłkarskich – zarówno tych krajowych, jak i zagranicznych. Zachęcamy się do

PJS: Klasyfikacje klas A

Publikujemy klasyfikację Pro Junior System we wszystkich grupach klasy A za sezon 2023/2024. Zgodnie z regulaminem (punkt 4) – w sytuacji, gdy drużyny jednego klubu uczestniczą w rozgrywkach Ekstraklasy, I

PJS: Klasyfikacje klas okręgowych

Przedstawiamy klasyfikację Pro Junior System za sezon 2023/2024 w klasach okręgowych jak i listę klubów, które otrzymają nagrody finansowe. Zgodnie z regulaminem (punkt 4) – w sytuacji, gdy drużyny jednego