Oddajmy cześć Naszym Kolegom – Nietrzeźwi rowerzyści ukarani wysokimi mandatami

0
41
views

Oddajmy cześć Naszym Kolegom

Policjantki i Policjanci, pracownicy Policji, zaprzyjaźnione służby, wspierający Policję, którym na sercu leży porządek i bezpieczeństwo. W pędzącym pełnym niebezpieczeństw świecie zatrzymajmy się. Dzisiaj 5 grudnia o godz. 17:00 niech w całym kraju zabrzmią syreny naszych radiowozów. Oddajmy cześć Naszym Kolegom, którzy zginęli podczas wykonywania obowiązków Policjanta. Pokażmy jedność i pamięć o naszych poległych Kolegach. Cześć ich pamięci.

 

Nietrzeźwi rowerzyści ukarani wysokimi mandatami

Poddębiccy policjanci stosują zasadę „zero tolerancji” wobec pijanych kierujących pojazdami, również tych, poruszających się jednośladami. Niestety takich osób na naszych drogach nie brakuje. Tylko w ciągu kilku dni funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu czterech nietrzeźwych rowerzystów.

Mandatem został ukarany w środę na terenie Poddębic 56-latek zatrzymany do kontroli przez poddębicką drogówkę. Policjanci widząc, że mężczyzna jedzie niepewnie na rowerze, nie umożliwili mu kontynuowania jazdy. I nie bez powodu, bo badanie stanu trzeźwości wykazało obecność w jego organizmie ponad promila alkoholu.
Kolejni nietrzeźwi rowerzyści zostali zatrzymani do kontroli w ubiegły weekend. W sobotę, 27-letni rowerzysta zatrzymany na terenie Poddębic miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Dzień później, na terenie gminy Pęczniew, zatrzymano do kontroli drogowej kolejnych dwóch cyklistów. Okazało się, że mężczyźni byli nietrzeźwi. Przeprowadzone badania na zawartość alkoholu wykazały odpowiednio ponad dwa promile i prawie jeden promil. Wszyscy mężczyźni zostali ukarani mandatami po 2500 złotych.

Pamiętajmy!

  • Alkohol negatywnie wpływa na nasze zdolności do kontroli nad rowerem. Nasze reakcje stają się spowolnione, a zdolność do utrzymania równowagi jest znacząco osłabiona. Dlatego zawsze, zanim wsiądziemy na rower, upewnijmy się, że jesteśmy trzeźwi.
  • Jeśli planujemy spożywać alkohol, zawsze mamy alternatywy. Skorzystajmy z transportu publicznego, lub poprośmy kogoś o podwiezienie.To znacznie bezpieczniejsze niż ryzykowanie własnym życiem i życiem innych.
  • Jeśli planujesz spotkanie towarzyskie z alkoholem, zawsze planuj wcześniej, jak wrócisz do domu.

starszy sierżant Alicja Bartczak

 

źródło: https://poddebice.policja.gov.pl/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ