Osoba zaginiona

0
48
views

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach prowadzą czynności poszukiwawcze za osobą zaginioną Wiesławem Berczyńskim, lat 65.

Mężczyzna ostatni raz był widziany w dniu 16.07.2019 roku około godziny 15:00 w Uniejowie (pow. poddębicki woj. łódzkie).

Rysopis: wzrost 169 cm, sylwetka szczupła, oczy niebieskie, włosy krótkie, ciemne.

WAŻNE INFORMACJE: charakterystyczny sposób poruszania się (mężczyzna kuleje na obie nogi).

Wszelkie informacje mogące przyczynić się do odnalezienia osoby zaginionej prosimy kierować do KPP w Poddębicach, ul. Targowa 22, pod nr tel. ( 043) 678-94-11 albo powiadomić najbliższą jednostkę policji pod nr 997 lub 112.

 

Życzenia Komendanta Głównego Policji z okazji Święta Policji w 100. rocznicę powołania Policji Państwowej

W liście z okazji Święta Policji, w 100. rocznicę powołania Policji Państwowej, Komendant Główny Policji generalny inspektor Jarosław Szymczyk dziękuje wszystkim Funkcjonariuszkom, Funkcjonariuszom oraz Pracownikom Policji za ich wkład w dzisiejsze sukcesy formacji, za trud i poświęcenie dla wspólnego dobra, jakim jest bezpieczna Polska oraz życzy wszelkiej pomyślności, wielu sukcesów i nieustającej satysfakcji z codziennej służby i pracy.

 

  • Komendant Główny Policji na tle biało-czerwonej flagi, Obok stoi bukiet kwiatów.

 

Zdarzenie drogowe z udziałem maszyny rolniczej

Poddębiccy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego w miejscowości Uniejów. Ciągnik rolniczy zderzył się z pojazdem osobowym. Policja apeluje o zachowanie uwagi podczas wykonywania prac polowych, szczególnie gdy w użyciu są maszyny rolnicze.

24 lipca 2019 roku około godz. 6:20 w Uniejowie na ulicy Targowej doszło do zdarzenia drogowego z udziałem maszyny rolniczej. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący ciągnikiem rolniczym wraz z naczepą, nie zachował szczególnej ostrożności podczas manewru wymijania i zjechał na przeciwległy pas ruchu, w wyniku czego doprowadził do bocznego zderzenia z pojazdem marki Audi. W pojeździe znajdowały się dwie osoby. Na miejscu pracowały służby ratownicze. Kierującego samochodem osobowym przewieziono do szpitala. Pozostali uczestnicy zdarzenia nie potrzebowali pomocy medycznej. Kierowcy pojazdów byli trzeźwi.

Policjanci przypominają o zachowaniu zasad BHP podczas prac polowych. Wakacje to nie tylko czas wypoczynku. Dla rolników to czas wytężonej pracy. Na polach oraz drogach dojazdowych pojawia się więcej specjalistycznych maszyn rolniczych. Nie poruszają się szybko, lecz są bardzo niebezpieczne ze względu na dużą masę oraz specjalistyczne oprzyrządowanie. Pamiętajmy, aby nie dopuścić dzieci do przebywania w zasięgu pracy tych maszyn. Osoby dorosłe obsługujące ten sprzęt powinny być trzeźwe i postępować zgodnie z instrukcjami obsługi. Chwila nieuwagi może skończyć się tragedią.

  • Zielony ciągnik rolniczy z oberwaną oponą.
  • Srebrny pojazd osobowy marki Audi z wgniecionym lewym bokiem.

 

źródło: poddebice.policja.gov.pl

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ