NIE ZACHOWAŁA BEZPIECZNEJ ODLEGŁOŚCI I WJECHAŁA W TYŁ MERCEDESA

0
51
views

Policjanci przeprowadzili czynności na miejscu kolizji drogowej w miejscowości Sworawa w gminie Poddębice. Przyczyną kolizji było najechanie na tył poprzedzającego pojazdu. Jazda „na zderzaku”, to powszechne zjawisko i poważny błąd kierowców, który może mieć poważne konsekwencje.

3 lutego 2021 roku o godzinie 14:10  w miejscowości Sworawa w gminie Poddębice, doszło do kolizji drogowej. Kierująca samochodem osobowym marki Opel Corsa, nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu i najechała na tył mercedesa, który następnie zjechał z drogi i uderzył w ogrodzenie posesji. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Za spowodowanie kolizji, policjanci ukarali mandatem 30-letnią kierującą oplem.

Podstawowym błędem zderzeń tylnych jest niezachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu. Pamiętajmy! Jeśli utrzymamy odpowiednio duży odstęp, to nawet w przypadku gwałtownego hamowania samochodu przed nami, powinniśmy mieć czas na reakcję.

  • Policjanci i inne służby pracują na miejscu kolizji drogowej. Na pierwszym planie widać jeden z pojazdów uczestniczących w zdarzeniu, Opel Corsa. Na chodniku stoją trzy osoby. W tle drzewa, budynki.

 

WJECHAŁ DO ROWU CIEŻARÓWKĄ

Na autostradzie A2 w miejscowości Wola Niedźwiedzia (gmina Wartkowice), kierujący samochodem ciężarowym marki Iveco wraz z naczepą, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu.

4 lutego 2021 roku około godziny 3:00, na autostradzie A2 w miejscowości Wola Niedźwiedzia, miało miejsce zdarzenie drogowe do którego doszło na skutek niedostosowania techniki jazdy do warunków panujących na drodze. Kierowca samochodu ciężarowego marki Iveco wraz z naczepą, na prostym odcinku drogi wjechał do przydrożnego rowu. Mężczyzna był trzeźwy. Za nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego został ukarany mandatem karnym. Kierowcę przewieziono na obserwację do szpitala, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Przypominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa RD. Jak wynika ze statystyk główną przyczyną tego typu zdarzeń  jest niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Pamiętajmy także, iż wykonywanie wszelkich manewrów  –  skrętu, wyprzedzania oraz wymijania  – może skończyć się tragicznie jeśli zabraknie nam wyobraźni na drodze.

  • Na zdjęciu widać oznakowany radiowóz oraz samochód ciężarowy wraz z naczepą.
źródło: http://www.poddebice.policja.gov.pl/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ