Normobaria Uniejów już otwarta!

0
101
views

Od dziś można już korzystać z usług Normobarii Uniejów. Lecznicza kapsuła, zlokalizowana na terenie strefy uzdrowiskowej A, pod adresem ul. abp Jakuba Świnki 2, czeka na swoich pierwszych gości w godzinach 9⁰⁰ – 21⁰⁰ przez 7 dni w tygodniu.

 

Tlenoterapia to nieinwazyjna, a zarazem zaawansowana metoda poprawiania zdrowotności. Polega na przebywaniu w komorze, w której panuje podwyższone ciśnienie atmosferyczne (do 1500 hPa) i oddychaniu czystym tlenem. Takie połączenie powoduje optymalny dla zdrowia i życia mikroklimat, który między innymi: spowalnia proces starzenia się, zwiększa wydolność fizyczną organizmu, podnosi odporność i wzmaga procesy regeneracyjne zarówno po urazach jak i w przebiegu różnych chorób.

Sobotnich gości witali i obsługiwali osobiście właściciele komory. Podobnie będzie na pewno przez kolejne dni, w pierwszych tygodniach jej funkcjonowania. Pan Zbigniew – bardzo zaangażowany w ten projekt od samego początku – każdego dnia, nie tylko doglądał placu budowy, ale też dużą część prac wykonał sam. Dzięki temu z chęcią odpowie na Państwa pytania, dotyczące wszelkich aspektów działania komory normobarycznej. Z kolei, jako doświadczony użytkownik podobnych urządzeń, służy praktyczną wiedzą z zakresu korzyści, które możemy odczuwać po wyjściu z normobarii.

– Sesje odbywać się będą w relaksującej atmosferze, a podczas ich trwania można odpoczywać tak jak się lubi – drzemiąc, słuchając muzyki, czytając czy oglądając telewizję. W sesji nocnej oferujemy dwa rozkładane łóżka i jednorazową pościel medyczną. Do dyspozycji naszych klientów są: woda, herbata i kawa – zachęca właściciel Normobarii Uniejów. – Wnętrze komory staraliśmy się urządzić tak, aby wyeliminować szczegóły, które mogły by rozpraszać Państwa uwagę. Miało być jasno, przestronnie i wygodnie – mam nadzieję, że właśnie taki efekt udało nam się uzyskać. To samo dotyczy pomieszczenia, w którym oczekuje się na wejście: pozwala się wyciszyć, zrelaksować – po prostu, dobrze się poczuć, tak aby 2-godzinną sesję wykorzystać z maksymalną korzyścią.

Wnętrze urządzenia przypomina kształtem i wyposażeniem luksusowy samolot. Znajdują się tam wygodne fotele z regulacją oparcia, natomiast w części czołowej pomieszczenia na ekranie telewizora będą wyświetlane filmy autorstwa doktora Pokrywki i inne, poświęcone tematyce zdrowotnej: o tlenoterapii, płynących z niej korzyści, a także zawierające porady, jak w sposób najbardziej wymierny korzystać z tej metody. Dla tych, którzy podczas sesji wolą własny repertuar, na osobiste urządzenia mobilne jest udostępnione łącze bezprzewodowego internetu. W komorze jednorazowo, podczas 2-godzinnej sesji może przebywać do 10 gości. Znacznie inaczej jest w przypadku wydłużonych sesji nocnych, podczas których miejsce foteli zajmują pojedyncze łóżka, co daje nam miejsce dla jednej bądź dwóch osób.

Cennik i godziny pracy

Uniejowska Normobaria pracuje w dwóch trybach: dziennym oraz – wspomnianym powyżej – nocnym. W sesji dziennej do wyboru mamy aż pięć 2-godzinnych seansów: 9⁰⁰-11⁰⁰, 11³⁰-13³⁰, 14⁰⁰-16⁰⁰, 16³⁰-18³⁰ i 19⁰⁰-21⁰⁰. Stałe pory wejścia/wyjścia, bez względu na liczbę oczekujących wynikają z określonej procedury przemieszczania się między pomieszczeniami. Aby parametry warunków osiągniętych w komorze nie uległy nawet minimalnym wahaniom, nie wchodzimy do niej bezpośrednio. Służy temu komora wyrównawcza, łącząca recepcję z pomieszczeniem docelowym. Procedura zajmuje najwyżej kilka minut i przeprowadza ją pracownik personelu, który towarzyszy Gościom przez całą sesję, służąc Państwu pomocą i fachową wiedzą. Sesja nocna, którą należy odpowiednio wcześniej zarezerwować, oferuje aż 10 godzin leczniczej terapii, trwającej od 21³⁰ do 7³⁰. Koszt takiego całonocnego zabiegu to 500,- złotych.

Przechodząc w ten sposób do cennika usług, ze strony internetowej Normobarii dowiadujemy się, że podstawowy koszt, jaki należy ponieść, chcąc skorzystać z jednej z 2-godzinnych sesji w ciągu dnia, to kwota 120,- złotych. Warto przy tym zauważyć, że w wielu przypadkach cena może być znacznie niższa, dzięki rabatom, które przysługują osobom niepełnosprawnym, emerytom i rencistom (20% zniżki) oraz dzieciom i młodzieży w wieku 6-18 lat (50% zniżki). Dzieci do lat 5 wchodzą za darmo. Ponadto, dla grup zorganizowanych (od 6 osób) obowiązuje stawka 100,- złotych za osobę. Taniej kalkuluje się zakup jednego z dwóch karnetów: na 5 sesji w cenie 550,- zł (110,- za pojedyncze wejście) lub na 10 sesji w cenie 1000,- zł, do której dodatkowe, 11. wejście, otrzymujemy gratis.

Czym jest komora normobaryczna?

Komora normobaryczna to nowoczesna, zaawansowana technologicznie kapsuła, służąca do tlenoterapii. Powietrze atmosferyczne, którym oddychamy na co dzień jest mieszanką gazów, w której zawartość tlenu wynosi około 20%, dwutlenku węgla około 0,04%, wodoru około 0,00005% . Ciśnienie atmosferyczne to średnio 1013 hPa. W komorze normobarycznej wartości te zostały zmodyfikowane w taki sposób , aby powodowały wzrost dotlenienia komórek i tkanek, a tym samym intensyfikowały w organizmie naturalne procesy naprawcze. Ciśnienie atmosferyczne panujące w komorze wynosi 1500 hPa, stężenie tlenu zwiększone jest dwukrotnie i wynosi 40%, dwutlenku węgla – pięćdziesięciokrotnie i wynosi 2%, a poziom wodoru podniesiony został do 0,5%.

Twórcą normobarii jest lek. Jan Pokrywka, który zmodyfikował warunki panujące w komorach hiperbarycznych, tak aby możliwe było przebywanie w nich bez ograniczeń czasowych. Pierwszy taki obiekt w 2013 r. w Szalejowie Górnym. W 2019 r. powstało Międzynarodowe Stowarzyszenie Normobaryczne Doktora Pokrywki mające na celu rozwój i popularyzację tej technologii. Uniejowska Normobaria powstała zgodnie z normami przyjętymi przez stowarzyszenie, co potwierdza przyznany nowo otwartej komorze certyfikat.

Zastosowania

Szeroki wachlarz pozytywnych skutków to dowód na skuteczność tlenoterapii, którą umożliwia komora normobaryczna. Korzyści wynikające z tej metody to między innymi: poprawa krążenia krwi, przekładająca się na zwiększenie wytrzymałości wysiłkowej organizmu, a także sprawne usuwanie toksyn i skuteczna odpowiedź immunologiczna, wpływająca na zmniejszanie stanów zapalnych. Dotlenienie ciała skutkuje również lepszą koncentracją, napływem sił witalnych i dobrym samopoczuciem. Dzięki sesjom w komorze normobarycznej, korzyści tlenoterapii widoczne są w postaci szybkiej regeneracji po urazach, uszkodzeniach skóry, mięśni, kości, przyspieszeniu powrotu do formy po operacjach chirurgicznych. Silne dotlenienie tkanek skutkuje produkcją dużej ilości nowych komórek macierzystych, które zastępują zniszczone jednostki. Zmniejsza się obrzęk tkanek, a dzięki wydajnej produkcji kolagenu – skóra w miejscu rany staje się elastyczna i dobrze odżywiona.

Od wielu lat z dobrodziejstwa komór normobarycznych korzysta personel szpitali i specjalistycznych ośrodków medycznych, ponieważ warunki w nich stworzone znacząco wspomagają leczenie wielu schorzeń. Dzięki idealnemu składowi powietrza można w niej przebywać bez limitów. Tlenoterapia w komorze jest bezpieczna dla większości osób, jednak ze względu na warunki delikatnie podwyższonego ciśnienia, mogą wystąpić przeciwskazania w kilku przypadkach opisanych tutaj: Komora normobaryczna – zastosowania.

Sesje w komorze normobarycznej w holistyczny sposób wpływają na każdą komórkę ciała. Ich działanie jest niezwykle szerokie i przynosi liczne korzyści zdrowotne w zakresie:

  • wsparcia leczenia chorób i dolegliwości – sesje przyspieszają regenerację po zabiegach onkologicznych, chemioterapii i radioterapii; wspomagają rekonwalescencję po przebytych wylewach, zawałach, udarach, przy chorobach niedokrwiennych serca; wzmacniają działanie terapii stosowanych przy ADHD, Zespole Asbergera, Parkinsona, Alzheimera, stwardnienia rozsianego;
  • wspomagania kuracji schorzeń skórnych i urazów – metoda normobaryczna aktywuje odbudowę naczyń krwionośnych, wpływa na zmniejszenie obrzęków, przyśpiesza gojenie ran, niweluje stany zapalne skóry oraz stany zwyrodnieniowe stawów, kości oraz tkanki łącznej, redukuje blizny pooperacyjne, pooparzeniowe;
  • poprawy kondycji i wydajności organizmu – poprzez zwiększenie produkcji nowych i regenerację starych komórek macierzystych, obniżenie poziomu stresu oraz zmęczenia, poprawę jakości kojarzenia, zapamiętywania i uczenia się. Terapia normobaryczna działa odmładzająco, rewitalizująco, poprawia sen, dodaje energii, spowalnia procesy starzenia, redukuje zmarszczki, poprawia koloryt skóry, kojąco wpływa na zmysły oraz eliminuje wahania nastroju.

(MB)

 

źródło: Gmina Uniejów

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ