Nowe przejścia dla pieszych z programu „Razem bezpieczniej”

0
68
views

Już niebawem mieszkańcy Powiatu Poddębickiego będą bezpieczniejsi, a to za sprawą nowych przejść dla pieszych, które powstaną przy drogach powiatowych. Projekt pn. „Modernizacja przejść dla pieszych przy szkołach w powiecie poddębickim” został pozytywnie rozpatrzony przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji i dofinansowany dotacją w wysokości 100 tys. zł.
„W ramach zadania zostaną zmodernizowane przejścia dla pieszych w Uniejowie na ul. Targowej, w Kazimierzewie – Gmina Zadzim oraz w Dalikowie. Ponadto doposażone zostaną przejścia w Niemysłowie – Gmina Poddębice oraz w Pęczniewie. Projekt obejmuje także, w ramach promocji, zorganizowanie Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym, szkoleń dla uczniów, nauczycieli i rodziców, a także Konkursu plastycznego dla uczniów szkół z terenu Powiatu Poddębickiego „Bezpieczne przejście w oczach dzieci” – informuje Starosta Poddębicki Małgorzata Komajda. Zakończenie realizacji wszystkich działań nastąpi do końca grudnia 2019 r.
„Dzięki zastosowaniu innowacyjnych technologii przy modernizacji i doposażeniu przejść dla pieszych poprawi się ich widoczność oraz nasili czujność kierowców, a tym samym zwiększy bezpieczeństwo wszystkich użytkowników ruchu drogowego” – mówi Wicestarosta Poddębicki Piotr Majer.

źródło: poddebicki.pl

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ