NIETRZEŹWY KIERUJĄCY WYELIMINOWANY Z RUCHU

0
41
views

Poddębiccy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę citroena. 31-latek miał 2,6 promila alkoholu w organizmie i postanowił wsiąść za kierownicę. Nieodpowiedzialny kierujący wpadł w ręce policjantów w centrum miasta. Za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zatrzymanie prawa jazdy.

4 lipca 2021 roku policjanci poddębickiej komendy pełnili służbę na terenie miasta. Około godziny 17:00 otrzymali drogą radiową od dyżurnego informację, że drogą K72 porusza się kierowca pojazdu marki Citroen Saxo, który może być pod wpływem alkoholu. Natychmiast pojechali we wskazane miejsce i po kilku minutach zauważyli poszukiwany samochód, który jechał w ich kierunku. W trakcie kontroli, policjanci wyczuli od 31-latka silną woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało 2,6  promila alkoholu w jego organizmie. Teraz mężczyzna odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze apelują do wszystkich osób, aby reagowały w przypadku gdy widzą osobę nietrzeźwą wsiadającą za kierownicę samochodu. Uniemożliwiając jazdę pijanemu kierowcy, chronimy przed nieszczęściem nie tylko jego, ale też tych, których może spotkać na swojej drodze. Pamiętajmy, że nasza reakcja może uratować czyjeś życie! Zadbajmy o to, aby nie dopuścić do tragedii.

 

JEDNOŚLADEM BEZPIECZNIE DO CELU – MOTOCYKLISTO ZWOLNIJ!

Przed nami kolejny wakacyjny weekend, a to oznacza, że na drogach można spodziewać się wzmożonego ruchu. W podróż wyruszą też motocykliści. W trosce o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników drogi policjanci apelują o przestrzeganie przepisów, rozwagę i życzliwość na drodze.

W górnej części plakatu znajduje się czerwony napis "Motocyklisto zwolnij!". Na środku plakatu jest droga, a na niej motocyklista. W dolnej części plakatu znajduje się czerwony napis "Jednośladem bezpiecznie do celu".

Motocykliści należą do grupy niechronionych uczestników ruchu drogowego i w przypadku zdarzenia na drodze odnoszą najcięższe obrażenia. Jedyną ochroną motocyklisty, podczas upadku lub zderzenia z innym pojazdem czy też przeszkodą, jest odzież ochronna, tj. kurtka i spodnie motocyklowe, właściwe buty, rękawice oraz kask.

Motocyklisto:

– przestrzegaj przepisów ruchu drogowego, w tym:

• dostosuj prędkość do warunków ruchu,
• zawsze zawczasu i wyraźnie sygnalizuj zamiar wykonania manewru,

– patrz w lusterka i respektuj prawa innych użytkowników drogi,
– obserwuj drogę i jej otoczenie oraz  zachowania innych uczestników ruchu.

Kierowco samochodu:

– przestrzegaj przepisów ruchu drogowego,
– zanim rozpoczniesz manewr wyprzedzania upewnij się, że bezpiecznie możesz go wykonać,
– patrz w lusterka – pamiętaj o martwych polach, szczególnie przy zmianie pasa. Motocykle ze względu na swoje gabaryty często poruszają się sprawniej i bardziej dynamicznie, stają się przez to mniej widoczne dla pozostałych uczestników ruchu,
– obserwuj drogę i jej otoczenie.

Te z pozoru proste czynności nabierają ogromnego znaczenia i mogą uratować ludzkie życie.

(BRD KGP)

 

REGIONALNY INTERWENCYJNY TELEFON ZAUFANIA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

Przypominamy, że od 20 kwietnia 2020 r. działa Regionalny Interwencyjny Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży. Projekt finansuje Samorząd Województwa Łódzkiego – Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi. W okresie wakacyjnym zmieniła się forma kontaktu. Na Messengerze i Snapchacie, przez siedem dni w tygodniu dzieci i młodzież mogą uzyskać wsparcie specjalistów – terapeutów, psychologów, pedagogów, interwentów kryzysowych. Służą oni pomocą i radą młodym ludziom, którzy nie radzą sobie w sytuacjach kryzysowych. Jedną z takich sytuacji może być czas, w jakim się wszyscy znaleźliśmy, dotyczący ograniczeń w związku z epidemią koronawirusa.

Telefon działać będzie najprawdopodobniej do końca 2021 roku

W kontakcie na Snapchacie i Messengerze (pogadajmytutaj) codziennie w godzinach 18.00 – 21.00″

  • baner z napisami

źródło: http://www.poddebice.policja.gov.pl/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ