Ostatnie nasze drużyny ruszają do boju …

0
42
views

Pisia Z.

 

 

 

 

 

 

Do rozgrywek piłkarskich wkraczają ostatnie nasze drużyny seniorskie: LKS Sazan Pęczniew, GLKS Pisia Zygry, LKS Grom Powodów i nasze jedyne dziewczyny z Zygier.

Dziewczyny zaczynają rundę jesienną od meczu z mistrzyniami zeszłego sezonu. Dargfil II wygrały III ligę, ale niestety nie skorzystały z możliwości awansu, gdyż pierwsza drużyna gra w pierwszej lidze. Zawodniczki z Zygier w zeszłym sezonie poniosły dwie porażki z Dagfilem na wyjeździe przegrały 3:0, a u siebie 3:2. Jednak zawodniczki chcą to przełamać i w końcu wygrać dlatego zapraszają na ten ciekawy mecz do Zygier.

Sazan Pęczniew ma już za sobą jeden mecz w tym sezonie, ale to był mecz w Pucharze Polski, gdzie w Ciężkowie pokonali 3:2 Świnice Warckie i w następnej rundzie (10 września godz. 16:30 Ciężków) zmierzą się z … Nerem Poddębice. W pierwszej jednak kolejce B klasy, Sazan spotka się z beniaminkiem tych rozgrywek, drugą drużyną Rosanowa. Niestety nie mamy żadnych informacji na temat tej drużyny, ale możemy się na pewno spodziewać kilku zawodników z pierwszego zespołu, a to dlatego że „jedynka” rozgrywa swój mecz w piątek w … Byczynie z Nerem. Sazan przystępuje do sezonu wzmocniony kilkoma zawodnikami, z drużyny nikt nie odszedł więc możemy spodziewać się kolejnej walki o awans do klasy wyższej.

Seniorska drużyna Pisi Zygry wyprowadziła się do Sieradzkiego Związku Piłki Nożnej i tam zamierza powalczyć o upragniony awans do klasy wyższej. Ilość drużyn się nie zmieni, a poziom rozgrywek dopiero poznamy w trakcie sezonu. Jedynym plusem jak na razie dla zawodników z Zygier jest terminarz rozgrywek. Wszystkie mecze rozgrywane będą w niedzielę, a to dla miejscowych piłkarzy jest znaczącym udogodnieniem Ciekawostką tej rundy na pewno będzie mecz w Zygrach z najsłynniejszą drużyną w Polsce … LZS Chrząstawa.

Do drugiego swojego historycznego sezonu piłkarskiego, przystępuje drużyna z Powodowa. Grom w zeszłym inauguracyjnym sezonie zajął dziewiąte miejsce na jedenaście drużyn. W tym sezonie w III grupie jest dwanaście drużyn i celem jedynej drużyny Gminy Wartkowice jest poprawić wynik z zeszłego roku. W poprzednich rozgrywkach Grom rozgrywał swój pierwszy historyczny mecz (od powstania klubu) właśnie w Oporowie, niestety ulegając gospodarzom 5:2, rewanż za historyczną porażkę klubu może udać się już w najbliższą niedzielę.

Zawodnicy z Poddębic po kolejnej już porażce z Paradyżem zmierzy się tym razem na własnym boisku z beniaminkiem tych rozgrywek LKS Rosanowem. Jest to ostatni już rozgrywany mecz w piątek, następne spotkania Neru będą odbywały się w soboty. Rosanów jak na razie jest drużyną własnego boiska, na cztery mecze trzy rozegrane u siebie były zwycięskie, a jedyny mecz wyjazdowy był wielką wpadką ponieważ Stryków rozgromił zawodników z Rosanowa 7:1 !!! Po tej klęsce jednak podejmowali u siebie Astorię Szczerców i wygrali bardzo pewnie 4:1. Mecz w Byczynie nie powinien raczej sprawić problemu Nerowcom i na pewno będziemy świadkami dobrego widowiska piłkarskiego.

Termy rozegrały już trzy kolejki i niestety dwa mecze wyjazdowe przegrały, a jeden u siebie wygrali. Czyżby Uniejowianie stają się drużyną swojego boiska? Mamy nadzieję, że jednak nie i w kolejnych meczach wyjazdowych to się zmieni. W IV kolejce Termy podejmują u siebie drugą drużynę Zawiszy Rzgów, pewna wygrana? Zobaczymy, ale będzie troszkę łatwiej, gdyż tego samego dnia o godzinie 15 pierwsza drużyna gra z Paradyżem i do Uniejowa nie przyjedzie żaden zawodnik „jedynki”.

 

 

IV liga – V kolejka

29 sierpnia (piątek) . godz. 19:00 . Byczyna

LKS Ner Poddębice (4) – LKS Rosanów (3)

obsada sędziowska: Grzelak (WS Sieradz)

 

pozostałe mecze:

(sobota – 30 sierpnia)
15:00 – Zawisza Rzgów – KS Paradyż – Michalak (WS Skierniewice)
16:00 – Zawisza Pajęczno – GKS II Bełchatów – Lewandowski (WS Skierniewice)
17:00 – Zjednoczeni Stryków – MKP-Boruta Zgierz – Ksyta (WS Łódź)
17:00 – Polonia Piotrków – Włókniarz Zelów – Krasnopolski (WS Łódź)
17:00 – Warta Działoszyn – Pilica Przedbórz – Malec (WS Łódź)
17:00 – Mechanik Radomsko – Orzeł Nieborów – Słupiński (WS Sieradz)
(niedziela – 31 sierpnia)
11:00 – Astoria Szczerców – Piast Błaszki – Dolny (WS Łódź)
17:00 – Włókniarz Moszczenica – Widok Skierniewice – Ślęzak (WS Sieradz)

 

 

klasa okręgowa – IV kolejka

30 sierpnia (sobota) . godz. 16:00 . Uniejów

MGLKS Termy Uniejów (10) – Zawisza II Rzgów (6)

obsada sędziowska: P. Zasadziak, M. Hankiewicz, Sz. Przytuła

 

pozostałe mecze:

(sobota – 30 sierpnia)
12:00 – Stal Głowno – Włókniarz Pabianice – S. Modliński, R. Graczyk, Ł. Majchrzak
17:00 – GLKS Dłutów – PTC Pabianice – T. Radkiewicz, K. Burdyka, R. Sokół
17:00 – KKS Koluszki – Polonia Andrzejów – M. Anielak, R. Sudak, P. Kaźmierczak
17:00 – Andrespolia Wiśniowa Góra – Start Brzeziny – T. Sośnierz, M. Kućmański, Ł. Sobutka
17:00 – Orzeł Parzęczew – LZS Justynów – K. Gawroński, K. Rutkowski, R. Siech
(niedziela – 31 sierpnia)
14:00 – Zjednoczeni II Stryków – Ostrovia Ostrowy – M. Zdziaszek, B. Wiśniewski, D. Piasecki
15:00 – Sokół II Aleksandrów – Włókniarz Konstantynów – R. Mijas, K. Krasnopolski, R. Przytuła

 

 

klasa „A” grupa III – II kolejka

30 sierpnia (sobota) . godz. 17:00 . Dalików

GLKS Sarnów/Dalików – LKS Świnice Warckie

obsada sędziowska: A. Baraniak, P. Szymczyk, Z. Patora

 

pozostałe mecze:

(sobota – 30 sierpnia)
17:00 – Witonianka Witonia – Magnat Sierpów – R. Walczak, A. Reczulski, S. Kaczyński
17:00 – Krośniewianka Krośniewice – KS Kutno – K. Walczak, D. Gałązka, M. Czekalski

(niedziela – 31 sierpnia)
16:00 – Dąbrowianka Dąbrowice – Sparta Leśmierz – G. Bednarski, B. Pyciarz, K. Woźniak
16:00 – GKS Bedlno – Victoria Grabów – D. Gałązka, R. Walczak, J. Lipczyński
17:00 – Malina Piątek – Bzura Młogoszyn – A. Gach, J. Bernacik, R. Sudak

 

 

klasa „B” grupa I – I kolejka

31 sierpnia (niedziela) . godz. 14:00 . Ciężków

LKS Sazan Pęczniew – LKS II Rosanów

obsada sędziowska: M. Wujczak

 

pozostałe mecze:

(sobota – 30 sierpnia)
16:00 – Victoria Rąbień – Hetman Łódź – B. Wolski
16:30 – RKS Łódź – Ner Łódzki – J. Wesołowski
(niedziela – 31 sierpnia)
17:15 – Victoria Stoki Łódź – Kolejarz Łódź – R. Siech

 

 

klasa „B” grupa III – I kolejka

31 sierpnia (niedziela) . godz. 13:00 . Oporów

Olimpia Oporów – LKS Grom Powodów

obsada sędziowska: K. Musiał

 

pozostałe mecze:

(sobota – 30 sierpnia)
17:00 – MKS Mianów – LKS Cedrowice – A. Mrozek
(niedziela – 31 sierpnia)
11:00 – LKS Modlna – Delta Śleszyn – M. Mariasiewicz
13:00 – Sokół Skromnica – GKS Byszew – J. Szmidt
13:00 – Santos Czerchów – Iskra Góra Św. Małgorzaty – W. Pawlak
15:00 – Orzeł Wróblew – Kanarki Małachowice – A. Nowiński

 

 

Sieradzka klasa „B” grupa III – I kolejka

31 sierpnia (niedziela) . godz. 16:00 . Janiszewice

TS Janiszewice – GLKS Pisia Zygry

 

pozostałe mecze:

KKS Olimpia II GKS Widawia II Widawa
TS Janiszewice Pisia Zygry
KS Inter – Wożniki Wola Będkowska
LZS Wrońsko RKS Rychłocice
LZS Chrząstawa GKS Chociw

 

 

III liga kobiet – I kolejka

30 sierpnia (sobota) . godz. 16:00 . Zygry

MUKS II Dargfil Tomaszów Mazowiecki – GLKS Pisia Zygry

 

pozostałe mecze:

Pogoń Zduńska Wola -:- ULKS MOSiR Sieradz
UKS SMS II Łódź -:- Wojownik Skierniewice
Ner Łódzki -:- Kotan Girls Ozorków
PTC Pabianice -:- UKS SMS III Łódź

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ