OSTATNIE DNI CHŁODU I DESZCZU. WIEMY, KIEDY PRZYJDZIE OCIEPLENIE

0
38
views

Pogoda na weekend: Piątek ze słońcem, w sobotę i niedzielę deszcz i burze

Wszystko wskazuje na to, że od przyszłego tygodnia Polska dostanie się pod wpływ bardzo ciepłych mas powietrza z południa. To w konsekwencji zaowocuje nawet 28 st. C na termometrach. Za nim na dobre będziemy cieszyć się z wysokich temperatur przed nami deszczowy weekend.
Pogoda. Weekend deszczowy i burzowy. W kolejnym tygodniu prawie 30 st. C

Pogoda. Weekend deszczowy i burzowy. W kolejnym tygodniu prawie 30 st. C (WXCHARTS)

Wszystkiemu winien jest niż, który już w sobotę dotrze nad Morze Norweskie, wpływając na pogodę w Polsce. Popada, a po słonecznym i bezdeszczowym piątku zostaną wspomnienia.

W sobotę od przedpołudnia opady deszczu wystąpią na Pomorzu Zachodnim, na Ziemi Lubuskiej, w Wielkopolsce, na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie. Wczesnym popołudniem popada na Ziemi Łódzkiej. Do końca dnia padać nie powinno na Mazowszu i Lubelszczyźnie, chociaż zachmurzenie z biegiem dnia i tam zacznie wzrastać. Po południu, gdy front atmosferyczny przemieści się z opadami nad centrum, więcej przejaśnień występować będzie na Pomorzu Zachodnim, Ziemi Lubuskiej, w Wielkopolsce i na Dolnym Śląsku. Popołudnie z deszczem zapowiada się na Górnym Śląsku i w Małopolsce. Na Kujawach, Pomorzu Gdańskim i Żuławach miejscami spadnie do 20 mm wody. Do wieczora sucho na Podlasiu i Podkarpaciu.

W ciągu dnia od 12 stopni na Podhalu, przez 13 stopni na Przedgórzu Sudeckim i na Opolszczyźnie, 15 stopni na Ziemi Łódzkiej. W Małopolsce i na Górnym Śląsku lokalnie do 18-19 stopni. Wiatr zachodni słaby i umiarkowany.

Sprawdź prognozę dla swojego regionu w serwisie Pogoda WP

Pogoda na weekend. W niedzielę więcej słońca, ale uwaga na burze

Wczesnym rankiem, po nocnych opadach deszczu w pasie od Ziemi Łódzkiej po Mazowsze i Lubelszczyznę opady będą zanikać.

Po godz.14 w wilgotnym powietrzu szybko wygenerują się chmury kłębiaste z kolejnymi opadami deszczu. W centrum i na południu w sprzyjającym środowisku termodynamicznym powstaną burze z opadami deszczu do 15-25 mm.

Po południu sporo pogodnego nieba na zachodzie Polski. Na termometrach od 14 stopni nad morzem, 16-17 st. C od Ziemi Łódzkiej po Mazowsze i Lubelszczyznę, 18-19 stopni na Nizinie Śląskiej, Opolszczyźnie i w Małopolsce.

Ociepli się od przyszłej środy. Wówczas na termometrach w całej Polsce ponad 20 stopni. Jeszcze cieplej ma być w przyszły weekend. W Polsce zachodniej i południowej słupki rtęci przekroczą 25-27 stopni.

źródło: wp.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ